Sportnet forum

Dobrodošli na najbolji hrvatski sportski forum!

Ligaški vremeplov

123
...
678
...
181920
samit
Željan dokazivanja
Pristupio: 27.01.2011.
Poruka: 172
11. svibnja 2011. u 21:42
Sezona 1952/53 - drugi deo

II Rang takmičenja –Međurepubličke i republičke lige


Hrvatsko – slovenska liga


Na predlog NS Hrvatske osnovana je Hrvatsko – slovenska liga u koju je ušlo šest klubova iz Hrvatske i četiri iz Slovenije.

1

Proleter, Osijek

18

13

2

3

50:18

+32

28

2

Odred, Ljubljana

18

12

1

5

46:21

+25

25

3

Šibenik

18

10

3

5

42:26

+16

23

4

Tekstilac, Varaždin

18

9

3

6

31:28

+3

21

5

Kvarner, Rijeka

18

8

4

6

30:28

+2

20

6

Branik, Maribor

18

8

3

7

29:34

-5

19

7

Metalac, Zagreb

18

4

5

9

22:31

-9

13

8

Slavija, Karlovac

18

4

4

10

23:38

-15

12

9

Železničar, Ljubljana

18

4

3

11

22:44

-22

11

10

Rudar, Trbovlje

18

4

0

14

23:51

-28

8

 

Viši rang:

·         Proleter (Osijek) i Odred (Ljubljana) se kroz kvalifikacije plasirali u Prvu saveznu ligu

·         Šibenik i  Branik (Maribor) – učestvovali u kvalifikacijama za Drugu saveznu ligu - uspeli

·         Tekstilac (Varaždin) učestvovao u kvalifikacijama za Drugu saveznu ligu – nije uspeo

Ispali: Rudar (Trbovlje) i Slavija (Karlovac) po plasmanu - i republičkom ključu

Novi članovi:

·         Iz Hrvatske: Split, Borovo, Segesta (Sisak), Sloboda (Varaždin) i Lokomotiva (Rijeka)

·         Iz Slovenije: Kladivar (Celje) i Korotan (Kranj) – direktno, a Izola posle kvalifikacija

Napomene:

·         Za narednu sezonu liga je proširena sa 10 na 12 klubova

·         Željezničar (Ljubljana) je, za narednu sezonu promenio ime u ŽNK Ljubljana

 

Kvalifikacije za popunu lige:


Željezničar (Maribor) – Izola                                                    1:3 i 0:0   

                 

Segesta (Sisak) - Lokomotiva (Rijeka)                          0:3, 2:2

Sloboda (Varaždin) – Saobračaj (Zagreb)                      2:1, ?:?

Split – Slaven (Borovo)                                                 ?:?, ?:?

...

Primedba: Sistem kvalifikacija u Sloveniji jasan a, u Hrvatskoj komplikovan – potrebna dorada.


Po nekoj logici u kvalifikacijama osam ekipa, po dve iz svake zone, prošlo pet – ispalo tri (Zmaj iz Makarske, Uljanik iz Pule i Dinamo iz Vinkovaca)


Dilema: da li su igrali i klubovi zagrebačkog (gradskog) podsaveza u kome je prvi bio Saobarćajac ispred Trešnjevke, jer u ligi zagrebačke zone nema ni jednog kluba iz Zagreba ? Drugim rečima da li je liga u kojoj su Saobaćaajc i Trešnjevka treći ili četvrti rang takmičenja?


Vojvođanska liga



1

Dinamo, Pančevo

22

15

3

4

62:21

+41

33

2

Radnički, Sombor

22

14

2

6

17:30

-13

30

3

Proleter, Zrenjanin

22

14

1

7

47:29

+18

29

4

Trgovački, Novi Sad

22

11

4

8

50:38

+12

26

5

6.oktobar/Trgovački, Kikinda

22

8

6

8

46:33

+13

22

6

Senta

22

9

3

10

28:33

-5

21

7

TSK, Temerin

22

9

3

10

34:43

-9

21

8

Slavija, Novi Sad

22

9

2

11

44:48

-4

20

9

Jedinstvo, Stara Pazova

22

7

4

11

49:57

-8

18

10

Zvezda, Subotica

22

6

5

11

37:43

-6

17

11

Jedinstvo, Vršac

22

7

3

12

27:51

-24

17

12

Jedinstvo, Bačka Topola

22

3

4

15

14:51

-37

10

      

Viši rang: Dinamo (Pančevo), Radnički (Sombor) i Proleter (Zrenjanin) igrali su kvalifikacije za Prvu saveznu ligu – nisu uspeli

Ispali: Jedinstvo (Bačka Topola) i Jedinstvo (Vršac)

Novi članovi: Železničar (Inđija) i Bačka (Bačka Palanka)

Napomene: 6.oktobar je u toku sezone promenio ime u Trgovački (Kikinda)


Beogradska potsavezna liga

Na plenumu Begradskog futbalskog potsaveza održanom 1.avgusta 1952.godine doneta je odluka da se za narednu sezonu formira jedinstevna liga koja će brojati 12 klubova.

Formiranje lige:

·         Sloga (Petrovac na Mlavi, Rudar (Kostolac), Mladi radnik (Požarevac), Jasenica (Smederevska Palanka) i Jedinstvo (Mladenovac) – pet prvoplasiranih ekipa dosadašnje Beogradske zone, grupa Istok

·         Budućnost (Valjevo), Smederevo, Jedinstvo (Ub), Radnički (Valjevo),Radnički (Obrenovac) i Železničar (Lajkovac) – pet prvoplasiranih ekipa iz dosadašnje Beogradske zone grupa Zapad

·         Mačva (Šabac), povratnik iz Prve savezne lige

·         Radnički (Valjevo), najbolja ekipa od svih okružnih prvaka Beogradskog potsaveza



1

Mačva, Šabac

22

15

4

3

63:20

+43

34

2

Smederevo

22

14

3

5

53:24

+29

31

3

Budućnost, Valjevo

22

12

3

7

48:34

+14

27

4

Mladi radnik, Požarevac

22

10

6

6

49:48

+1

26

5

Radnički, Obrenovac

22

11

3

8

39:31

+8

25

6

Radnički, Valjevo

22

8

4

10

36:38

-2

20

7

Jedinstvo, Ub

22

8

4

10

37:40

-3

20

8

Jedinstvo, Mladenovac

22

7

5

10

39:46

-7

19

9

Rudar, Kostolac

22

6

5

11

31:40

-9

17

10

Sloga, Petrovac na Mlavi

22

6

4

12

33:59

-16

16

11

Železničar, Lajkovac

22

6

3

13

28:52

-24

15

12

Jasenica, Smed. Palanka

22

6

2

14

17:51

-34

14

      

Viši rang:

·         Mačva (Šabac) je igrala kvalifikacije za popunu Druge savezne lige – uspela

·         Budućnost (Valjevo), Smederevo i Mladi radnik (Požarevac) su se plasirali u novoformiranu Srpsku ligu

Ispali: niko

Novi članovi: Kolubara (Lazarevac), Metalac (Smederevo), Morava (Velika    Plana), Radnički (Šabac),

LSK Loznica, Mačva (Bogatić) i Drvodeljac Zabrežje

            Napomene: Liga je posle dosta peripetija proširena na 16 članova

Potsavez grada Beograda

 

1

Radnički, Beograd

18

13

3

2

50:14

+36

29

2

Jedinstvo, Zemun

18

10

3

5

43:31

+12

23

3

Šumadija

18

7

7

4

41:28

+13

21

4

Slavija

18

6

6

6

36:34

+2

18

5

Dušanovac

18

7

4

7

28:27

+1

18

6

Medicinar

18

6

4

8

31:54

-23

16

7

Čukarički

18

6

3

9

41:37

-4

14

8

Zanatlija

18

4

6

8

29:35

-6

14

9

Novi Beogard

18

6

2

10

27:46

-19

14

10

Naša krila, Zemun

18

5

2

11

32:52

-20

12

 

Viši rang: Radnički (Beograd) je igrao u kvalifikacijama za popunu Prve savezne lige - uspeo

Ispali:

Novi članovi:

Napomena:

 

Potsavez Niš

 

Broj klubova lige je povećan sa osam na deset.

 

1

Radnički, Niš

18

13

2

3

58:26

+32

28

2

Timok, Zaječar

18

10

3

5

29:25

+4

23

3

Dinamo, Niš

18

8

5

5

35:31

+4

21

4

Bor

18

8

4

6

33:39

-6

20

5

Topličanin, Prokuplje

18

7

4

7

40:35

+5

18

6

Dubočica, Leskovac

18

8

2

8

40:36

+4

18

7

Dinamo, Vranje

18

7

3

8

33:35

-2

17

8

Železničar, Niš

18

7

1

10

34:35

-1

15

9

Hajduk Veljko, Negotin

18

5

4

9

37:51

-14

14

10

Tekstilac, Leskovac

18

2

2

14

26:60

-34

6

       

Viši rang:

·         Radnički (Niš) je igrao  kvalifikacije za Prvu savezu ligu - nije uspeo

·         Radnički (Niš), Timok (Zaječar) i Dinamo (Niš) su se plasirali u novoformiranu Srpsku ligu - Jug

Ispali: Tekstilac (Leskovac)

Novi članovi: Radnički (Pirot), Vlasina (Vlasotince), Radnik (Surdulica), Timočanin (Knjaževac), Sinđelić (Niš) i Napredak (Aleksinac)

Napomena:


Potsavez Kragujevac



Vreme: od 7.septembra 1952. do 10.maja 1953. godine


1

Napredak, Kruševac

18

12

3

3

44:16

+28

27

2

Šumadija, Aranđelovac

18

10

5

3

48:36

+12

25

3

Sloga, Rankovićevo

18

7

7

4

38:23

+15

21

4

Borac, Čačak

18

8

5

5

33:21

+12

21

5

Radnički, Kragujevac

18

10

1

7

43:28

+15

21

6

Radnički, Svilajnac

18

8

3

7

36:36

0

19

7

Takovo, G. Milanovac

18

6

4

8

23:31

-8

16

8

Mladost, Svetozarevo

18

5

5

8

30:36

-6

15

9

Železničar, Rankovićevo

18

3

2

13

20:55

-35

8

10

Železničar, Lapovo

18

2

3

13

10:44

-34

7

       

Viši rang:

·         Napredak (Kruševac) je učestvovao u kvalifikacijama za popunu Prve savezne lige na republičkom nivou – nije uspeo i obnovljene Druge savezne lige – uspeo.

·         Šumadija (Aranđelovac), Sloga (Rankovićevo), Borac (Čačak) i Radnički (Kragujevac) su se plasirali u novoosnovanu Srpsku ligu – Južna grupa.

Ispali: Železničar (Lapovo)

Novi članovi: zbog reorganizacije i povečanja lige na 12 članova u potsaveznu ligu je ušlo osam klubova - Jedinstvo (Paraćin), Sloboda (Užice), Šumadinac (Natalinci), Proleter (Čačak), Metalac (Kraljevo), Sloga Farbin (Požega), Šumadija (Kragujevac) i Morava (Trstenik)

Napomena:

Kosmetska potsavezna liga

 

1

Trepča, Kos.  Mitrovica

18

14

1

3

71:29

+42

29

2

Budućnost, Peć

18

14

0

4

79:21

+58

28

3

Kosovo, Priština

18

12

4

2

58:23

+35

28

4

Zvečan

18

7

3

8

27:35

-8

17

5

Milicionar, Priština

18

6

4

8

34:33

+1

16

6

Metohija, Prizren

18

8

0

10

36:46

-10

16

7

Borac, Uroševac

18

7

1

10

44:52

-8

15

8

Vlaznimi, Đakovica

18

5

4

9

34:37

-3

14

9

Sloga, Lipljan

18

3

3

12

26:76

-50

9

10

Crvena zvezda, Gnjilan

18

3

2

13

18:70

-52

8

       

Viši rang:

·         Trepča (Kosovska Mitrovica)  je igrala  kvalifikacije za Prvu saveznu ligu – nije uspela

·         Trepča (Kosovska Mitrovica) i Budućnost (Peć) su se plasirali u novoformiranu Srpsku ligu - Jug

Ispali:

Novi članovi:

Napomena:

BOSNA I HERCEGOVINA

 

Vreme: od 18.juna do 2.avgusta 1953. godine

 

Igrali prvaci pojedinih potsaveza:

 

  • Željezničar (Sarajevo), Sarajevski
  • Borac (Banja Luka), Banjalučki
  • Jedinstvo (Brčko), Tuzlanski
  • Leotar (Trebinje), Mostarski

 

Leotar (Trebinje) – Željezničar (Sarajevo)                         1:3

Jedinstvo (Brčko) – Borac (Banja Luka)                            2:3

Željezničar (Sarajevo) – Jedinstvo (Brčko)                        8:0

Borac (Banja Luka) – Leotar (Trebinje)                            3:1

Borac (Banja Luka) – Željezničar (Sarajevo)                      2:2

Leotar (Trebinje) – Jedinstvo (Brčko)                               2:3

Željezničar (Sarajevo) – Leotar (Trebinje)                         3:3

Borac (Banja Luka) – Jedinstvo (Brčko)                            1:1

Jedinstvo (Brčko) – Željezničar (Sarajevo)                        2:1

Leotar (Trebinje) – Borac (Banja Luka)                             0:6

Jedinstvo (Brčko) – Leotar (Trebinje)                               4:0

Željezničar (Sarajevo) – Borac (Banja Luka)                      0:0

 

1

Borac, Banja Luka

6

3

3

0

15:6

+9

9

2

Željezničar, Sarajevo

6

2

3

1

17:8

-9

7

3

Jedinstvo, Brčko

6

3

1

2

12:15

-3

7

4

Leotar, Trebinje

6

0

1

5

7:22

-15

1

 

Viši rang:

  • Borac (Banja Luka) je učestvovao u kvalifikacijama za popunu Prve savezne lige – nije uspeo.
  • Kvalifikovao se u obnovljenu Drugu saveznu ligu - direktno.
  • Željezničar (Sarajevo) je igrao u kvalifikacijama za popunu Druge savezne lige - uspeo.

Ispali:

Novi članovi:

Napomena:

SARAJEVSKI POTSAVEZ

 

Vreme: od 30.avgusta 1952. do 26.04.1953.godine

 

1

Železničar, Sarajevo

18

15

2

1

75:14

+61

32

2

Bosna, Sarajevo

18

13

2

3

53:14

+39

28

3

Zenica

18

10

4

4

52:25

+27

24

4

Bratstvo, Travnik

18

9

4

5

40:24

+16

22

5

Rudar, Kakanj

18

10

2

6

66:42

+24

22

6

20. oktobar, Sarajevo

18

7

4

7

35:30

+5

18

7

Borac, Jajce

18

5

5

8

35:45

-10

15

8

Rudar, Breza

18

4

1

13

25:74

-49

9

9

Kiseljak

18

1

5

12

15:63

-48

7

10

Romanija, Pale

18

1

1

16

9:71

-62

3

 

Napomena: Željezničar (Sarajevo) je igrao u kvalifikacijama za republičkog prvaka – nije

uspeo


Banjalučki potsavez

 

1

Borac, Banja Luka

14

11

0

3

36:17

+19

22

2

Sloboda, Bosanski Novi

14

6

3

5

25:17

+8

15

3

Mladost, Prijedor

14

7

1

6

24:22

+2

15

4

Rudar, Ljubija

14

6

1

7

19:23

-4

13

5

Jedinstvo, Bihać

14

5

3

6

19:24

-5

13

6

Kozara, Bosanska Gradiška

14

4

4

6

21:24

-3

12

7

Borac, Dubica

14

6

0

8

22:30

-8

12

8

Železničar, Banja Luka

14

4

2

8

16:25

-9

10

 

Napomena: Borac (Banja Luka)  je igrao u kvalifikacijama za republičkog prvaka –uspeo

 

Tuzlanski potsavez

 

1

Jedinstvo, Brčko

14

9

3

2

35:15

+20

21

2

Doboj

14

6

5

3

33:22

+11

17

3

Radnik, Bijeljina

14

8

1

5

29:27

+2

17

4

Tekstilac, Derventa

14

8

0

6

23:16

+7

16

5

Proleter, Teslić

14

7

2

5

19:16

+3

16

6

Sloboda, Tuzla

14

5

1

8

18:20

-2

11

7

Borac, Bosanski Šamac

14

2

4

8

17:27

-10

8

8

Drina, Zvornik

14

3

1

10

13:34

-21

7

                                              

Napomena:

·         Jedinstvo (Brčko)  je igralo u kvalifikacijama za republičkog prvaka – nije uspelo

·         Za narednu sezonu liga je proširena na 10 klubova

Mostarski potsavez

 

Učesnici: Borac (Čapljina), Prenj (Konjic), Leotar (Trebinje), Hercegovac (Bileća), Iskra (Stolac), Lokomotiva (Mostar), Lištica, Sloga i Turbina (Jablanica)

 

1

Leotar, Trebinje

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

 

 

 

 

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

 

4

 

 

 

 

 

 

 

 

5

 

 

 

 

 

 

 

 

6

 

 

 

 

 

 

 

 

7

 

 

 

 

 

 

 

 

8

 

 

 

 

 

 

 

 

9

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Napomena: Leotar (Trebinje) je igrao u kvalifikacijama za republičkog prvaka – nije uspeo

MAKEDONIJA

 

Skopski potsavez

 

1

Rabotnički, Skopje

14

12

2

0

41:11

+30

26

2

Napredak,Kumanovo

14

9

2

3

36:20

+16

20

3

Sloga, Skopje

14

6

6

2

27:17

+10

15

4

Metalac, Skoplje

14

5

5

4

31:20

+11

14

5

Tekstilac, Skoplje

14

6

2

6

20:23

-3

14

6

SSK Skopje

14

5

3

6

18:25

-7

13

7

Bratstvo, Gostivar

14

2

0

12

22:39

-17

4

8

Ljuboten, Tetovo

14

1

0

13

11:45

-34

2

 

Viši rang:

·         Rabotnički (Skopje) se posle kvalifikacija na saveznom nivou plasirao u Prvu saveznu ligu

·         Metalac (Skoplje), Sloga (Skoplje), Tekstilac (Skoplje) i Napredak (Kumanovo) su se plasirali u noformiranu  jedinstvenu Makedonsku ligu.

Ispali:

Novi članovi:

Napomena:

 

Bitoljski potsavez

 

1

Rabitnik, Bitolj

14

11

1

2

40:8

+32

23

2

Pobeda, Prilep

14

11

0

3

55:12

+43

22

3

Karaorman, Struga

14

9

1

4

38:17

+21

19

4

Ohrid

14

9

1

4

35:21

+14

19

5

Udarnik, Bitolj

14

4

2

8

19:32

-13

10

6

Pelister, Bitolj

14

4

1

9

22:47

-25

9

7

Prespa, Resen

14

3

1

10

19:47

-28

7

8

Napredok

14

1

1

12

16:65

-49

3

 

Viši rang: Pobeda (Prilep), Karaorman (Struga), Rabotnički (Bitolj) i Ohrid su se plasirali u noformiranu  jedinstvenu Makedonsku ligu.

Ispali:

Novi članovi:

Napomena:

 

Štipski potsavez

 

1

Bregalnica, Štip

14

8

3

3

34:13

+21

19

2

Belasica, Strumica

14

7

3

4

23:12

+11

17

3

Crvena zvezda, Titov Veles

14

8

1

5

27:17

+10

17

4

Tikveš, Kavadarci

14

5

5

4

27:21

+6

15

5

Kožuf, Đevđelija

14

6

3

5

27:22

+5

15

6

Osogovo, Kočani

14

5

5

4

22:21

+2

15

7

Vardar, Negotino

14

2

3

9

16:41

-25

7

8

Ovče Polje, Belasica

14

3

1

10

8:38

-30

7

                                                          

Viši rang: Bregalnica (Štip), Belasica (Strumica), Crvena zvezda (Titov Veles) i Tikveš (Kakavadrci) su se plasirali u noformiranu  jedinstvenu Makedonsku ligu.

Ispali:

Novi članovi:

Napomena:

 

Razigravanje za prvaka Makedonije:

 

Prvaci potsaveza igrali su po dvostrukom bod – sistemu:

 

Rabotnik (Bitolj) – Bregalnica (Štip)          4:1

Rabotnik (Bitolj) – Rabotnički (Skopje)                0:2

Rabotnički (Skopje) – Bregalnica (Štip)               9:0

Bregalnica (Štip) – Rabotnik (Bitolj)          3:4

Rabotnički (Skopje) – Rabotnik (Bitolj)                5:2

Bregalnica (Štip) – Rabotnički (Skopje)               4:2

 

1

Rabotnički, Skopje

4

3

0

1

18:6

+12

6

2

Rabotnik, Bitolj

4

2

0

2

10:11

-1

4

3

Bregalnica, Štip

4

1

0

3

8:19

-11

2

 

Napomene:

·         Rabotnički (Skopje) je igrao kvalifikacije za popunu Prve savezne lige – uspeo

·         Rabotnik (Bitolj) je igrao kvalifikacije za popunu Druge savezne lige – nije uspeo



CRNOGORSKA  LIGA




1

Budućnost, Titograd

14

11

1

2

55:14

+41

23

2

Lovćen, Cetinje

14

9

3

2

54:13

+41

21

3

Radnički, Ivangrad

14

9

1

4

39:19

+20

19

4

Sutjeska, Nikšić

14

7

3

4

32:17

+15

17

5

Iskra, Danilovgrad

14

4

2

8

20:58

-38

10

6

Bokelj, Kotor

14

2

5

7

18:37

-19

9

7

Arsenal, Tivat

14

4

1

9

26:48

-22

9

8

Mornar, Bar

14

1

2

11

12:46

-34

4

 

Viši rang:

  • Budućnost (Titograd) je igrala kvalifikacije za prvu saveznu ligu u grupi sa Rabotničkim iz Skoplja (Makedonija) i Radničkim iz Beograda (Srbija) – nije uspela, kvalifikovala se za obnovljenu Drugu saveznu ligu - direktno
  • Lovćen (Cetinje) je igrao kvalifikacije za Drugu saveznu ligu u grupi sa predstavnicima Srbije Mačvom (Šabac) i Napretkom (Kruševac) te Rabotnikom iz Bitolja (Makedonija),osvojio je drugo mesto u uspeo, po prvi put da postane drugoligaš.

Ispali: niko

Novi članovi: Breznik (Pljevlja) i Jedinstvo (Bijelo Polje)

Napomena:


samit
Željan dokazivanja
Pristupio: 27.01.2011.
Poruka: 172
11. svibnja 2011. u 21:45
Sezona 1952/53 -Peti deo

V  Rang takmičenja

Prvenstvo Zagreba, Drugi razred

 

1

Ventilator

 

 

 

 

 

 

 

2

Hajduk

 

 

 

 

 

 

 

3

Prečko

 

 

 

 

 

 

 

4

Sava

 

 

 

 

 

 

 

5

Trnje

 

 

 

 

 

 

 

6

Vrapče

 

 

 

 

 

 

 

7

Ponikve

 

 

 

 

 

 

 

8

Črnomerec

 

 

 

 

 

 

 

9

Peščenica

 

 

 

 

 

 

 

 

Viši rang: Ventilator, Hajduk, Prečko, Sava, Trnje, Vrapče i Ponikve su se plasirali, posle reorganizacije liga u Zagrebačku ligu Prvi razred

Ispali:

Novi članovi:

Napomena:

 

Gradsko – kotarsko prvenstvo (Rijeka)

 

1

Svjetlost, Rijeka

14

7

5

2

35:24

+11

19

2

Nafta, Rijeka

14

8

2

4

33:25

+8

18

3

Lučki radnik, Rijeka

13

9

1

3

30:13

+27

17

4

Viktor Lenac, Rijeka

13

7

2

2

24:14

+10

17

5

Primorje, Krasica

14

6

2

6

30:34

-4

14

6

Primorac, Šmrika

12

3

3

6

21:31

-10

9

7

Jela, Rijeka

12

2

2

8

24:52

-28

8

8

Rikard Benčić, Rijeka

13

1

2

10

13:40

-27

4

 

Viši rang:

Ispali:

Novi članovi:

Napomena:

VI RANG TAKMIČENJA


Prvenstvo Zagreba, Treći Razred

 

1

Prvomajska

 

 

 

 

 

 

 

2

Omladinac

 

 

 

 

 

 

 

3

Slavica

 

 

 

 

 

 

 

4

Kožarac

 

 

 

 

 

 

 

5

Meba

 

 

 

 

 

 

 

6

Komunalac

 

 

 

 

 

 

 

7

Radnik

 

 

 

 

 

 

 

 

Viši rang:

·         Prvomajska se plasiarala u ligu prevnbstva Zagreba – Prvi razred

·         Savica, KLožarac, Komunalac i Radnik su se plasirali u ligu prevnstva Zagreba – Drugi razred

Ispali:

Novi članovi:

Napomena: Posle reogarnizacije sistema takmičenja ova liga je ukinuta


[uredio samit - 11. svibnja 2011. u 22:11]
samit
Željan dokazivanja
Pristupio: 27.01.2011.
Poruka: 172
11. svibnja 2011. u 21:45
Sezona 1952/53 Treći deo

III Rang takmičenja

Splitski potsavez - završnica


1

Zmaj Makarska

4

3

0

1

6:8

-2

6

2

Split

4

1

2

1

9:4

+5

4

3

Dinara Knin

4

0

2

2

5:8

-3

2

 

Slaven Trogir

 

 

 

 

 

 

 

       

Viši rang: Zmaj (Makarska) – nije i Split – uspeo su igrali kvalifikacije za ulazak u Hrvatsko – slovensku ligu

Ispali:

Novi članovi:

Napomena: Slaven (Trogir) odustao od takmičenja

I grupa


1

Dinara Knin

14

9

2

3

44:22

+22

20

2

Slaven Trogir

14

9

1

4

26:23

+3

19

3

Val Kaštel Stari

14

8

2

4

35:23

+12

18

4

DOŠK Drniš

14

7

2

5

33:23

+10

16

5

Zadar

14

6

1

7

41:30

+11

13

6

Naprijed, Vis

14

6

1

7

34:47

-13

13

7

Arbanasi, Zadar

14

4

1

9

29:47

-18

9

8

Mladost,Kaštel Lukšić

14

2

0

12

19:56

-37

4

II grupa


1

Split

10

6

2

2

19:9

+10

14

2

Zmaj, Makarska

10

6

1

3

19:10

+9

13

3

Dubrovnik

10

3

4

3

16:14

+2

10

4

Jadran, Kaštel Sućurac

10

2

4

4

14:7

+7

8

5

Solin

10

2

4

4

9:19

-10

8

6

Orkan Dugi Rat

10

1

5

4

12:10

+2

7

 

Potsavez Rijeka (Riječko – Istarsko – Goranska zona)


1

Lokomotiva, Rijeka

22

16

2

4

64:28

+36

34

2

Uljanik, Pula

22

13

4

5

44:21

+23

30

3

Nehaj, Senj

22

10

7

5

40:40

0

27

4

Mladost, Kraljevica

22

11

3

8

52:33

+19

25

5

Jedinstvo, Ogulin

22

10

5

7

48:47

+1

25

6

Crikvenica

22

11

2

9

57:44

+13

24

7

Budućnost, Rijeka

22

7

8

7

37:36

+1

22

8

Naprijed, Hreljin

22

8

3

11

38:56

-18

19

9

Opatija

22

6

5

11

25:33

-8

17

10

Rudar, Raša

21

7

3

11

37:42

-5

17

11

Goran, Delnice

21

5

3

13

36:53

-17

13

12

Rovinj

22

4

1

17

27:72

-45

9

 

Viši rang:

·         Lokomotiva (Rijeka) se posle kvalifiakcija plasirala u Hrvatsko-slovensku ligu

·         Uljanik (Pula) je učestvovao u kvalifikacijama za popunu Hrvatsko – slovenske lige i nije uspeo

Ispali: Rovinj i Goran (Delnice)

Novi članovi: Rudar (Raša), Torpedo (Rijeka), Borac (Bakar), Hidroelektra (Fužine), 3. maj (Rijeka).

Napomena:

·         Utakmica Rudar (Raša) – Goran (Delnie) nije odigrana

·         Prva dva kola je igrao i Kvarner (Rijeka) koji je poslje prešao u Hrvatsko-Slovensku ligu pa je umjesto njega ušlo Jedinstvo (Ogulin)

·         Za narednu sezonu liga je proširena na 14 klubova

Zagrebački potsavez – pokrajinska liga


1

Segesta, Sisak

18

14

2

3

62:24

+38

29

2

Sloboda, Varaždin

18

12

4

3

53:28

+25

27

3

Jedinstvo, Čakovec

18

10

1

4

38:28

+10

24

4

Duga Resa

18

8

1

4

41:37

+4

20

5

Turbina, Karlovac

18

6

2

6

24:23

+1

18

6

Zagorac, Krapina

18

6

3

9

33:45

-12

15

7

Bjelovar

18

6

2

10

34:42

-8

14

8

Metalac, Sisak

18

6

0

11

33:52

-19

13

9

Graničar, Đurđevac

18

5

1

12

29:54

-25

11

10

Slaven, Koprivnica

18

2

5

11

23:39

-16

9

 

Viši rang: Segesta (Sisak) i Sloboda (Varaždin) su se plasirali u Hrvatsko – slovensku ligu posle kvalifikacija

Ispali:

Novi članovi:

Napomena:

Zagrebačka liga


1

Saobraćaj

18

14

2

2

56:20

+36

30

2

Trešnjevka

18

14

2

2

52:21

+31

30

3

Grafičar

18

11

1

6

44:29

+15

24

4

Mesarski

18

10

2

6

46:34

+12

22

5

Tekstilac

18

5

5

8

29:29

0

15

6

Poštar

18

7

1

10

36:42

-6

15

7

Mladost

18

3

7

8

32:48

-16

13

8

Jedinstvo

18

6

1

11

29:52

-23

13

9

Dolomit

18

5

2

11

31:55

-24

12

10

Kemičar

18

2

3

13

24:49

-25

7

 

Viši rang:

Ispali:

Novi članovi:

Napomena:

Potsavez Osijek


Kvalifikacije za ulazak u ligu:

Učesnici: Sloga (Borovo), Osijek, Metalac (Osijek)…



1

Slaven, Borovo

20

18

0

2

63:25

+38

36

2

Dinamo, Vinkovci

20

11

4

5

46:21

+25

26

3

Sloga, Borovo

20

10

4

5

49:29

+20

26

4

Šparta, Beli Manastir

20

11

3

6

54:31

+23

25

5

Jedinstvo, Slavon. Požega

20

9

4

7

30:34

-4

22

6

Sloboda, Đakovo

20

9

3

8

46:44

+2

21

7

Metalac, Osijek

20

8

4

8

29:22

+7

20

8

Hajduk, Orašje

20

7

3

10

56:46

+10

17

9

Graničar, Županja

20

7

2

11

30:38

-8

16

10

Proleter, Slavonski Brod

20

4

2

14

33:54

-21

10

11

Amater, Slavonski Brod

20

0

1

19

13:106

-93

1

 

Viši rang:

·         Slaven (Borovo) se plasirao u Hrvatsko – slovensku ligu posle kvalifikacija

·         Dinamo je učestvovao u kvalifikacijama za popunu Hrvatsko – slovenske lige i nije uspeo

Ispali:

Novi članovi:

Napomena:


[uredio samit - 11. svibnja 2011. u 21:54]
Kajzer
Željan dokazivanja
Pristupio: 27.04.2009.
Poruka: 529
17. svibnja 2011. u 01:42
Pozdrav.

Ima možda tko tablice hrvatske lige 1990/91, kada se igralo jug, sjever, istok, zapad?
Mi smo sa kajze, zatvorite špajze, jer ko ne pije, s kajzerice nije
naša doksa je "samo napred loksa" i mrtvi žive zbog lokomotive.
ian wright
Moderator
Pristupio: 19.05.2005.
Poruka: 34.353
17. svibnja 2011. u 07:16
na koji rang mislis, treci ili cetvrti?


imam za trecu ligu:

Zapad / West
1.     Zadar     34     20     5 (2)     9     63     23     42
2.     Jugokeramika Zaprešić     34     19     4 (4)     11     48     35     42
3.     Rudar Ljubija     34     15     5 (2)     14     48     44     32
4.     Radnik Velika Gorica     34     14     6 (4)     14     42     39     32
5.     Jedinstvo Bihać     34     16     5 (4)     15     27     50     32
6.     Varteks Varaždin     34     14     6 (3)     14     41     42     31
7.     Izola     34     14     6 (3)     14     41     42     31
8.     Maribor / Branik     34     14     5 (3)     15     34     37     31
9.     Trešnjevka Zagreb     34     14     3 (2)     17     52     50     30
10.     Krajina Cazin     34     14     5 (2)     15     34     39     30
11.     Orijent Rijeka     34     13     5 (4)     16     31     45     30
12.     Koper     34     12     11 (3)     10     39     23     29
13.     Segesta Sisak     34     12     10 (5)     12     47     29     29
14.     Junak Sinj     34     14     5 (1)     15     50     51     29
15.     Prijedor     34     13     6 (3)     15     29     40     29
16.     Primorac Stobreč     34     10     12 (7)     12     23     36     27
17.     Split     34     12     9 (2)     13     47     43     26
18.     Mladost Petrinja     34     11     4 (2)     19     32     54     24



Sjever / North

01.Bečej	             		34   26  4 (2)  4  83 : 22   54
02.Vrbas 		            		34   16  9 (7)  9  60 : 36   39
03.Hajduk (Kula)    	 	34   16 10 (6)  8  37 : 29   38
04.Drina (Zvornik)   		34   16  7 (1) 11  40 : 26   33
05.AIK (Bačka Topola)	    	34   14 10 (4) 10  42 : 31   32
06.Metalac (Osijek)  		34   15  7 (2) 12  48 : 42   32
07.Novi Sad		          	34   13  6 (6) 15  46 : 43   32
08.Obilić (Beograd)      		34   13  7 (6) 14  46 : 48   32
09.Jedinstvo (Brčko) 		34   14  7 (3) 13  40 : 41   31
10.Olimpija (Osijek) 		34   14  5 (2) 15  44 : 39   30
11.KABEL Novi Sad             		34   13  7 (3) 14  52 : 60   29
12.Sloga (Doboj)		     	34   13  7 (3) 14  35 : 45   29
13.Rudar (Kostolac)  		34   13  5 (3) 16  47 : 59   29
14.B.S.K.(Batajnica)	 	34   13  4 (2) 17  48 : 51   28
15.Belišće           			34   13  7 (2) 14  55 : 52   28
16.Radnički(Lukavac) 		34   12  6 (4) 16  31 : 47   28
17.B.S.K. (Slavonski Brod)		34    6  7 (2) 21  25 : 69   14
18.Kolubara (Lazarevac)(-2) 	34    7  3 (1) 24  25 : 64   13
		



Jug / South

1. Čelik Zenica 34 19 4 (4) 11 54-27 42
2. Jedinstvo Bijelo Polje 34 17 4 (3) 13 55-34 37
3. Neretva Metković 34 17 5 (2) 12 41-30 36
4. Radnički Goražde 34 17 4 (2) 13 46-41 36
5. Mornar Bar 34 16 3 (2) 14 41-47 34
6. Lovćen Cetinje 34 16 2 (0) 16 42-50 32
7. Vitez 34 15 1 (1) 18 37-34 31
8. Slaven Gruda 34 15 2 (1) 17 42-53 31
9. Neretvanac Opuzen 34 15 1 (0) 18 48-47 30
10. Ivangrad 34 14 5 (2) 15 36-35 30
11. Bosna Visoko 34 14 6 (2) 14 39-41 30
12. Famos Hrasnica 34 13 7 (4) 12 35-45 30
13. Borac Travnik 34 14 4 (2) 15 31-47 30
14. Rudar Kakanj 34 13 7 (3) 14 43-40 29
15. Krivaja 34 13 7 (3) 14 49-48 29
16. Bokelj Kotor 34 14 7 (1) 16 34-46 29
17. Borac Čapljina 34 12 4 (3) 17 3765 27
18. ZSK Zenica 34 11 7 (3) 16 46-44 24

Kajzer
Željan dokazivanja
Pristupio: 27.04.2009.
Poruka: 529
17. svibnja 2011. u 08:37
I istok:

Istok

1   Balkan Stokokomerc, Skoplje   34   19   8 (5)   7   51:25   +26   43
2   Radnički, Kragujevac   34   18   8 (1)   8   60:32   +28   37
3   Teteks, Tetovo   34   17   5 (3)   12   49:37   +12   37
4   Sileks, Kratovo   34   16   4 (4)   14   58:44   +14   36
5   FAP Priboj   34   14   9 (7)   11   54:38   +16   35
6   Dubočica, Leskovac   34   15   6 (3)   13   48:46   +2   33
7   Radnički, Pirot   34   15   4 (2)   15   58:51   +7   32
8   Bregalnica, Strumica   34   15   5 (2)   14   44:48   -4   32
9   Pobeda, Prilep   34   15   3 (2)   16   52:60   -8   32
10   Crvena zvezda, Gnjilane   34   15   5 (2)   14   48:54   -6   32
11   Sloga, Kraljevo   34   14   6 (2)   14   41:27   +14   30
12   FK Majdanpek   34   13   6 (4)   15   35:38   -3   30
13   Mladost, Lučani   34   15   1 (0)   17   36:43   -7   30
14   FK Novi Pazar   34   13   6 (2)   15   42:40   +2   28
15   Borec, Veles   34   13   5 (2)   16   34:37   -3   28
16   Vlaznimi, Đakovica   34   11   10 (4)   13   33:43   -10   26
17   Lirija, Prizren   34   9   7 (5)   18   33:58   -25   23
18   Trepča, Kos. Mitrovica   34   7   3 (0)   24   35:78   -43   14


To imam, trebao bi hrvatsku republičku ligu, znači četvrti rang.
Mi smo sa kajze, zatvorite špajze, jer ko ne pije, s kajzerice nije
naša doksa je "samo napred loksa" i mrtvi žive zbog lokomotive.
samit
Željan dokazivanja
Pristupio: 27.01.2011.
Poruka: 172
17. svibnja 2011. u 13:05
Dobrodošli dragi prijatelji ma nopgometnu pijacu - razmenu tablica, u društvu je zabavnije. Od pokretanja ove teme ubi me monotonija, razgovaram i dopšisujem se sam sa sobom.

Ja sam krenuo po sezonama, onako hronološki, ali može i na preskoke, ono što koga zanima, tačnije ono što ko ima. Lako ćemo na kraju sve "ispeglati".

Kada je u pitanju sezona 1990/91 od Hrvatskih liga IV rang imam samo grupu Jug:


Jug
 

1

MAR Solin

29

16

8

5

42:16

+26

40

2

Mosor Žrnovnica

29

15

7

7

63:25

+38

37

3

Jadran Ploče

29

14

9

6

33:29

+4

37

4

Primorac Biograd

29

16

3

10

52:33

+19

35

5

Jadran Kaštel Sućurac

29

12

8

9

47:29

+18

32

6

Borac Glavice

29

12

7

10

38:37

+1

31

7

Omiš

29

12

5

12

29:33

-4

29

8

Orebić

29

11

6

12

31:42

-11

28

9

Orkan Dugi Rat

29

11

4

14

40:37

+3

26

 10

Velebit Benkovac

29

11

4

14

28:33

-5

26

11

Mračaj Runovići

29

11

3

15

40:50

-5

25

12

Zmaj Makarska

29

7

9

13

26:39

-13

23

13

DOŠK Drniš

29

9

5

15

30:49

-19

23

14

Dinara Knin

29

9

4

16

34:50

-16

22

15

Croatia Zmijavci

29

5

6

18

25:70

-45

16

16

HTP Dubrovnik

15

3

4

8

12:24

-12

10

 

Viši rang:

Ispali: Banat

          Novi članovi: 
          Napomena: 

Možda se - a biolo bi to sjajno - još neko uključi i dopuni ovaj rang natjecanja. Pun pogodak bi bile lige nižeg stepena - podsavezne.

samit
Željan dokazivanja
Pristupio: 27.01.2011.
Poruka: 172
22. svibnja 2011. u 23:45
Sezona 1952/53 - četvrti deo (IV rang natjecanja)


Prvenstva Zagreba, Prvi razred

Vreme: od 6. septembar 1953. do 20. juni 1954. godine

1    Rade Končar, Zagreb    16    14    0    2    53:12    +41    28
2    Slavija, Zagreb    16    9    4    3    36:23    +13    22
3    Borac, Jarun    16    8    3    5    41:27    +14    19
4    ZET, Zagreb    16    8    2    6    36:27    +9    18
5    Građevinar, Zagreb    16    6    4    4    41:32    +9    16
6    Maksimir, Zagreb    16    7    2    7    32:38    -6    16
7    ŽKM Zagreb    16    4    5    7    31:41    -10    13
8    Kustošija, Zagreb    16    4    3    9    29:40    -11    11
9    Zubar, Zagreb    16    0    1    15    5:64    -59    1

Viši rang: Rade Končar, Slavija, Borac, ZET Zagreb i Građevinar su se plasirali u tzv. Zagrebačku ligu (ranije podsavezna liga Zagreb-grad
Ispali:
Novi članovi:
Napomena:


Riječka zonska liga

1    Torpedo, Rijeka    18    14    4    0    54:17    +37    32
2    Hidroelektra, Fužine    18    10    4    4    56:27    +29    24
3    Borac, Bakar    18    11    2    5    49:31    +18    24
4    3. maj Rijeka    18    9    4    5    38:34    +4    22
5    Risnjak, Lokve    18    8    2    8    35:37    -2    18
6    Klana    17    7    2    8    38:33    +5    16
7    Građevinar, Ogulin    17    6    3    8    45:55    -10    15
8    Grobničan, Cernik-Čavle    17    4    3    10    32:47    -15    11
9    Primorac, Kostrena    18    3    3    12    16:48    -38    9
10    Lovnik,Vrbovsko    17    2    3    12    29:50    -21    7

Viši rang: Torpedo (Rijeka), Hidroelektra (Fužine), Borac (Bakar) i 3.maj Rijeka su se plasirali u podsaveznu ligu Rijeka koja je naredne sezone bila četvrti rang takmičenja, jer je ponovo uvedena Druga savezna liga.
Ispali:
Novi članovi:
Napomena:

Liga nije kompletna nedostaju rezultati dve utakmice

Osiječka liga – Prvi razred

1    Proleter, Belišće    22    15    3    4    64:31    +33    33
2    Sloga, Vukovar    22    14    4    4    48:20    +28    32
3    Lokomotva, Vinkovci    22    14    2    6    60:32    +28    30
4    Grafičar, Osijek    22    14    1    7    73:47    +26    29
5    Jedinstvo, Donji Miholjac    22    12    3    7    47:30    +17    27
6    Olimpija, Osijek    22    10    4    8    40:39    +1    24
7    Sloga, Đurđenovac    22    8    5    9    43:43    0    21
8    Sl. Partizan, Podr. Slatina    22    8    2    12    48:65    -17    18
9    Belje, Kneževo    22    6    2    11    43:59    -16    17
10    Jadran, Branjin Vrh    22    5    2    12    38:60    -22    15
11    Crvena zvijezda, Palača    22    5    1    16    30:69    -39    11
12    NK Bošnjaci    22    3    1    18    33:71    -38    7
    Proleter, Osijek II    22    14    3    7    67:47    +20    31

Viši rang:
Ispali:
Novi članovi:
Napomena: Proleter (Osijek) II je igrao izvan konkurencije


Podsavezna liga Split

Prva grupa


...

Druga grupa

...

Treća grupa

1    Mosor, Žrnovnica    4    3    0    1    6:4    +2    6
2    Primorac, Stobreč    4    2    0    2    9:7    +    4
3    Iskra, Imiš    4    1    0    3    3:7    -4    2

Viši rang:
Ispali:
Novi članovi:
Napomena:


Četvrta grupa

...
[uredio samit - 23. svibnja 2011. u 00:07]
d1i1n1
Željan dokazivanja
Pristupio: 22.07.2010.
Poruka: 138
01. srpnja 2011. u 20:43
Ima tko kakve stare utakmice?
samit
Željan dokazivanja
Pristupio: 27.01.2011.
Poruka: 172
26. listopada 2012. u 22:53
Poštovani prijatelji nije me bilo na forumu dve godine ' i isto toliko vremena je "spavao" ligaški vremeplov.

Vratio sam se još jednom, da pokušam da Vas animiram i yainteresujem da yajednički "skockamo" nogometne lige u Hrvatskoj ' po seyonama i rangovima natjecanja.

Ya rayliku od prvog puta preskačemo tadašnju Prvu i Drugu saveynu ligu, kao i lige ostalih država, tada republika.

Molim ya komentare na ovu temu bey obyira da li su poyitivni ili negativni,
samit
Željan dokazivanja
Pristupio: 27.01.2011.
Poruka: 172
26. listopada 2012. u 23:24

Sezona 1958/59 - 1

Velika reogranizacija takmičenja, uz Prvu saveznu ligu od 12 i dve Druge savezne lige od po 12 klubova formirano je, kao treći stepen takmičenja 20 zona, u gruboj podeli na dve grupe – Istočnu (Srbija 8, Makedonija i Crna Gora sa po jednom) i Zapadnu (Hrvatska 6, Bosna i Hercegovina 3 i Slovenija jednom)

Hrvatski prvenstvo nije održano. Igralo se po zonama - ukupno šest.

 

U kvalifikacijama za Drugu saveznu ligu – dva mesta igrali su prvaci Hrvatskih (6) i zona Bosne i Hercegovine (3) te prvak Slovenije.

 

 Prvaci zona: Tekstilac (Zagreb), Varteks (Varaždin), Segesta (Sisak), Uljanik (Pula), Šparta (Beli Manastir) i Jadran (Kaštel Sučurac).

Zagrebačka zona

 

1

Tekstilac, Zagreb

22

15

5

2

71:21

+50

35

2

Radnik, Velika Gorica

22

14

6

2

60:27

+33

34

3

Metalac, Zagreb

22

14

3

5

64:26

+38

31

4

Dubrava, Zagreb

22

12

2

8

43:36

+7

26

5

Kustošija, Zagreb

22

10

5

7

44:33

+11

25

6

Trnje, Zagreb

22

9

6

7

42:36

+6

24

7

Mladost, Zagreb

22

10

2

10

36:40

-4

22

8

Borac, Zagreb

22

7

4

11

34:47

-13

18

9

Poštar, Zagreb

22

7

3

12

28:47

-19

17

10

Samobor

22

7

2

13

39:50

-11

16

11

Mesarski, Zagreb

22

3

4

15

20:44

-24

10

12

Milicionar, Zagreb

22

2

2

18

20:88

-68

6

              

Viši rang: Metalac (Zagreb)  je igrao kvalifikacije za ulazak u Drugu saveznu ligu – grupa Zapad i nije uspeo.

Ispali: Milicionar (Zagreb) i Mesarski (Zagreb)

Novi članovi: RIZ Zagreb i Jedinstvo (Zagreb)

Napomena:

Karlovac-Sisak zona

 

1

Segesta, Sisak

22

19

2

1

79:16

+63

40

2

KSD Karlovac

22

16

3

3

93:19

+74

35

3

Mladost, Petrinja

22

13

2

7

45:32

+13

28

4

Siscija, Sisak

22

9

4

9

41:46

-5

22

5

Metalac, Sisak

22

9

3

10

48:56

-8

21

6

Borac, Galdovo

22

7

6

9

37:49

-12

20

7

Duga Resa

22

7

5

10

42:60

-18

19

8

Jedinstvo, Ogulin

22

8

3

11

34:67

-33

19

9

Radnik, Karlovac

22

8

2

12

45:43

+2

18

10

Udarnik, Perušić

22

6

5

11

33:59

-26

17

11

Ivanić, Ivanić Grad

22

6

2

14

35:53

-18

14

12

Metalac, Karlovac

22

3

5

14

34:67

-33

11

              

Viši rang: Segesta (Sisak)je igrala kvalifikacije za Drugu saveznu ligu – nije uspela

Ispali: Metalac (Karlovac) i Ivanić (Ivanić Grad)

Novi članovi: Proleter (Karlovac) i Sloga (Novoselac)

Napomena:

 

samit
Željan dokazivanja
Pristupio: 27.01.2011.
Poruka: 172
26. listopada 2012. u 23:28
Sezona 1958/58 - 2

III zona Varaždinsko-Bjelovarska

B: Varaždinska grupa

 Formiranje lige:

Iz rasformirane I zone (1): Varteks (Varaždin)

  • Iz lige Maribor – Varaždin – Celje (7): Sloboda (Varaždin), Slaven (Koprivnica), Mladost (Zabok), Jedinstvo (Čakovec), Tekstilac (Oraslovlje), Zagorec (Krapina) i Sloga (Čakovec)
  • Iz Podsaveza Varaždin – grupa Sever (2); Drvodeljac (Varaždin), Udranik (Kučan Gornji) i Mladost (Prelog)
  • Iz Podsaveza Varaždin – grupa Jug (2): Ivančica (Zlatar Bistrica) i Mladost (Prelog)

 

1

Varteks, Varaždin

21

18

1

2

87:18

+69

37

2

Sloboda, Varaždin

21

13

4

4

63:30

+33

30

3

Slaven, Koprivnica

21

13

2

6

43:28

+15

28

4

Mladost, Zabok

21

13

1

7

65:46

+19

27

5

Jedinstvo, Čakovec

21

7

4

10

46:41

+5

18

6

Drvodeljac, Varaždin

21

7

4

10

30:51

-21

18

7

Mladost, Prelog

21

5

7

9

34:40

-6

17

8

Tekstilac, Oraslovlje

21

7

3

11

47:66

-19

17

9

Udarnik, Kučan Gornji

21

8

1

12

37:57

-20

17

10

Zagorec, Krapina

21

5

5

11

36:59

-23

15

11

Sloga, Čakovec

21

3

6

12

22:49

-27

12

12

Ivančica, Zlatar Bistrica

11

2

2

7

15:40

-25

6

              

Viši rang: Varteks (Varaždin) je igrao duple kvalifikacije, za prvaka zone – uspeo i ulazak u Drugu saveznu ligu -uspeo.

Ispali: Ivančica (Zlatar Bistrica) i Sloga (Čakovec)

Novi članovi:

  • KŠK Križevci i Graničar (Đurđevac), prešli iz Bjelovarske grupe
  • Trnje (Trnovec)

Napomena: Tekstilac (Oroslavlje) je, za narednu sezonu promenio ime u Oroteks

 A: Bjelovarska grupa

 Formiranje lige:

  • Iz Međupodsavezne lige Sisak – Bjelovar – Karlovac (2): Bjelovar i Hajduk (Pakrac)
  • Iz Bjelovarskog potsaveza (8): Podravac (Virje), Graničar (Đurđevac), KŠK Križevci, Pitomača, Borac (Virovitica), Papuk (Pakrac), Daruvar i Slavonac (Lipik)
  • Iz potsaveza Koprivnica (1): Lokomotiva (Koprivnica)
  • Posle kvalifikacija (1): SlavonskiPartizan (Podravska Slatina)

 Kvalifikacije za ulazak u ligu: 

Slavonski Partizan (Podravska Slatina) – Mladost (Suhopolje)         5:3 i 3:1 

1

Bjelovar

22

15

5

2

68:26

+42

35

2

Pitomača

22

15

2

5

57:28

+29

32

3

KŠK Križevci

22

12

5

5

59:40

+19

29

4

Hajduk, Pakrac

22

11

6

5

51:34

+17

28

5

Borac, Virovitica

22

12

0

10

53:44

+9

24

6

Slavonac, Lipik

22

10

3

9

47:39

+8

23

7

Graničar, Đurđevac

22

8

4

10

53:51

+2

20

8

Podravac, Virje

22

8

2

12

48:72

-24

18

9

Papuk, Pakrac

22

6

3

12

33:47

-14

16

10

Daruvar

22

6

3

13

35:67

-32

15

11

Lokomotiva, Koprivnica

22

6

1

15

34:67

-33

13

12

Slavonski Partizan, Podrav. Slatina

22

4

4

14

38:65

-27

12

              

Viši rang: Bjelovar je igrao kvalifikacije za prvaka zone – nije uspeo.

Ispali:

  • Lokomotiva (Koprivnica)
  • KŠK Križevci, Podravac (Virje) i Graničar (Đurđevac) naredne sezone igraju u Varaždinskoj grupi

Novi članovi: Proleter (Brestovac) i ? (Veliko Trojstvo)

Napomena:

  • Za narednu sezonu liga je smanjena na 10 klubova 

Susreti za prvaka zone

Varteks (Varaždin) - Bjelovar                                  4:0 i 5:1

 

Slavonska zona

 Liga je formirana od klubova dosadašnje Osiječke, Brodske i Treće zonske lige

 Formiranje lige:

 Povratnici iz III zone (2): Šparta (Beli Manastir) i Dinamo (Vinkovci)

  • Podsavez Osijek – Pokrajinska liga (3):Proleter (Belišće), Sloga (Vukovar) i NAŠK Našice
  • Podsavez Osijek – Gradska liga (2): Grafičar (Osijek) i Metalac (Osijek)
  • Potsavez Slavonski Brod (5): Nafta (Bosanski Brod), Radnički (Slavonski Brod), Zvečevo (Slavonska Požega), Brod (Slavonski Brod) i Željezničar (Slavonski Brod) 

 

1

Šparta, Beli Manastir

22

13

4

5

47:30

+17

30

2

Sloga, Vukovar

22

12

3

7

45:39

+6

27

3

Nafta, Bosanski Brod

22

9

8

5

63:31

+32

26

4

NAŠK Našice

22

12

1

9

47:50

-3

25

5

Radnički, Slavonski Brod

22

11

3

8

41:45

-4

25

6

Željezničar, Slavonski Brod

22

9

5

8

45:40

+5

23

7

Metalac, Osijek

22

7

8

7

43:39

+4

22

8

Brod, Slavonski Brod

22

10

2

10

42:46

-4

22

9

Proleter, Belišće

22

7

6

9

43:39

+4

20

10

Dinamo, Vinkovci

22

7

4

11

48:46

+2

19

11

Jedinstvo, Slavonska Požega

22

5

5

12

37:70

-33

15

12

Grafičar, Osijek

22

5

1

16

39:65

-26

11

              

Viši rang: Šparta (Beli Manastir) je igrala kvalifikacije za ulazak u Drugu saveznu ligu – nije uspela

Ispali: Grafičar (Osijek), Jedinstvo (Slavonska Požega) i Dinamo (Vinkovci)

Novi članovi:

Borovo, povratnik iz Druge savezne lige

  • Elektra (Osijek) i Hajduk (Sijekovac) – posle kvalifikacija

Napomena:

 Kvalifikacije za ulazak u ligu

 Učesnici – prvaci potsaveza:

  • Osijek: Elektra (Osijek)
  • Bosanski Brod: Hajduk (Sijekovac)
  • Vinkovci: Graničar (Županja)

12.07. Elektra - Hajduk                                    1:1

19.07. Hajduk – Graničar                                  3:0

26.07. Graničar – Elektra                                  ?

02.08. Hajduk – Elektra                                    ?

09.08. Graničar – Hajduk                                  4:2

16.08. Elektra - Graničar

 

1

Elektra, Osijek

 

 

 

 

 

 

 

2

Hajduk, Sijekovac

 

 

 

 

 

 

 

3

Graničar, Županja

 

 

 

 

 

 

 

[uredio samit - 27. listopada 2012. u 21:47]
samit
Željan dokazivanja
Pristupio: 27.01.2011.
Poruka: 172
26. listopada 2012. u 23:30
Sezona 1958/59 - 3

Dalmatinska zona

1

Jadran, Kaštel Sućurac

22

13

8

1

57:21

+36

34

2

Junak, Sinj

22

10

7

5

41:33

+8

27

3

Slaven, Trogir

22

10

5

7

48:43

+5

25

4

Orkan, Dugi Rat

22

8

8

6

37:38

-1

24

5

Dalmatinac, Split

22

9

6

7

46:48

-2

24

6

Zmaj, Makarska

22

7

8

7

37:44

-7

22

7

Solin

22

8

5

9

40:34

+6

21

8

Val, Kaštel Stari

22

7

6

9

35:36

-1

20

9

Rudar, Siverić

22

8

4

10

48:55

-7

20

10

Metalac, Zadar

22

7

5

10

47:47

0

19

11

Zadar

22

3

1

8

21:37

-16

17

12

Tekstilac, Sinj

22

3

5

14

26:46

-20

11

              
Viši rang: Jadran (Kaštel Sučurac) je igrao kvalifikacije za Drugu saveznu ligu – nije uspeo

Ispali: Tekstilac (Sinj), Zadar, Metalac (Zadar) i Rudar (Siverić)

Novi članovi:

Napomena: Na teritoriji Dalmacije do sada je postojao samo jedan potsavez – splitski. Od naredne sezone biće ih četiri: U Splitu, Dubrovniku, Šibeniku i Zadru. Prvaci ova četiri potsaveza, kroz kvalifiakcije, daju prvaka Dalmatinske zone koji stiče pravo igranja kvalifikacija za ulazak u Drugu saveznu ligu grupa Zapad. Osam prvoplasiranih tiumova iz, do sada jedinstvene, Dalmatinske lige je naredne sezone igralo u ligi podsaveza Split.

 Riječko - Istarska zona

 

Riječka grupa

 

1

Orijent, Rijeka

22

20

0

2

79:20

+59

40

2

Goran, Delnice

22

16

3

3

67:24

+43

35

3

Torpedo, Rijeka

22

17

1

4

73:36

-37

35

4

Crikvenica

22

10

7

4

43:33

+10

27

5

Lokomotiva, Rijeka

22

11

4

7

54:34

+20

26

6

Naprijed, Hreljin

22

12

1

9

50:41

+9

25

7

Nehaj, Senj

22

8

1

12

37:45

-8

17

8

Grobničan, Čavle

22

7

2

13

43:66

-23

16

9

Vulkan, Rijeka

22

7

2

13

28:59

-31

16

10

Mladost, Kraljevica

22

4

5

13

36:58

-22

16

11

Opatija

22

4

1

17

33:79

-46

9

12

Borac, Bakar

22

1

1

20

24:72

-48

3

              

Viši rang: Orijent (Rijeka) je igrao kvalifikacije za prvaka zone – nije uspeo.

Ispali: Borac (Bakar) i Opatija

Novi članovi:

Napomena: Od naredne sezone ponovo jedisntvena Riječko – Istrska zona pa je ova liga ugašena. U zajedničku ligu ušlo je deset prvoplasiranih ekipa.

 Pulska grupa 

1

Uljanik, Pula

20

18

0

2

84:15

+69

36

2

Pula

20

16

1

3

83:13

+70

33

3

Gortan, Pula

20

12

2

6

52:47

+5

26

4

Rudar, Labin

20

10

4

5

51:35

+16

24

5

Pazin

20

11

2

6

50:49

+1

24

6

Jadran, Poreč

20

7

3

10

45:47

-2

17

7

Vodnjan

20

7

2

11

30:59

-29

16

8

Avijatičar, Pula

20

6

2

12

41:60

-19

14

9

Istra, Umag

20

4

3

13

29:61

-32

11

10

Cement, Valmazzinghi

20

3

4

13

29:87

-58

10

11

Rovinj

20

1

4

14

21:60

-39

6

              

Viši rang: Uljanik (Pula) je igrao duple kvalifikacije, najpre u okviru zone –uspeo, potom za prvaka Hrvatske – nije uspeo.

Ispali: Rovinj, Cement (Valmazzinghi), Istra (Umag), Avijatičar (Pula), Vodnjan, Jadran (Poreč) i Pazin.

Novi članovi:

Napomena: Od naredne sezone ponovo jedinstvena Riječko – Istarska zona pa je ova liga ugašena. U zajedničku ligu ušli Uljanik (Pula), Pula, Gortan (Pula) i Rudar (Labin)

 Finale zone:

Uljanik (Pula) – Orijent (Sušak)              0:1 i 3:0

 Kvalifikacije za zonsku ligu Rijeka – Pula

Jela (Vrbovsko) – Nafta (Rijeka)                                2:0 i 0:3

[uredio samit - 27. listopada 2012. u 19:18]
Giodrogo
Većinski vlasnik Foruma
Pristupio: 06.03.2010.
Poruka: 27.435
27. listopada 2012. u 07:57
Nehaj je iz Senja, ne iz Sinja 

na trenutak sam se zamislio
samit
Željan dokazivanja
Pristupio: 27.01.2011.
Poruka: 172
27. listopada 2012. u 19:19
oskotok je napisao/la:
Nehaj je iz Senja, ne iz Sinja 

na trenutak sam se zamislio
Vidi cijeli citat


Hvala na ispravci. uvažena je - korigovan pregled.

Predpostavljam da ima još grešaka, potražite ih da ih zajedno ispravimo.

Hvala.
123
...
678
...
181920