ajax vodi 4:3 i ima kontru, zamalo promaši neres

heereenven ima napad iz kojeg dobe korner i lik zabije petom za 4:4

heerenveen ima mrtvaca, 1 na 1 s golmanom, golman ajaxa brani

ajax ima slobodnjak koji golman heerenvena neka čupa

Cri.Lu99
Pristupio: 14.01.2017.
Poruka: 798
21. siječnja 2019. u 12:34

Ono niko ne zna kako je obrania golman heerenvena nakon slobodnjaka na samom kraju.

Maribor - otišli: Doumbia

Olimpija - odletio i četvrti trener ove sezone, Zoran Barišić je bivši, novi je Robert Pevnik koji je dosad vodio juniore, Vidmar novi kapetan, došli: Paljk (slobodan igrač, zadnje u Swansea II), otišli: Ilić (kapetan), Zarifović, Ivačić (u MLS)

Aluminij - otišli: Tahiraj, Rogina, Gliha

Domžale - došli: Pečnik (Celje), otišli: Kirm, Ibraimi, Šipek

Celje - Cvek produžio ugovor do prosinca 2020., otišli: Pečnik, Nusuev

Mura - Bobičanec se oporavlja prema planu, došli: Žižek (Nurnberg II), Šporn (Drava Ptuj)

Gorica - otišao trener Srebrnič, imao najduži staž u ligi od aktualnih, novi je Nermin Bašić, otišli: Štrukelj (penzija)

Rudar - otišli: Abubakari, Solomun, Šantek, Šimunac, Muić, Malnar, Ćoralić

Triglav - došli: Crnov (Krupa), otišli: Elsner

Krško - krajem jeseni trener Šćulac dobio nogu, novi je Milan Đuričić, otišli: Mandić, Brekalo, Kulinitš, Škrbić, Glover, Tomić, Frelih, Srećković

prijateljske: Krško - Slaven Belupo 0:1, Mura - Beltinci 5:1, Brinje Grosuplje - Domžale 0:5, Gorica (VG) - Krško 5:1 (Vukušić zabio), Maribor - Haladas 0:0, Budafoki - Rudar 0:3, Triglav - Roltek Dob 1:0, Gorica (VG) - Aluminij 3:1, Celje - Šampion 4:1, Triglav - Domžale 3:2, Osijek - Gorica 6:0, Maribor - Rudar 2:0, Mura - Međimurje 3:1, Olimpija - Budafoki 2:2

Vidi cijeli citat

to je malecki Grk Lamprou ,dosao iz Willem2,a kojeg svi kritiziraju da je malen i nije za nogomet.visok je 175

ne moze skocit do precke,nije sala,nego stvarno nekad primi gol zbog visine

za koji dan se ponovo nalaze u Kupu,samo da ih ne dobiju za osvetu kao PSG Guingampa

vece iznenadjenje je gubljenje dva boda PSV-a..Emmen nikad nije bio u 1.ligi i svi mu predvidjaju  ili povratak u 2.ligu ili playout-16.ili 17.mjesto

kad ono najslabija dvojka ,Graafschap poradi na gol razlici,a Emmen uzme bod vrijedan ko kuca trokatnica

najjaci je bio kes Blinda kad je PSV zavrsio 2-2

[uredio KORISNIK 007 - 21. siječnja 2019. u 16:05]
crnac sam,al´nisam glupm'innamoro solo se, giallorossa è la sua maglia, gialla gialla come il sole, rossa rossa come il cuore DIETRO AI MONTI C'è UN PAESE LI CI TROVI L'AVELLINESE MA SE GUARDI DA PIù VICINOTU TI ACCORGI CHE è UN CONTADINO

Ajax – Heerenveen 4:4 (52 553)

Graafschap – Fortuna Sittard 5:1 (12 304)

Vitesse – Excelsior 3:2 (13 231)

Voetbal se vratio! I ako je suditi po otvaranju, bit će luđi i nepredvidljiviji od prvog dijela. Vodeća četiri kluba nisu pobijedila, dapače, uzeli su samo dva boda i inkasirali 12 golova. Za sojam potpunog ludila pobrinuli su se i Groningen koji je zabio 3 komada Heraclesu i fenjeraš Graafschap koji je utrpao pet komada Fortuni.

O utakmici Ajaxa i Heerenveena je manje više sve rečeno, nakon što je sudac označio kraj utakmice u Emmenu, navijači i igrači (koji su se tada još zagrijavali) su unaprijed upisali tri boda. I ne može im nitko uzeti za zlo, Heerenveen je u zadnjih 12 godina na Areni uzeo tek jedan bod i često su Ajaxu služili kao sparing partner za nabijanje gol razlike. Na poluvremenu je izgledalo da će tako biti i ovaj put, Tadićev promašeni penal u zadnjoj minuti prvog dijela izgledao je tek kao odgođena odluka utakmice. Heerenveen se, međutim, suprotno svim očekivanjima s dva gola vratio u susret, Hahn se razbranio na vratima i od 75. minute se odigralo vjerojatno najluđih dvadesetak minuta ove sezone. Najprije je Gozubuyuk propustio dosuditi penal za Heerenveen, i to nakon pregledavanja VAR-a. Di je točno gledao, nije jasno, ali u ekran sigurno ne. Da je, vidio bi da je Lammers odnio loptu, pa nakon toga Lamprou napadača gostiju*. Par minuta kasnije Huntelaar zabija svom bivšem klubu za 4:3, u prvoj minuti sudačke nadoknade Pierie izjednačuje. Nakon toga Zeneli promašuje čistu šansu za 4:5, pa u zadnjoj sekundi Hahn brani i ostaje konačnih 4:4. Šteta, Ajax se ovaj put uspio izvući, ali već u četvrtak je nova šansa za Heerenveen u kupu.60

*Guzubuyuk se nakon utakmice pravdao da kontakt nije bio dovoljno jak za jedanaesterac i da Lammers ionako ne bi stigao do lopte te da ostaje pri odluci. Nema medija koji tu situaciju nije označio kao pogrešku, a čak je i predsjednik sudačke organizacije Van Egmond izjavio kako je Gozubuyuk oštetio Heerneveen.

Nažalost, FOX Sports ne smatra da je 1 na 1 situacija pri rezultatu 4:4 u trećoj minuti sudačke nadoknade nešto što vrijedi uvrsrtiti u sažetak57

PSV je 80 minuta mirno plovio Emmenom, zabio četiri gola (dva su opravdano poništena) i činilo se da će opet lakoćom upisati 3 boda. A onda se ukazao Pedersen. Isti onaj Pedersen koji je prije par kola ušao u igru protiv Groningena petnaest minuta prije kraja i zabio dva gola za preokret i pobjedu. Sad mu je za prvi gol trebalo manje, tek dvije minute. Drugi je opet zabio u nadoknadi. PSV je tako, nakon nebrojenih utakmica u kojima su se spašavali u nadoknadi, za promjenu ostao bez dva boda u istoj. Sažetak: https://www.youtube.com/watch?v=-R1hlbXha8I

Možda je upravo impuls s klupe bio dovoljan PEC-u da se probude iz letargije i konačno krenu pobjeđivati. Jaap Stam je imao neuspješnu epizodu u engleskom Readingu, ali u Zwolleu, u klubu u kojem je započeo igračku i trenersku karijeru su ga dočekali raširenih ruku. I kako sada stvari stoje, neće požaliti. Odmah u prvoj utakmici pao je favorizirani Feyenoord. Feyenoord je inače momčad kojoj treba neko vrijeme da se probudi iz zimskog sna, u zadnjih petnaest sezona pobijedili su tek četiri puta u prvoj utakmici nakon zimske stanke, uz jedan remi  i deset poraza. Možda i njima treba novi impuls s klupe. Giovanni van Bronckhorst se već neko vrijeme ponaša poput LeBrona, u veljači će konačno objaviti svoj decision. Kako stvari stoje, čini se da će odlučiti preseliti svoje talente van Rotterdama. Ako ih uprava ne odluči preseliti prije toga.

Van der Brom će nakon ove sezone napustiti AZ, to je već otprije poznato. Poznato je i da Advocaat neće  nagodinu ostati na klupi Utrechta. Trener AZ-a je proteklih tjedana otvorno koketirao sa Utrechtom, pa je bilo zanimljivo vidjeti kako će se postaviti protiv (mogućeg) budućeg kluba. AZ je na kraju upisao uvjerljivu pobjedu, darivao ih je gostujući golman Jensen, a konačni rezultat postavio je malim remek-djelom mladi Stengs. Sažetak: https://www.youtube.com/watch?v=O1JEZHNZApQ , akcija za treći gol počinje oko 9:40

ADO je na zimskim pripremama bio u Turskoj odakle su se vratili s gripom. VVV je pak za pripreme odabrao Den Haag. U Den Haagu su se stoga postavili kao domaćini i došli do pobjede od 2:4. Trenutak odluke zbio se u 80. minuti kada je sudac Manschot, na asistenciju VAR-a isključio domaćeg golmana Zwinkelsa i dosudio penal za VVV jer je ovaj nagazio na Mlapu koji je bio na podu.

VAR je bio na djelu i u Arnhemu. Excelsior je izjednačio sredinom prvog dijela, ali je gol poništen zbog, košarkaški rečeno, illegal screena. Vitesse je na kraju upisao pobjedu i skočio na četvrtu poziciju. Pobijedili su i bez Thomasa Brunsa kojeg su poslali na posudbu u Groningen. On je u dresu Heraclesa upisao 175 nastupa i upravo je Heraclesu u debiju za Groningen zabio dva gola. Willem II je na zimskoj pauzi ostao bez prvog klupskog strijelca Sola, on je potpisao ugovor na pet godina s Dynamom iz Kijeva. I bez njega je Willem vrlo lako upisao pobjedu, pala je blijeda Breda s 2:0. Fenjeraš De Graafschap je s pet komada u mreži kući ispratio Fortunu, hat-trick zabio je Serrarens, s dva komada pratio ga je El Jebli.

Uz već spomenutu utakmicu Ajax – Heerenveen, u četvrtfinalu kupa sastaju se još AZ – Vitesse, Twente – Willem II i Feyenoord – Fortuna.

U petak se nastavlja prvenstvo utakmicom NAC – ADO. U subotu igraju Heracles – Zwolle, Excelsior – De Graafschap, PSV – Groningen i VVV – Emmen. Prvi derbi u 2019. igra se u nedjelju na Kuipu, u goste Feyenoordu dolazi Ajax. Sastaju se još Fortuna – Vitesse, Utrecht – Willem II i Heerenveen – AZ.

dave76
Poruka: 95
21. siječnja 2019. u 20:23

KORISNIK 007 je napisao/la:

Bio bi izvrstan za mali nogomet, u ovom mu ipak fali desetak centimetara. I jučer i prošlu utakmicu protiv PEC-a je dobio gol(ove) isključivo na račun visine

zadnje poruke prijateljima

"I’m here on a plane that looks like it’s about to fall apart, and I’m going to Cardiff, crazy, tomorrow we already start, and in the afternoon we start training, boys, in my new team…"

"If in an hour and a half you have no news from me, I don’t know if they are going to send someone to look for me because they cannot find me, but you know … Dad, how scared am I!"

26. siječnja 2019. u 18:38

sinoc sam bio na derbiju kola Antwerpen-Standard..prvo sto me iznenadilo je da je tribina iza gola nestala..

na ulazu mi steward :kaze izvadi sve iz torbe(kisna oprema),ja mu kazem ''ajte vi'',on kaze da on ne smije zbog vlastite bezbjednosti..to prvi put cujem i vidim
atmosfera na Bosuilu fantasticna kao i uvijek,jos bolja kad dodje velik klub sa svojim navijacima i napuni gostujuci sektor do kraja,u ovom slucaju fanaticki Valonci..
vrijeme odlicno za ovo vrijeme godine,malo prohladno,mala sitna kisica.teren vrlo dobar..gledatelja 13.423
gosti s obiljezjima Valonije,domaci s Flamskim
Boloni i Preudhomme su dva trenera koja su Standardu donijela titulu prvaka.

pred pocetak(kod 3:30 ) tekme pomahnitalo utrcava 40-ak maskiranih mazohista u skroz kompletna bijela odijela s ovim maskama,penje se na ogradu i pale oko 70-ak bengalki popraceno mocnim navijanjem te tribine i cijelog stadiona
koji su ovo sad mangupi?KKK4?ma ne moze bit,kad su Antwerpenovci zidovi

ova navijacka tribina je bas stara,engleska,cuje se prejako sa suprotne glavne tribine..valjda je zbog takve gradje,kad zagrmi je pravi pakao..

ovdje se dobro cuje: bengalke     tribina

Rouches bez prestanka pjevaju francuski stil

ovi stvarno dozivljaju tekme kao da je vise od nogometa

na terenu puno (bivsih)zvijezda:Bolat,Van Damme,Refaelov,Mbokani...kod gosta Ochoa,Carcela,Lestienne,Emond
Antwerp zovu i ; Standard A' ili 'Standard 2.0' jer ima cak 8 igraca koji su igrali za Rouches:
Mbokani, Bolat, Arslanagic, Opare, Van Damme, Jaadi(presao u Dinamo Bukurest), Yatabaré,Bolingi

1.poluvrijeme dosadno,bez sansi,akcija,trcalo se naprijed nazad.navijaci su briljirali ,pobijedili nogomet..

2.poluvrijeme druga prica ,i ocekivani spektakl za sladokusce.kak na tribinama tako i na terenu
Standard pogadja precku u 56.
u 62.minuti domaci zasluzuju penal,sudac pusta igru
igra se otvoreno,redaju se faulovi..u jednom takvom napadu odmah 15 sekundi nakon nedosudjenog penala Ze rusi Carcelu za drugi zuti karton,crveni
u 73.Standard zabija al sudac pokazuje zaledje..nakon par minuta uzima loptu Bolatu iz ruke i odjednom pokazuje na centar ,0-1
zaledja nije bilo
cinilo se da je gotovo,gosti su  mislili da je zec na raznju
Antwerp skuplja svu snagu ,nema sta izgubit ,ide prema naprijed..

u jednom odlicnom istrcavanju Bolata ala Neuer daleko od svoje polovice  sjece loptu ,slijede 3 dodavanja u akciji i odlicno uposljavanje Mbokania koji  hladnokrvno egzekutira kroz noge No.1 Mexica Ochoi ,za zasluzenih 1-1