Sportnet forum

Dobrodošli na najbolji hrvatski sportski forum!

Ligaški vremeplov

123
...
192021
samit
samit
Željan dokazivanja
Pristupio: 27.01.2011.
Poruka: 175
19. ožujka 2018. u 14:50

Godina 1952 II stupanj natjecanja

Na plenumu, 11.januara 1952. godine Nogometni savez Hrvatske doneo je odluku o ukidanju oblasnih nogometnih odbora i osnivanju nogometnih podsaveza u Republici:

·         Zagrebački

·         Splitski

·         Osiječki

·         Riječki

·         Grada Zagreba

Igrano 17.2 - 21.5.1952.

Potsavez Zagreb – pokrajinska liga

 Formiraju je klubovi bivše Zagrebačke, Karlovačke i Bjelovarske oblasti.

 Formiranje lige:

  • Iz ukinute Druge savezne lige (1): Tekstilac (Varaždin)
  • Iz ukinute Republičke lige (5): Naprijed (fuzionisao se 28.02. 1952, sa Naftom u Segesta, Sisak), Sloboda (Varaždin), Slaven (Koprivnica), Bjelovar i Slavija (Karlovac)
  • Prvak Bjelovarske oblasti: Borac (Bjelovar)
  • Prvak Karlovačke oblasti: Turbina (Karlovac)
  • Prvak Zagrebačke oblasti: Metan (Kutina)
  • Posle kvalifikacija: Jedinstvo (Čakovec)

 Kvalifikacije za ulazak u ligu:

 

Učesnici: Jedinstvo (Čakovec) iz ugašene republičke lige + drugoplasirani timovi Karlovačke (Duga Resa)  i Zagrebačke (Jaska, Jastrebarsko) oblasti



Ima li neko rezltate - tabelu kvalifikacija ?

Pobednik: Jedinstvo (Čakovec)

1

Tekstilac, Varaždin

18

11

3

4

48:24

+24

25

2

Slavija, Karlovac

18

9

5

4

27:23

+4

23

3

Sloboda, Varaždin

18

10

2

6

41:27

+14

22

4

Turbina, Karlovac

18

9

3

6

28:16

+12

21

5

Jedinstvo, Čakovec

18

10

1

7

40:25

+15

21

6

Slaven, Koprivnica

18

9

3

6

27:18

+7

21

7

Bjelovar

18

5

4

9

26:39

-13

14

8

Naprijed/Segesta, Sisak

18

4

5

9

25:37

-12

13

9

Metan, Kutina

18

3

4

11

17:39

-22

10

10

Borac, Bjelovar

18

3

4

11

18:49

-31

10

 Viši rang: Tekstilac (Varaždin) i Slavija (Karlovac) su  učestvovali u plej-ofu prvenstva Hrvatske za ulazak u Prvu ligu – nisu uspeli. Plasirali se u novooosnovanu Hrvatsko – slovensku ligu.

Ispali: Borac (Bjelovar) i Metan (Kutina)

Novi članovi: Duga Resa, Zagorac (Krapina), Metalac (Sisak) i Graničar (Đurđevac) – posle kvalifikacija

Napomena: U toku prvenstva, 28.februara 1952.godine fuzionisali su se Naprijed i Nafta iz Siska – novi klub Segesta (Sisak)

 
Kvalifikacije za ulazak u ligu:

Duga Resa - Sloga (Otočac)                                                 7:1 i ?

Metalac (Sisak) – Hajduk (Pakrac)                                       6:1 i 2:1

Graničar (Đurđevac) - ?                                                    ? i ?

Zagorac (Krapina) - ?                                                       ? i ?
Ima li neko bilo kakav podatak da dopunimo kvalifikacije?

 

 Potsavez  grada Zagreba

 

Vreme: od 24. febuara do 1.juna 1952. godine

 

Formiranje lige:

  • Iz ukinute Druge savezne lige (1): Metalac (Zagreb)
  • Iz ukinute Republičke lige (3): Saobraćaj (Zagreb), Jedinstvo (Zagreb), Mladost (Zagreb)
  • Iz prvenstva Zagreba, Prvi razred (6): Tekstilac (Zagreb), Borac (Jarun), Trešnjevka (Zagreb), Dolomit (Podsused), Mesarski (Zagreb) i Poštra (Zagreb)

1

Metalac, Zagreb

18

15

1

2

64:19

+45

31

2

Poštar, Zagreb

18

10

3

5

46:33

+13

23

3

Dolomit, Zagreb

18

9

4

5

31:28

+3

20

4

Saobraćaj, Zagreb

18

7

4

7

26:24

+2

18

5

Trešnjevka, Zagreb

18

5

7

6

23:27

-4

17

6

Mladost, Zagreb

18

7

2

9

40:41

-1

16

7

Jedinstvo, Zagreb

18

6

4

8

26:34

-8

16

8

Mesarski, Zagreb

18

4

4

10

18:43

-25

12

9

Tekstilac

 

 

 

 

 

 

 

10

Borac, Jarun

18

1

2

15

18:49

-31

4

 Viši rang: Metalac (Zagreb) se plasirao u plej-of prvenstva Hrvatske za ulazak u Prvu saveznu ligu – nije uspeo. Plasirao se u novoformiranu Hrvatsko – slovensku ligu.

Ispali: Borac (Jarun)

Novi članovi: Grafičar i Kemičar

Napomena:

Ispušten je jedan klub u tabeli  - Tekstilac

 

PotsavezOsijek (Slavonska zona)

 

Osnovan – obnovljen 24.februara 1952.godine. u Njega su ušli svi klubovi bivših Osiječke i Brodske oblasti te kotari Pakrac, Virovitica i Daruvar.

 Način formiranja:

  •  Proleter (Osijek), povratnik iz Druge savezne lige
  • Slaven (Borovo), Dinamo (Vinkovci), Radnik (Daruvar) i Sloboda (Đakovo), povratnici iz Republičke lige
  • Šparta (Beli Manastir), Jedinstvo (Požega), Crvena zvijezda (u međuvremenu promenila ime u Proleter, Slavonski Brod) i Graničar (Županja), učesnici finalnog dela prvenstva Osiječke oblasti
  • Borac (Virovitica), prešao iz ukinute oblasne lige Bjelovar

 

 

Proleter, Osijek

18

15

2

1

103:20

+83

32

2

Slaven, Borovo

18

10

4

4

33:26

+7

24

3

Dinamo, Vinkovci

18

9

2

7

36:35

+1

20

4

Šparta, Beli Manastir

18

8

2

8

32:31

+1

18

5

Proleter, Slavonski Brod

18

7

4

7

34:48

-14

18

6

Graničar, Županja

18

7

2

9

37:33

+4

16

7

Jedinstvo, Požega

18

5

4

9

30:41

-11

14

8

Sloboda, Đakovo

18

5

4

9

29:47

-18

14

9

Radnik, Daruvar

18

5

4

9

37:61

-24

14

10

Borac, Virovitica

18

3

4

11

29:58

-29

10

 Viši rang: Proleter (Osijek) se plasirao u plej-of prvenstva Hrvatske (pobedio) i za ulazak u Prvu saveznu ligu – nije uspeo. Plasirao se u novoformiranu Hrvatsko – slovensku ligu.

Ispali: Borac (Virovitica) i Radnik (Daruvar)

Novi članovi:

  • Hajduk (Osijek), Metalac (Osijek), Sloga (Borovo)  - tri prvoplasirana tima Potsavezne lige, Prvi razred
  • Amater (Slavonski Brod), prvak NC Slavonski Brod

Napomena: za narednu sezonu liga je proširena na 12 klubova

 

Potsavez Split

Splitski nogometni podsavez je osnovan – obnovljen 24.februara. Nadležnost novoformiranog foruma prostirala se na čitavu Dalmaciju

Formiranje lige:

·         Iz ukinute Republičke lige (3): Šibenik, Zadar, Zmaj (Makarska)

·         Iz Dalmatiske lige (7): Val (Kaštel Stari), Slaven (Trogir), Jadran (Kaštel Sućurac), Jug Dubrovnik i DOŠK Drniš, Dinara (Knin) i Arsenal (Split)

1

Šibenik

18

14

2

2

48:16

+32

30

2

Dubrovnik

18

9

5

4

42:31

+11

23

3

Zmaj, Makarska

18

9

3

6

43:27

+16

21

4

Zadar

18

9

2

7

36:39

-3

20

5

Arsenal, Split

18

7

5

6

39:34

+5

19

6

Val, Kaštel Stari

18

7

5

6

32:28

+4

19

7

Slaven, Trogir

18

6

6

6

38:40

-2

18

8

Jadran, Kaštel Sućurac

18

3

5

10

20:36

-16

11

9

Dinara, Knin

18

2

6

10

23:39

-16

10

10

DOŠK Drniš

18

3

3

12

20:51

-31

9

 

Viši rang: Šibenik se plasirao u plej-of prvenstva Hrvatske za ulazak u Prvu saveznu ligu – nije uspeo. Plasirao se u novoformiranu Hrvatsko – slovensku ligu

Ispali: niko

Novi članovi: Naprijed (Vis), Arbanasi (Zadar), Mladost (Kaštel Lukšić), Solin i Orkan (Dugi Rat)

Napomena:

  • Arsenal je tokom leta postao Split
  • Naredne sezone igrano u dve grupe, prva sa osam i druga sa šest ekipa

 Potsavez Rijeka

(Riječko-Istarsko-goranska zona)

 Obuhvata klubove Istre, Hrvatskog primorja i Gorskog Kotara.

 

Formiranje lige:

  • Iz ukinute Druge savezne lige (1): Karner (Rijeka)
  • Iz ukinute Republičke lige (5): Pula, Crikvenica, Lokomotiva (Rijeka), Jedinstvo (Ogulin) i Rudar (Raša)
  • Iz Goransko – primorske grupe  (3): Goran (Delnice), Nehaj (Senj) i Budućnost (današnji Orijent. Rijeka)
  • Iz Istarske grupe (1):Uljanik (Pula)

 

1

Kvarner, Rijeka

18

15

1

2

70:11

+59

31

2

Lokomotiva, Rijeka

18

12

2

4

45:25

+20

26

3

Pula

18

9

2

7

34:26

+8

20

4

Uljanik, Pula

18

7

4

7

30:27

+3

18

5

Budućnost, Rijeka

18

6

5

7

24:24

0

17

6

Nehaj, Senj

18

6

4

8

24:40

-16

16

7

Crikvenica

18

6

3

9

25:31

-6

15

8

Jedinstvo, Ogulin

18

6

3

9

26:41

-15

15

9

Goran, Delnice

18

5

2

11

22:51

-29

12

10

Rudar Raša, Labin

18

4

2

12

16:42

-26

10

 

Viši rang: Kvarner (Rijeka) je učestvovao u plej-ofu prvenstva Hrvatske za ulazak u Prvu saveznu ligu – nije uspeo. Plasirao se u novoformiranu Hrvatsko – slovensku ligu.

Ispali  : Pula se 2.srpnja 1952.godine fuzionisala sa Uljanikom, novi klub Uljanik jer ima finaansijski stabilniji klub

Novi članovi:

  • Mladost (Kraljevica), Naprijed (Hreljin) i Opatija – tri prvoplasirana tima pokrajinske lige Rijeka
  • Rovinj, prvak Istarske lige

Napomena: za narednu sezonu liga je proširena na 12 klubova

Kvalifikacije za ulazak – opstanak u ligi:

Rudar Raša (Labin) – drugoplasirani Istarske lige          ?

 

 Play off (4. i 8.6.1952.)

 Učesnici: prvaci potsaveza i drugoplasirani tim pokrajinske lige potsaveza Zagreb

 Šibenik - Proleter (Osijek)                              0:2 i 2:6

Metalac (Zagreb) - Tekstilac (Varaždin)            7:1 i 0:2

Slavija (Karlovac) - Kvarner (Rijeka)                2:3 i 0:10

 

Finalna grupa:

 

11.6. Proleter (Osijek)  - Metalac (Zagreb)                    2:0

15.6. Proleter (Osijek) - Kvarner  (Rijeka)                     3:0

18.6. Metalac  (Zagreb) - Kvarner (Rijeka)                    1:2

22.6. Kvarner  (Rijeka) – Proleter (Osijek)                    0:1

25.6. Metalac (Zagreb)  - Proleter (Osijek)                     0:2

29.6. Kvarner (Rijeka) – Metalac (Zagreb)                     0:2

         

1

Proleter, Osijek

4

4

0

0

8:0

+8

8

2

Metalac, Zagreb

4

1

0

3

3:6

-3

2

3

Kvarner, Rijeka

4

1

0

3

2:7

-5

2

 

 

Napomena: Proleter (Osijek) je igrao kvalifikacije za ulazak u Prvu saveznu ligu - sa pravcima Slovenije i Bosne i Hercegovine – nije uspeo. Svih šest učesnika kvalifikacija se plasiralo u novoformiranu Hrvatsko – Slovensku ligu.

[uredio samit - 05. svibnja 2019. u 22:35]
samit
samit
Željan dokazivanja
Pristupio: 27.01.2011.
Poruka: 175
20. ožujka 2018. u 14:50

Godina 1952 - II deo

III Stupanj natjecanja


Prvi razred prvenstva Zagreba

1

Grafičar, Zagreb

18

15

0

3

65:23

+42

30

2

Kemičar, Zagreb

18

10

3

5

39:26

+13

23

3

Sloboda/Kustošija, Zagreb

18

9

5

4

35:26

+9

23

4

Slavija, Zagreb

18

8

5

5

29:22

+7

21

5

Maksimir, Zagreb

18

9

3

6

33:26

+7

21

6

ZET, Zagreb

18

6

4

8

28:36

-8

16

7

Spartak, Zagreb

18

6

4

8

25:37

-12

16

8

Zubar, Zagreb

18

5

3

10

32:40

-8

13

9

Vrapče, Zagreb

18

3

5

10

22:46

-24

11

10

Prečko, Zagreb

18

2

2

14

14:40

-26

6

 

Viši rang: Grafičar (Zagreb) i Kemičar (Zagreb) su se plasirali u ligu podsaveza Zagreb - grad

Ispali:

Novi članovi:

Napomena: Kustošija se od 1 – 15 kola zvala Sloboda

 Nogometni potsavez Zagreb - pokrajina

Nogometni centar Varaždin

 

1

Mladost, Zabok

19

13

2

3

63:21

+42

30

2

Tekstilac, Oroslavlje

20

12

3

4

55:29

+26

29

3

Sloga, Čakovec

19

11

3

5

49:24

+25

25

4

Mladost, Preloga

18

9

3

6

38:24

+14

21

5

Zagorac, Krapina

15

9

3

3

43:25

+18

21

6

Graničar, Kotoriba

17

9

0

8

40:37

+3

18

7

Ivančica, Ivanec

18

9

0

9

41:55

-14

18

8

Podravina, Ludbreg

17

4

2

11

26:53

-27

10

9

Oštrc, Zlaatar

18

3

4

11

26:51

-25

10

10

Zaprešić

17

4

2

11

23:47

-24

10

11

Zelina

18

1

2

15

16:55

-39

4

 

Viši rang: Zagorac (Krapina) je učestvovao u kvalifikalcijama za uazak u potsavezbu ligu i uspeo

U monografiji Začretja piše posle neverovatnih peripetija i žalbe. O čemu se radi?

Ispali:

Novi članovi:

Napomena: Naredne sezone dve grupe – Severna (6) i Južna (7 ekipa)

Tabela je nekompletna

 

Nogometni centar Sisak

  

1

Metalac, Sisak

18

13

2

3

56:21

+35

28

2

Borac, Galdovo

18

11

4

3

52:19

+33

26

3

Jedinstvo, Dugo Selo

18

12

2

4

38:21

+17

26

4

Radnik, Velika Gorica

17

11

2

5

46:25

+21

22

5

Sloga, Kostajnica

18

8

3

7

36:39

-3

19

6

Banija, Petrinja

17

7

3

7

43:34

+9

17

7

Ivanić, Ivaničgrad

17

5

6

5

29:27

+2

16

8

Lokomotiva, Novska

18

6

1

11

30:50

-20

13

9

Crvena zvezda, Sunja

17

0

0

15

17:71

+54

4

10

Sloga, Novoselec križ

18

1

1

17

13:61

-48

3

 

Viši rang: Metalac (Sisak) je igrao kvalifikacije za ulazak u ligu potsaveza Zagreb – pokrajina i uspeo (bolji od Hajduka, Pakrac)

Ispali:

  • Radnik (Velika Gorica) je prešao u NC Zagreb
  •  

Novi članovi:

Napomena: Banija (Petrinja), po završetku prvenstva ugašana, ponovo se aktivirali Radnik (obnovljen 15.maja 1953) i Mladost – nastavila tradiciju Banije

Nogometni centar Bjelovar

 

Učesnici: Jedinstvo (Grubipno Polje), Željezničar (Bjelovar), Borac (Čazma), Radnik (Veliki Grđevac), Slavija (Severin), Proleter (Garešnički Brestovac), Jekić (Velika Pisanica) i Garić (Garešnica)

 

1

 

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

 

 

 

 

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

 

4

 

 

 

 

 

 

 

 

5

 

 

 

 

 

 

 

 

6

 

 

 

 

 

 

 

 

7

 

 

 

 

 

 

 

 

8

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Viši rang:

Ispali:

Novi članovi: Hajduk (Pakrac)

Napomena:

 

Nogometni centar Koprivnica

 

Učesnici: KŠK Koprivnica, Pitomača, Graničar (Legrad), Panonija (Peteranec), KŠK Križevci, Drava (Novigrad), Graničar (Đurđevac) i Osvit (Đelekovec)

 

1

Graničar, Đurđevac

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

 

 

 

 

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

 

4

 

 

 

 

 

 

 

 

5

 

 

 

 

 

 

 

 

6

 

 

 

 

 

 

 

 

7

 

 

 

 

 

 

 

 

8

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Viši rang:

Ispali:

Novi članovi:

Napomena:

 

Nogometni centar Karlovac

 

Druga redovna godišnja skupština Oblasnog nogometnog odbora održana 9.marta 1952.godine pretvorena je u osnivačku skupštinu Nogometnog centra Karlovac.

 

1

Duga Resa

14

11

2

1

43:11

+32

23

2

Jaska, Jastrebarsko

14

10

1

3

32:16

+16

21

3

Banovac, Glina

14

7

2

5

32:31

+1

16

4

Samobor

14

5

4

5

28:20

+8

14

5

Željezničar, Karlovac

14

5

2

7

19:25

-6

12

6

Jedinstvo, Švarča

14

3

4

7

14:33

-19

10

7

Metalac, Karlovac

14

2

4

8

21:37

-16

8

8

Zadrugar, Mostanje

14

0

7

7

18:34

-16

7

 

Viši rang: Duga Resa se plasirala u Podsaveznu ligu – posle kvalifikacija (bolja od ? iz Otočca)

Ispali:

  • Niko
  • Samobor je prešao u NC Zagreb

Novi članovi:

  • Vatrogasac (Gornje Mekušje), drugoplasirani tim Karlovačke zone
  • Borac (Ilovac) - ?

Napomena:

 

Nogometni centar Gospić (Prvenstvo Like)

 

Krajem 1951.godine održan je drugi plenum Oblasnog nogometnog odbora za oblast Karlovac. Jedan od zaključaka osnivanje nogometnog centra za Liku u Gospiću. Nogometni centar Like osnovan je 16.rujna 1951.godine.

 

Svi klubovi u Titovoj Korenici, Udbini, Donjem Lapcu, Gradačcu i Perušiću koji su do tada delovali neregistrovano – registrovani su.

 

Prva grupa

 

Učesnici: Tempo (Lički Osik), Proleter (Gospić), Udarnik (Perušić), Velebit (Gospić) i B. Latas (Plaški)

 

1

 

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

 

 

 

 

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

 

4

 

 

 

 

 

 

 

 

5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Viši rang:

Ispali:

Novi članovi:

Napomena:

 

Druga grupa

 

Učesnici: Radnik (Gospić), Mladost (Otočac), Borac (Brinje), Sloga (Otočac) i Branik (Gospić)

 

1

 

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

 

 

 

 

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

 

4

 

 

 

 

 

 

 

 

5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Viši rang:

Ispali:

Novi članovi:

Napomena:

NEMAM KOMPLETNE TABLICE NOGOMETNIH CENTARA SISAK, BJELOVAR, KOPRIVNICA I GOSPIĆ VEĆ SAMO UČESNIKE. MOŽE LI NEKO POMOĆI DA SE SLIKA IZMENI, DA SE NEKE TABLICE DOPUNE. 
 
Nastavlja se ...










[uredio samit - 05. svibnja 2019. u 23:09]
samit
samit
Željan dokazivanja
Pristupio: 27.01.2011.
Poruka: 175
23. ožujka 2018. u 10:34
Godina 1952 IV deo

Podsavez Osijek

Nogometni centar Osijek – Prvi razred

 

Vreme: od 2.marta do 22.lipnja

 

1

Sloga, Borovo

18

11

2

5

36:13

+23

24

2

Osijek

18

10

3

5

37:28

+9

23

3

Metalac, Osijek

18

9

4

5

34:17

+17

22

4

Grafičar, Osijek

18

9

3

6

43:32

+11

21

5

Proleter, Belišće

18

8

4

6

33:27

+6

20

6

Jedinstvo, Donji Miholjac

18

9

2

7

29:29

0

20

7

Sloga, Vukovar

18

6

6

6

32:30

+2

18

8

Sloga, Đurđenovac

18

5

3

10

23:49

-26

13

9

Belje, Kneževo

18

6

0

12

38:54

-16

12

10

Olimpija, Osijek

18

3

1

14

20:46

-26

7

 

Viši rang:

  • Sloga (Borovo), Osijek i Metalac (Osijek) su se plasirali u podsaveznu ligu Osijek

Ispali: niko

Novi članovi: Slavonski partizan (Slatina), Lokomotiva (Vinkovci), Jadran (Branjin Vrh), Bošnjaci i Zvezda (Palača)

Napomena: za narednu sezonu liga je proširena na 12 klubova

 

Kvalifikacije za ulazak u ligu:

Slavonski partizan (Slatina) – Mladost (Bizovac)          3:0 i 3:0

Lokomotiva (Vinkovci) – Sloga (Pačetin)                   3:0 i 2:2

Jadran (Branjin Vrh) – Sloga (Lug)                            3:1 i 6:1

Bošnjaci – Jadran (Gunja)                                         5:3 i 2:2

Zvezda (Palača) – Papuk (Orahovica)                         3:2 i 4:5  - treća 2:1

 

Nogometni centar Slavonski Brod – Prvi razred

 

Prva grupa

 

1

Željezničar, Slavonski Brod

10

9

1

0

28:6

+22

19

2

Mladost, Nova Gradiška

10

8

0

2

39:8

+31

16

3

Psunj, Okućani

10

4

1

5

18:26

-8

9

4

Metalac, Nova Gradiška

10

4

1

5

14:27

-13

9

5

Slavija, Pleternica

10

2

2

6

14:25

-11

6

6

Mladost, Sibinj

10

0

2

8

10:32

-22

2

 

Viši rang: Željezničar (Slavonski Brod) je igrao kvalifikacije za ulazak u ligu potsaveza Osijek – nije uspeo (poražen od Amatera iz Slavonskog Broda)

Ispali:  Mladost (Sibinj)ligu NC Drugi razred – grupa Zapad

Novi članovi: Slavonac (Nova Kapela) i Tomić (Cernik)

Napomena: naredne sezone jedinsstvena liga NC Slavonski Brod, Prvi razred

 

Druga grupa

 

1

Amater, Slavonski Brod

10

8

0

2

32:11

+21

16

2

Borac, Podvinje

10

8

0

2

26:18

+8

16

3

Proleter II, Slavonski Brod

10

5

0

5

21:19

+2

10

4

Budućnost, Donji Andrijevci

10

4

0

6

23:15

+8

8

5

Bedem, Ivankovo

10

3

1

6

18:29

-11

7

6

Bratstvo, Vranovci

10

1

1

8

8:30

-22

3

 

Viši rang: Amater (Slavonski Brod) je igrao kvalifikacije za ulazak u ligu potsaveza Osijek – uspeo (bolji od Željezničara iz Slavonskog Broda)

Ispali: niko

Novi članovi: Slavonac (Nova Kapela) i Tomić (Cernik)

Napomena: naredne sezone jedinstvena liga NC Slavonski Brod, Prvi razred

 

Kvalifikacije za prvaka NC i ulazak u ligu Osiječkog potsaveza:

Amater (Slavonski Brod) – Željezničar (Slavonski Brod)          2:0 i 0:1

[uredio samit - 24. ožujka 2018. u 10:12]
samit
samit
Željan dokazivanja
Pristupio: 27.01.2011.
Poruka: 175
24. ožujka 2018. u 10:22
Godina 1952 V deo

Podsavez Split – Grupne lige

 

Ukupno 28 ekipa svrstanih u osam grupa

 

I grupa

 

1

Rak, Kuna

 

 

 

 

 

 

 

2

Grk, Potomje

 

 

 

 

 

 

 

 

Trpanajc, Trpanj

 

 

 

 

 

 

 

 

Viši rang:

Ispali:

Novi članovi:

Napomena: Trpanjac (Trpanj) je odustao od takmičenja

 

II grupa

 

1

Neretvanac, Opuzen

 

 

 

 

 

 

 

2

Neretva, Metković

 

 

 

 

 

 

 

 

Slaven, Gruda

 

 

 

 

 

 

 

 

Viši rang:

Ispali:

Novi članovi:

Napomena: Slaven (Gruda) je odustao od takmičenja

 

III grupa

 

1

Orka, Dugirat

 

 

 

 

 

 

 

2

Iskra, Omiš

 

 

 

 

 

 

 

3

Primorac, Stobreč

 

 

 

 

 

 

 

4

Mornar, Žrnovalec

 

 

 

 

 

 

 

5

Poljčanin, Tugare

 

 

 

 

 

 

 

 

Viši rang:

Ispali:

Novi članovi:

Napomena:

 

IV grupa

 

Učesnici: Iskra (Kaštel Kambelovac), Borac (Glavica), Mladost (Kaštel Lukšić), Omladinac (Vranic) i Junak (Sinj)

 

1

Mladost, Kaštel Lukšić

 

 

 

 

 

 

 

2

Solin

 

 

 

 

 

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

 

4

 

 

 

 

 

 

 

 

5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Viši rang:

Ispali:

Novi članovi:

Napomena:

 

V grupa

 

1

Naprijed, Vis

 

 

 

 

 

 

 

2

Jadran, Komiža

 

 

 

 

 

 

 

3

Iztok, P...

 

 

 

 

 

 

 

 

Viši rang:

Ispali:

Novi članovi:

Napomena:

 

VI grupa

 

1

 

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

 

 

 

 

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Viši rang:

Ispali:

Novi članovi:

Napomena:

 

VI grupa

 

1

 

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

 

 

 

 

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Viši rang:

Ispali:

Novi članovi:

Napomena:

 

VIII grupa

 

 

Arbanasi, Zadar

 

 

 

 

 

 

 

2

Primorac, Biograd na Moru

 

 

 

 

 

 

 

 

Velebit, Benkovac

 

 

 

 

 

 

 

 

Viši rang:

Ispali:

Novi članovi:

Napomena: Velebit (Benkovac) je odustao od takmičenja

 Prvaci grupa bili su još Borac (Siverić) i Lavbčević (Split). Ne znam ko VI, a ko VII grupe?!

MNOGO PRAZNINA KOD SPLITSKIH GRUPNIH LIGA, NI JEDNA KOMPLETNA TABLICA, UGLAVNOM UMESNICI ILI PLASMAN(I) U OKVIRU GRUPE

MOŽE LI NEKO POMOĆI ?



samit
samit
Željan dokazivanja
Pristupio: 27.01.2011.
Poruka: 175
24. ožujka 2018. u 15:08
Godina 1952 VI deo

Pokrajinska liga (Rijeka)

 

Igrano u sezoni 1951/52.

 

 

1

Opatija

18

14

1

1

58:14

+44

29

2

Naprijed, Hreljin

18

11

3

2

57:18

+39

25

3

Mladost, Kraljevica

18

0

0

6

46:24

+22

20

4

Borac, Bakar

18

9

1

6

46:25

+21

19

5

Lovnik, Vrbovsko

18

7

1

9

35:35

0

15

6

Pomorac, Kostrena

18

6

3

7

29:32

-3

13

7

Grobničan, Čavle

18

4

4

6

20:35

-15

12

8

Risnjak, Lokve

18

4

3

10

25:62

-37

11

9

Torpedo, Rijeka

18

2

2

9

18:43

-25

9

10

Željezničar, Ogulin

18

1

5

12

15:61

-46

5

 

Viši rang: Opatija, Naprijed (Hreljin) i Mladost (Kraljevica) su se plasirali u ligu podsaveza Rijeka

Ispali:

Novi članovi:

Napomena:

 

Prvenstvo Istre

 

Učesnici: Duhan (Rovinj), Pazin , Labin, Jadran (Poreč), Vodnjan, Elektra (Pula), Radnički (Pula) i Crvena zvijezda (Medulin)

 

1

Rovinj

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

 

 

 

 

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

 

4

 

 

 

 

 

 

 

 

5

 

 

 

 

 

 

 

 

6

 

 

 

 

 

 

 

 

7

 

 

 

 

 

 

 

 

8

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Viši rang:

  • Rovinj se plasirao i ligu Riječkog potsaaveza
  • ... je igrao kvalifikacije za ulazak u ligu Riječkog potsaveza – nije uspeo (poražen od Rudara, Raša)

Ispali:

Novi članovi:

Napomena:

NEMAM TABLICU VEĆ SAMO UČESNIKE ISTARSKE LIGE!

Potrabna pomoć prijatelja
samit
samit
Željan dokazivanja
Pristupio: 27.01.2011.
Poruka: 175
25. ožujka 2018. u 10:58
Godina 1952 VII deo

IV stupanj natjecanja

 

Prvenstvo Zagreba, Drugi „A“ razred

 

1

Građevinar

 

 

 

 

 

 

 

2

ŽKM

 

 

 

 

 

 

 

3

Rade Končar

 

 

 

 

 

 

 

4

Ventilator

 

 

 

 

 

 

 

5

Černomerec

 

 

 

 

 

 

 

6

Trnje

 

 

 

 

 

 

 

7

Sava

 

 

 

 

 

 

 

8

Polet

 

 

 

 

 

 

 

9

Meba

 

 

 

 

 

 

 

10

Sljeme

 

 

 

 

 

 

 

 

Viši rang: Graževinar, ŽKM i Rade Končar su se plasirali u Zagrebačku ligu – Prvi razred

Ispali:

Novi članovi:

Napomena:

 

Nogometni centar Varaždin – zonske lige

 

Prva „A“ zona

 

Učesnici: Omladinac (Mačkovec), Mladost (Šenkovec), Rudar (Mursko Središče) i Jedinstvo II (Čakovec)

 

1

 

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

 

 

 

 

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

 

4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Viši rang:

Ispali:

Novi članovi:

Napomena:

 

Prva „B“ zona

 

Učesnici: Proleter (Kraljevec), Trnava (Goričan), Drava (Mihaljevec), Jedinstvo (Donji Vidovec), Dubrava i Novi život (Marija na Muri)

 

1

 

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

 

 

 

 

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

 

4

 

 

 

 

 

 

 

 

5

 

 

 

 

 

 

 

 

6

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Viši rang:

Ispali:

Novi članovi:

Napomena:

 

Druga zona

 

1

Trnje, Trnovec

13

10

0

3

48:15

+33

20

2

Udarnik, Kućan Gornji

13

10

2

1

45:17

+28

20

3

Dubravka, Kneginec

13

9

1

3

30:18

+12

17

4

Zagorac, Kneginec Donji

13

4

2

7

19:35

-16

10

5

Proleter, Lepoglava

13

4

1

7

24:33

-11

9

6

Zelengaj, Kućan Donji

13

3

2

8

15:30

-15

8

7

Mladost, Varaždinske Toplice

13

2

4

7

25:36

-11

8

8

Budućnost, Biškupec

14

3

2

9

11:29

-18

8

 

Viši rang:

Ispali:

Novi članovi:

Napomena:

Tabela je nekompletna, nedostaje posldnje kolo

 

Treća zona

 

Učesnici: Sutla (Zdenci), Crvena zvijezda (Laduč), Sloga (Stubičke Toplice), Ivančica (Zlatar Bistrica), Bregana, Vatrogasac (Zdenci), Bratstvo (Savski Marof), Srp (Brdovec), Mladost (Hrastina) i Jedinstvo (Začretje)

 

1

 

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

 

 

 

 

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

 

4

 

 

 

 

 

 

 

 

5

 

 

 

 

 

 

 

 

6

 

 

 

 

 

 

 

 

7

 

 

 

 

 

 

 

 

8

 

 

 

 

 

 

 

 

9

 

 

 

 

 

 

 

 

10

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Viši rang:

Ispali:

Novi članovi:

Napomena:

 

Nogometni centar Karlovac – Zonska liga

 

1

Borac, Brodarci

10

6

2

2

23:14

+9

14

2

Vatrogasac, Gornje Mekušje

10

5

3

2

22:14

+8

13

3

Sijač, Lučko

10

5

1

4

18:13

+5

11

4

Petrova Gora, Vojnić

10

3

3

4

20:19

+1

9

5

Sloga, Draganić

10

2

2

6

13:23

-10

6

6

Pobjeda, Kamensko

10

2

2

6

10:23

-13

6

 

Viši rang: Vatrogasac (Gornje Mekušje) se plasirao u ligu NC Karlovac

Ispali: Borac (Brodarci) i Sijač (Lučko) nisu igrali naredne sezone

Novi članovi: Mladost (Karlovac)

Napomena:

 

Liga Virovitica – Daruvar – Pakrac

 

Klubovi iz Virovitice, Daruvara, Špišić – Bukovice, Suhopolje, Lipika i Pakraca

 

1

Hajduk, Pakrac

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

 

 

 

 

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

 

4

 

 

 

 

 

 

 

 

5

 

 

 

 

 

 

 

 

6

 

 

 

 

 

 

 

 

7

 

 

 

 

 

 

 

 

8

 

 

 

 

 

 

 

 

9

 

 

 

 

 

 

 

 

10

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Viši rang: Hajduk (Pakrac) se plasirao u ligu FC Bjelovar

Ispali:

Novi članovi:

Napomena:

OVDE SAM "TANAK", NADAM SE DA NEKO OD "KIBICERA" MOŽE PRISKOČITI U POMOĆ
[uredio samit - 16. travnja 2018. u 08:47]
Weasley
Weasley
Većinski vlasnik Foruma
Pristupio: 04.01.2009.
Poruka: 24.253
25. ožujka 2018. u 15:01
samit je napisao/la:
Nogometni centar Varaždin – zonske lige

Prva „A“ zona

Učesnici: Omladinac (Mačkovec), Mladost (Senkovec), Rudar (Mursko Središče) i Jedinstvo II (Čakovec)

 

Prva „B“ zona

Učesnici: Proleter (Kraljevec), Trnava (Korićan), Drava (Mihaljevec), Jedinstvo (Vitovec Donji), Dubrava i Novi život (Marija)

 

 

OVDE SAM "TANAK", NADAM SE DA NEKO OD "KIBICERA" MOŽE PRISKOČITI U POMOĆ
Vidi cijeli citat

mogu te jedino malo ispraviti...

Senkovec -> Šenkovec
Korićan -> Goričan
Vitovec Donji -> Donji Vidovec
Marija -> Marija na Muri (tj. danas Sveta Marija)
Sve bi da, da za nju, jednu malu fritulu
samit
samit
Željan dokazivanja
Pristupio: 27.01.2011.
Poruka: 175
16. travnja 2018. u 09:05
Hvala i na ovim geografskim - pravopisnim ispravkama i one nešto znače. Uneo sam ih u pregled liga.

Weasley, kada smo već na za mene dosta "klizavom" terenu današnje Varaždinske županije možete li mi bar malo pomoći.

U svojoj koliko - toliko uređenoj nogometnoj biblioteci sa vog područja imam nekoliko skeniranih - slikanih monografija:

70 godina NK Varteks
Mladost Margećan
NK Mladost Varaždin 1961 - 2012
Nogomet u Ludbreškom kraju
Podravina Ludbreg
Varaždinski nogomet i
Varaždin 100 godina nogometa

Ima li još neki klub sa ovog područja koji je objavio monografiju? Da li je možda, poput mnogif drugih i Varaždinska nogometna županija štampala svoju monografiju?
samit
samit
Željan dokazivanja
Pristupio: 27.01.2011.
Poruka: 175
16. travnja 2018. u 09:08
Godina 1952 VIII deo

Potsavez Osijek

 

Grupno prvenstvo, kao najniži oblik potsaveznog prvenstva imao je 9 grupa sa 40 klubova.

 

Prva grupa

 

1

Jadran, Branjin Vrh

8

6

0

2

40:11

+29

12

2

Napredak, Batina

8

6

0

2

33:16

+17

12

3

Borac, Kneževi Vinogradi

8

4

0

4

16:32

-17

8

4

Zmaj, Zmajevac

8

2

0

6

17:30

-13

4

5

Bratstvo, Jagodnik

8

2

0

6

16:33

-17

4

 

Viši rang: Jadran (Branjin Vrh) je igrao kvalifikacije za ulazak u ligu potsaveza Osijek – uspeo (bolji od Sloge iz Luga)

Ispali:

Novi članovi:

Napomena:

 

Druga grupa

 

1

Sloga, Lug

8

5

1

2

15:9

+6

11

2

Hajduk, Kozjak

8

5

0

3

16:7

+9

10

3

Borac, Bilje

8

3

3

2

18:14

+4

9

4

Radnički, Mirkovac

8

3

1

4

13:19

-6

7

5

Dunav, Vardarac

8

1

1

6

6:19

-13

3

 

Viši rang: Sloga (Lug) je igrao kvalifikacije za ulazak u ligu potsaveza Osijek – nije uspeo (poražen od Jadrana iz Branjinog Vrha)

Ispali:

Novi članovi:

Napomena:

 

Treća grupa

 

1

Mladost, Bizovac

8

5

0

3

16:12

+4

10

2

Omladinac, Pet.

8

4

1

3

12:20

-8

9

3

Jovalija, Valpovo

8

3

1

4

16:11

+5

7

4

Podravac, Bistrinci

8

2

3

3

16:17

-1

7

5

Jedinstvo, Čepin

8

2

2

4

14:14

0

6

 

Proleter II, Osijek

10

8

1

1

43:8

+35

17

 

Viši rang: Mladost (Bizovac) je igrala kvalifikacije za ulazak u ligu potsaveza Osijek – nije uspela (poražena od Slavonskog partizana iz Slatine)

Ispali:

Novi članovi:

Napomena: Proleter II (Osijek) je igrao izvan konkurencije

 

Četvrta Grupa

 

1

Slavonski partizan, Slatina

6

4

0

2

27:12

+15

8

2

Papuk, Orahovica

6

4

0

2

24:11

+13

8

3

NAŠK Našice

6

4

0

2

20:13

+7

8

4

Mladost, Sušine

6

0

0

6

3:38

-35

0

 

Viši rang:

  • Slavonski partizan (Slatina) je igrao kvalifikacije za ulazak u ligu potsaveza Osijek – uspeo (bolji od Mladosti iz Bozovca)
  • Papuk (Orahovica) je igrao kvalifikacije za ulazak u ligu potsaveza Osijek – nije uspeo (poražen  od Zvezde iz Palače)

Ispali:

Novi članovi:

Napomena:

 

Peta grupa

 

1

Zvezda, Palača

6

6

0

0

19:8

+11

12

2

Bratstvo, Tenjski Antunovac

6

4

0

2

23:10

+13

8

3

Sremac, Markušica

6

2

0

4

11:18

-7

4

4

Mladost, Orlovnjak

6

0

0

6

5:22

-17

0

 

Viši rang: Zvezda (Palača) je igrala kvalifiakcije za ulazak u ligu potsaveza Osijek – uspela (bolja od Papuka iz Orahovice)

Ispali:

Novi članovi:

Napomena:

 

Šesta grupa

 

1

Lokomotiva, Vinkovci

6

4

2

0

17:7

+10

10

2

Nosteria, Nuštar

6

2

2

2

9:10

-1

6

3

Jedinstvo, Vukovar

6

2

0

4

10:13

-3

4

4

Fruškogorac, Ilok

6

2

0

4

11:17

-6

4

 

Viši rang: Lokomotiva (Vinkovci) je igrala kvalifikacije za ulazak u ligu potsaveza Osijek – uspela (bolja od Sloge iz Pačetina)

Ispali:

Novi članovi:

Napomena:

 

Sedma grupa

 

1

Sloga, Pačetin

10

7

2

1

23:9

+14

16

2

Bršadin

10

7

1

2

25:10

+15

15

3

Omladinac, Dalj

10

6

1

3

30:23

+7

13

4

Borac, Bobota

10

3

3

4

22:22

0

9

5

Sinđelić, Trpinja

10

2

1

7

14:28

-14

5

6

Bratstvo, Erdut

10

0

2

8

13:35

-22

2

 

Viši rang: Sloga (Pačetin) je igrala kvalifikacije za ulazak u ligu potsaveza Osijek – uspela (poražena od Lokomotive iz Vinkovaca)

Ispali:

Novi članovi:

Napomena:

 

Osma grupa

 

1

Jadran, Gunja

4

3

1

0

15:6

+9

7

2

Graničar, Otok

4

2

0

2

10:12

-2

4

3

Lovor, Nijemci

4

0

1

3

6:13

-7

1

 

Viši rang: Jadran (Gunja) je igrao kvalifikacije za ulazak u ligu potsaveza Osijek – nije uspeo (poražen od Bošnjaca)

Ispali:

Novi članovi:

Napomena:

 

Deveta grupa

 

1

Zrinski, Bošnjaci

6

5

0

1

14:4

+10

10

2

Radnički, Županja

6

3

1

2

16:7

+9

7

3

Posavac, Podgajci

6

3

1

2

11:9

+2

7

4

Sloga, Račinovci

6

0

0

6

0:21

-21

0

 

Viši rang: Zrinski (po završetku prvenstva promenio ime u Bošnjaci)  je igrao kvalifikacije za ulazak u ligu potsaveza Osijek –  uspeo (bolji od Jadrana iz Gunje)

Ispali:

Novi članovi:

Napomena:

 

Nogometni centar Slavonski Brod – grupne lige

 

Prva grupa

 

1

Tomić, Cernik

4

2

1

1

15:10

+5

5

2

Borac, Mala

4

2

1

1

12:9

+3

5

3

Budućnost, Rešetari

4

1

0

3

5:13

-8

2

 

Viši rang: Tomić (Cernik) je igrao u kvalifikacijama za ulazak u ligu NC Prvi razred - uspeo

Ispali: -

Novi članovi: -

Napomena: naredne sezone dve grupe Istok i Zapad. Borac i Budućnost prešli u grupu Zapad

 

Druga grupa

 

1

Slavonac, Nova Kapela

6

4

0

2

16:15

+1

8

2

Radnik, Oriovac

6

3

0

3

23:13

+10

6

3

Sloboda, Slobodnica

6

2

1

3

12:16

-4

5

4

Graničar, Brod. Varoš

6

2

1

3

10:17

-7

5

                                      

Viši rang: Slavonac (Nova Kapela) je igrao u kvalifikacijama za ulazak u ligu NC Prvi razred - uspeo

Ispali: Sloboda (Slobodnica)

Novi članovi: -

Napomena: naredne sezone dve grupe Istok i Zapad. Radnik i Graničar prešli u grupu Zapad.

 

Treća grupa

 

1

Gardun, Garčin

8

6

2

0

25:11

+14

14

2

Mladost, Bicko Selo

8

3

4

1

8:10

-2

10

3

Šokadija, Strizivojna

8

2

3

3

11:13

-2

7

4

Šokadija, Sredanci

8

2

2

4

15:14

+1

6

5

Slaven, Trnjani

8

1

1

6

12:31

-19

3

                                                ?                                    71:79

Viši rang: Gardun (Garčin) je igrao u kvalifikacijama za ulazak u ligu NC Prvi razred – nije uspeo

Ispali:

Novi članovi:

Napomena: naredne sezone dve grupe Istok i Zapad. Svih pet klubova ove lige prešli u grupu Istok



samit
samit
Željan dokazivanja
Pristupio: 27.01.2011.
Poruka: 175
16. travnja 2018. u 13:59
Godina 1952 IX deo

Gradsko - kotarsko prvenstvo (Rijeka)

 

Prva grupa

 

1

3. maj Rijeka

15

12

1

2

43:19

+24

25

2

Građevinar, Ogulin

15

9

3

3

49:24

+25

21

3

Klana

13

8

0

5

42:22

+20

16

4

Hidrobrana, Fužina

15

7

2

6

28:34

-6

16

5

Promorje, Klasica

15

6

3

6

35:30

+5

15

6

Rikard Benčić, Rijeka

15

6

3

6

37:32

+5

15

7

Nafta, Rijeka

13

4

4

5

26:23

+3

12

8

Viktor Lenac, Rijeka

14

1

4

9

14:42

-28

6

9

Lučki radnik, Rijeka

13

1

0

12

12:60

-48

2

 

Viši rang:

Ispali:

Novi članovi:

Napomena:

Tabela je nepotpuna

Druga grupa

 

Učesnici: Milicionar, Primorac (Smrika), Lokomotiva II, Voplin, Jadran (Matulji), Fratellanza iSvjetlost

 

1

 

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

 

 

 

 

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

 

4

 

 

 

 

 

 

 

 

5

 

 

 

 

 

 

 

 

6

 

 

 

 

 

 

 

 

7

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Viši rang:

 

Ispali:

 

Novi članovi:

 

Napomena:


Za Drugu grupu imam samo učesnike lige

 


[uredio samit - 16. travnja 2018. u 14:05]
samit
samit
Željan dokazivanja
Pristupio: 27.01.2011.
Poruka: 175
16. travnja 2018. u 14:02
Ovo je poslednji X deo tablica za 1952.godinu:

Prvenstvo Zagreba, Treći razred

 

1

Pekarski

 

 

 

 

 

 

 

2

Hajduk

 

 

 

 

 

 

 

3

Peščenica

 

 

 

 

 

 

 

4

Ponikve

 

 

 

 

 

 

 

5

Kožarac

 

 

 

 

 

 

 

6

Provomajska

 

 

 

 

 

 

 

7

Omladinac

 

 

 

 

 

 

 

8

Radnik

 

 

 

 

 

 

 

9

Krila

 

 

 

 

 

 

 

 

Viši rang: Hajduk, Peščenica i Ponikve su se plasirali u Zagrebačku ligu – Drugi razred

Ispali:

Novi članovi:

Napomena: Ne znam zbog čega u viši rang nije išao Pekarski?

Na žalost imam samo plasman klubova !


samit
samit
Željan dokazivanja
Pristupio: 27.01.2011.
Poruka: 175
16. travnja 2018. u 14:07
Ovim bi bila stavljena tačka na 1952.godinu. Iste godine s jeseni započela je nova sezona 1952/53.

Mali "stend-baj" sa moje strane, dok ne vidim da je bar neko spreman da ono što je do sada sakupčjeno i publikovano bar malo "podupre" tj. dopuni i(li) ispravi.
civica
civica
Nedokazan i sumnjiv
Pristupio: 04.05.2018.
Poruka: 2
04. svibnja 2018. u 14:18
Samit javi se preko PP.
Imam nešto zanimljivog materijala, novi sam pa ti ne mogu poslati privatnu poruku.
[uredio civica - 04. svibnja 2018. u 14:19]
Komandant Mark
Komandant Mark
Potencijal za velika djela
Pristupio: 23.07.2009.
Poruka: 1.772
15. prosinca 2018. u 06:49

.. isuse bože, kakvo je ovo zlato.. slučajno naletih na ovo.. naime i sam radim jedan svoj mini projekt, sličan ovom ali puno, puno manjeg obujma.. vadim rezultate iz svih mogućih izvora i mogu reći da je ovo nevjerojatno naporan i težak proces i stvarno treba puno vremena, volje i truda i zato svaka čast forumašu samitu.. 

 

Komandant Mark
Komandant Mark
Potencijal za velika djela
Pristupio: 23.07.2009.
Poruka: 1.772
15. prosinca 2018. u 09:01

shvaćam i frustraciju zbog nedostatka materijala ali mislim da jednostavno moraš prihvatiti da neke stvari jednostavno nisu zabilježene.. većina nižerazrednih klubova nije vodila detaljne zapise i arhivirala ih i manje više sve podatke o niželigaškim natjecanjima moraš vaditi iz starih novina.. na sreću neke novine imamo i u online izdanju sve od tamo odma poslje wwII ali i tamo se sve to prati šturo i škrto sve do negdje 60-tih godina.. ja sam kontaktirao putem maila neke muzeje u više gradova da vidim imaju li oni kakvih novina tog datuma, ali nisu se udostojili odgovoriti.. 

i druga stvar, trebaš shvatiti da stvarno malo ljudi uopće i pomišlja proucavati stara prvenstva, tablice i potrošiti više od par minuta googlanja na to, tako da teško možeš od forumske populacije doznati nešto novo što i sam već nisi saznao

123
...
192021