Sportnet forum

Dobrodošli na najbolji hrvatski sportski forum!

Odbojka

Texi
Texi
Željan dokazivanja
Pristupio: 19.01.2012.
Poruka: 941
18. listopada 2012. u 17:04
Daniel Castellani je posle 2 godine napustio klupu Finske. Finci imaju cilj da se plasiraju na OI 2016 i potreban im je selektor koji će se posvetiti isključivo reprezentaciji, a Castellani je trener poljske ekipe Zaksa Kozle pa se ne uklapa u tu priču.

Na SP 2014 biće primenjen isti sistem takmičenja kao 2006 u Japanu. 4 grupe po 6 ekipa, prve četiri ekipe iz svake grupe prolaze u drugu fazu, prenose se bodovi osvojeni protiv ekipa koje su takođe prošle dalje. Svaki meč je bitan i nemoguće su kalkulacije ( Italija 2010 ). U drugoj fazi 2 grupe po 8 ekipa, prve četiri iz svake grupe idu u 1/4 finale
( E1-F4, E2-F3, E3-F2, E4-F1 ).

Jedini novitet u odnosu na Japan 2006 je što neće biti poznato koje grupe ( A, B, C, D ) se ukrštaju i daju nove dve grupe ( E, F ). To će biti određeno žrebom posle prve faze.
Texi
Texi
Željan dokazivanja
Pristupio: 19.01.2012.
Poruka: 941
18. listopada 2012. u 17:11
kille je napisao/la:
nevjerovatan rezultat 2. kola francuske lige

rennes je dobio narbonne 3:1, ali prvi set dobili su gosti rezultatom 44-42! 
Vidi cijeli citat


Definitivno najduži set. Mislim da je Brazil dobio Argentinu u SL pre godinu - dve, 41-39 ili 42-40.

Texi
Texi
Željan dokazivanja
Pristupio: 19.01.2012.
Poruka: 941
18. listopada 2012. u 18:15
Svetsko klupsko prvenstvo ( odbojkašice ) - polufinale

Sollys Nestle - Lancheras de Catano 3-0 ( 25-15, 25-13, 25-15 )

Sollys Nestle: Marra 5, Almeida 3, Silva 9, Thaisa 10, Souza, Jaqueline 7, Gabi 3, Sheilla 8, Fabiola 4, Dani Suco 3, Fe Garay 3, Brait ( L ).

Lancheras de Catano: Jusino 1, Seilhamer ( L ), Rosa 8, Encarnacion 4, Lopez 1, Garcia, Medina, Del Valle 1, Valentin 2, Jones 7, Torregrosa 4.


Rabita Baku - Fenerbahce 3-0 ( 25-18, 25-20, 25-16 )

Rabita Baku: Rabadzhieva 10, Grun 9, Skorupa 1, Krsmanović 8, Montano 22, Cruz, Fomina ( L ), Golubović, Starović, Akinradewo 7, Zhukova, Ćebić ( L ).

Fenerbahce: Mari 8, Dalbeler ( L ), Pequeno 14, Onur, Oner, Soroglu, Tokatlioglu 6, Yeldan ( L ), Ozdemir 1, Okuniewska 9, Calik, Erdem 3.
Texi
Texi
Željan dokazivanja
Pristupio: 19.01.2012.
Poruka: 941
19. listopada 2012. u 15:45
Svetsko klupsko prvenstvo ( odbojkaši ) - polufinale

Trentino Diatec - Zenit Kazan 3-0 ( 25-14, 25-20, 25-14 )

Trentino Diatec: Kaziyski 11, Sintini, Birarelli 4, Juantorena 17, Raphael 2, Uchikov, Lanza, Đurić 8, Colaci ( L ), Stokr 19, Bari ( L ), Burgsthaler.

Zenit Kazan: Anderson 3, Apalikov 4, Demakov, Vermiglio, Sivozhelez 5, Kolodinsky, Cheremisin, Berezhko 6, Abrosimov 2, Obmochaev ( L ), Babichev, Mikhaylov 11.


Sada Cruzeiro - PGE Skra Belchatow 3-2 ( 25-21, 23-25, 27-25, 23-25, 15-9 )

Sada Cruzeiro: Gramignoli, Cordeiro 15, Borges 10, T. Nogueira, Arjona 3, Wallace 9, Y.H.Leal 7, Sanchez 9, M.A.Leal 11, Silva, S. Nogueira ( L ), Ferraz 10.

PGE Skra Belchatow: Wlazly 13, Plinski 7, Kooistra 3, Klos 1, Čupković, Vinčić 2, Woicki, Winiarski 14, Atanasijević 29, Zatorski ( L ), Cala, Bakiewicz.
[uredio Texi - 19. listopada 2012. u 15:46]
Texi
Texi
Željan dokazivanja
Pristupio: 19.01.2012.
Poruka: 941
20. listopada 2012. u 21:37
Svetsko klupsko prvenstvo ( odbojkašice )

Meč za 3.mesto

Fenerbahce - Lancheras de Catano 3-0 ( 25-16, 25-17, 25-17 )

Fenerbahce: Mari 4, Dalbeler ( L ), Pequeno 11, Onur, Oner, Soroglu, Tokatlioglu 12, Yeldan ( L ), Ozdemir 1, Okuniewska 13, Calik 1, Erdem 13.

Lancheras de Catano: Jusino, Seilhamer ( L ), Rosa 16, Encarnacion 5, Lopez 2, Garcia, Medina, Del Valle 2, Valentin, Jones 4, Torregrosa 4.


Finale

Sollys Nestle - Rabita Baku 3-0 ( 25-16, 25-14, 25-17 )

Sollys Nestle: Marra, Almeida, Silva 4, Thaisa 14, Souza, Jaqueline 12, Gabi 1, Sheilla 15, Fabiola 3, Dani Suco, Fe Garay 8, Brait ( L ).

Rabita Baku: Rabadzhieva 4, Grun 2, Skorupa, Krsmanović 7, Montano 14, Cruz 1, Fomina ( L ), Golubović 1, Starović 1, Akinradewo 4, Zhukova 2, Ćebić ( L ).


Najbolji smečer: Thaisa Menezes ( Sollys Nestle )
Najbolji bloker: Jessica Jones ( Lancheras de Catano )
Najbolji server: Angelina Grun ( Rabita Baku )
Najbolji primač: Jaqueline Carvalho ( Sollys Nestle )
Najbolji libero: Camila Brait ( Sollys Nestle )
Najbolji tehničar: Nedime Elif Oner ( Fenerbahce )
Najbolji poenter: Sheilla Castro ( Sollys Nestle )

MVP: Sheilla Castro ( Sollys Nestle )
[uredio Texi - 20. listopada 2012. u 21:39]
Texi
Texi
Željan dokazivanja
Pristupio: 19.01.2012.
Poruka: 941
20. listopada 2012. u 21:42
Svetsko klupsko prvenstvo ( odbojkaši )

Meč za 3. mesto

PGE Skra Belchatow - Zenit Kazan 3-2 ( 25-18, 18-25, 15-25, 26-24, 15-11 )

PGE Skra Belchatow: Wlazly 11, Plinski 7, Kooistra 12, Klos, Čupković 1, Vinčić, Woicki 4, Winiarski 10, Atanasijević 22, Zatorski ( L ), Cala 4, Bakiewicz 2.

Zenit Kazan: Anderson 12, Apalikov 11, Demakov, Vermiglio 3, Sivozhelez 17, Kolodinsky, Cheremisin, Berezhko, Abrosimov 14, Obmochaev ( L ), Babichev, Mikhaylov 21.


Finale

Trentino Diatec - Sada Cruzeiro 3-0 ( 25-18, 25-15, 29-27 )

Trentino Diatec: Kaziyski 17, Sintini, Birarelli 5, Juantorena 14, Raphael 3, Uchikov, Lanza, Đurić 4, Colaci ( L ), Stokr 17, Bari ( L ), Burgsthaler.

Sada Cruzeiro: Gramignoli, Cordeiro 8, Borges 2, T. Nogueira, Arjona, Wallace 12, Y.H.Leal, Sanchez 1, M.A.Leal 8, Silva, S. Nogueira ( L ), Ferraz 8.


Najbolji smečer: Jan Stokr ( Trentino Diatec )
Najbolji bloker: Emanuele Birarelli ( Trentino Diatec )
Najbolji server: Wallace de Souza ( Sada Cruzeiro )
Najbolji primač: Sergio Nogueira ( Sada Cruzeiro )
Najbolji libero: Sergio Nogueira ( Sada Cruzeiro )
Najbolji tehničar: William Arjona ( Sada Cruzeiro )
Najbolji poenter: Aleksandar Atanasijević ( PGE Skra Belchatow )

MVP: Osmany Juantorena ( Trentino Diatec )
Strummer
Strummer
Željan dokazivanja
Pristupio: 03.11.2011.
Poruka: 152
21. listopada 2012. u 21:22
Daj ne lupetaj, kakva Latina da si toliko upućen u odbojku znao bi da se od Challenge faze CEV kupa priključuju tri drugoplasirane (koje ne izbore drugu fazu) i tri najbolje treće plasirane ekipe iz Lige prvaka

JSW isto teško, a Iskra je najluzerskija ekipa na svijetu 
[uredio Strummer - 21. listopada 2012. u 21:24]
Texi
Texi
Željan dokazivanja
Pristupio: 19.01.2012.
Poruka: 941
21. listopada 2012. u 21:48
Strummer je napisao/la:
Daj ne lupetaj, kakva Latina da si toliko upućen u odbojku znao bi da se od Challenge faze CEV kupa priključuju tri drugoplasirane (koje ne izbore drugu fazu) i tri najbolje treće plasirane ekipe iz Lige prvaka

JSW isto teško, a Iskra je najluzerskija ekipa na svijetu 
Vidi cijeli citat


Ja pišem o ekipama koje su trenutno u igri. Ne znam ko će se priključiti i šta će se desiti jer nisam vidovit. 

Te priče o luzerskim ekipama nikad nisam komentarisao jer su to stvarno jaki argumenti, pa svaki put ostanem bez teksta. 

Texi
Texi
Željan dokazivanja
Pristupio: 19.01.2012.
Poruka: 941
22. listopada 2012. u 19:24
CEV Challenge Cup 2012/13 - odbojkaši

Najbolju ekipu ima Copra Elior PIACENZA: Luciano De Cecco, Alessandro Fei, Samuele Papi, Robertlandy Simon, Philip Maxwell Holt, Davide Marra (L), Gabriele Maruotti, Frantisek Ogurcak, Luca Tencati, Hristo Zlatanov.

Solidne sastave imaju i: Galatasaray ( Bojan Janić, Tomislav Ćošković, Vladimir Nikolov, Teodor Salparov (L) ),Ural UFA ( Miguel Angel Falasca, Alexey Kazakov, Pavel Abramov, Alexey Verbov (L), Alexey Spiridonov ), Olympiakos  ( Konstantinos Christofidelis, Milan Jurišić, Jernej Potočnik, Menelaos Kokkinakis, Boyan Yordanov ).


MOK Rovinj - GENTOFTE Volley / Kommunalnik GRODNO
Radnički KG - Hypo No AMSTETTEN
Mladi Radnik - Union Raiffeisen ARBESBACH
Olympiacos - Mladost BRČKO
[uredio Texi - 23. listopada 2012. u 14:32]
Texi
Texi
Željan dokazivanja
Pristupio: 19.01.2012.
Poruka: 941
22. listopada 2012. u 19:27
CEV Challenge Cup 2012/13 - odbojkašice

Po kvalitetu se izdvaja ekipa Universal MODENA ( Alisha Glass, Paola Croce (L), Jenny Barazza, Anja Spasojević, Dora Horvath, Taismary Aguero Leiva ).

Vredi pomenuti još i: Dinamo KRASNODAR ( Destinee Hooker, Helena Havelkova ), USC MUNSTER ( Hana Čutura, Lonneke Sloetjes, Laura Dijkema ), LE CANNET ( Sanja Bursać, Milagros Collar, Titia Sustring ).


Luka BAR - Apollon LIMASSOL
Holding GRAZ - Kolubara LAZAREVAC
FRANCHES-MONTAGNES - Calcit KAMNIK
Texi
Texi
Željan dokazivanja
Pristupio: 19.01.2012.
Poruka: 941
Texi
Texi
Željan dokazivanja
Pristupio: 19.01.2012.
Poruka: 941
Texi
Texi
Željan dokazivanja
Pristupio: 19.01.2012.
Poruka: 941
26. listopada 2012. u 14:20
CEV Champions League 2012/13 - odbojkaši ( 1. kolo )


GRUPA A

Zenit Kazan - Knack Roeselare 3-0 ( 25-22, 25-18, 25-22 )
( Mikhaylov 15, Berezhko 11, Anderson 10 - Tuerlinckx 18, Rousseaux 11 )

Hypo Tirol Innsbruck - VfB Friedrichshafen 2-3 ( 25-19, 25-16, 20-25, 23-25, 9-15 )
( Jimenez 24, Berger 14, Gavan 12, Pedro 10 - Zass 21, Gunthor, Simeonov, Lima 9 )


GRUPA B

Berlin Recycling Volley - Ceske Budejovice 3-0 ( 27-25, 25-22, 25-20 )
( Kromm 13, Spirovski, Fischer 10 - Platenik 17, Rojas, Novotny 10 )

Budvanska Rivijera - Lokomotiv Novosibirsk 0-3 ( 18-25, 24-26, 23-25 )
( Venno 13, Čačić 9 - Voronkov 17, Zhilin 16 )


GRUPA C

Zaksa Kozle - Tours VB 3-0 ( 26-24, 25-19, 25-16 )
( Rouzier 18, Fonteles 16 - Konecny 12, Smith 8 )

Trentino Diatec - Crvena Zvezda 3-0 ( 25-18, 25-17, 25-20 )
( Juantorena 21, Kaziyski 11 - Petković 13, Stoilović 12 )


GRUPA D

ACH Volley Ljubljana - Generali Unterhaching 2-3 ( 25-19, 22-25, 23-25, 25-19, 15-17 )
( Sidibe 27, U. Kovačević 22, Jablonsky 11 - Duennes 21, Snippe 15 )

Asse Lennik - Lube Banca Macerata 0-3 ( 17-25, 22-25, 22-25 )
( Jarmoc 12, Zuravljov 12 - Starović 15, Zaytsev 14, Stanković 13 )


GRUPA E

Dinamo Moscow - Tomis Constanta 3-0 ( 25-21, 28-26, 25-20 )
( Kruglov 18, Veresh 12, Poltavskiy 11 - Ojansivu 13, Bojić, Terzić 12 )


GRUPA F

Arkas Izmir - Ivkoni Dupnitsa 3-1 ( 25-13, 25-19, 16-25, 25-23 )
( Subasi 22, Perrin 17 - Bahov 16, Valchev, Yordanov 12 )

Noliko Maaseik - Cai Teruel 3-0 ( 27-25, 30-28, 25-22 )
( Egleskalns 14, Maan 12 - Barcala 18, Sevillano 12 )


GRUPA G

Arago de Sete - Asseco Resovia 1-3 ( 23-25, 22-25, 25-13, 19-25 )
( Schops 20, Nowakowski 19, Achrem 15 )

Remat Zalau - Bre Banca Cuneo 0-3 ( 30-32, 20-25, 18-25 )
( Pascan 13, De Almeida 11 - Sokolov, Ngapeth 18 )



Derbi meč 1. kola

GRUPA E

PGE Skra Belchatow - Fenerbahce 3-0 ( 25-21, 25-14, 27-25 )

PGE Skra Belchatow: Wlazly 12, Plinski 6, Kooistra 6, Klos, Čupković 2, Vinčić 3, Woicki 4, Winiarski 10, Atanasijević 11, Zatorski (L), Cala, Bakiewicz.

Fenerbahce: Dogan 1, Koy, Tocoglu 6, Černić 1, Marshall 10, Hazirol (L), Eksi, Kayhan 1, Bjelica 6, Miljković 15, Toy, Kilic (L).
[uredio Texi - 26. listopada 2012. u 14:22]
Texi
Texi
Željan dokazivanja
Pristupio: 19.01.2012.
Poruka: 941
26. listopada 2012. u 17:01
CEV Champions League 2012/13 - odbojkašice ( 1. kolo )


GRUPA A

Vakifbank Istanbul - Volero Zurich  3-0  ( 25-16, 25-16, 25-16 )
( Furst 13, Sonsirma 11, Kimura, Glinka 7 - Carter 8, Kozhukhova 6 )

RC Cannes - Uralochka Ekaterinburg  2-3  ( 25-20, 23-25, 20-25, 27-25, 7-15 )
( Mihajlović 22, Ravva 19, Markevich 11 - Filipova, Pasynkova 19, Estes 17 )


GRUPA B

Villa Cortese - Atom Trefl Sopot  3-1  ( 25-16, 26-24, 21-25, 25-23 )
( Klineman 17, Folie, Bosetti 14 - Rourke 27 )

Agel Prostejov - Rabita Baku  0-3  ( 21-25, 23-25, 13-25 )
( Goncalves 12, Gomes 9 - Krsmanović, Montano, Akinradewo 14 )


GRUPA C

Galatasaray - ASPTT Mulhouse  3-1  ( 18-25, 25-19, 25-15, 25-23 )
( Ozsoy 21, Calderon 18, Gioli 10 - Rybaczewski 21, Bokan 14 )

Dinamo Bucurest - Busto Arsizio  1-3  ( 23-25, 15-25, 25-14, 22-25 )
( Marcovici, Baciu 15, Hood 13, Lupu 12 - Arrighetti 18, Bauer 17, Kozuch 16 )


GRUPA D

Azerrail Baku - Dresdner SC  3-1  ( 23-25, 25-14, 25-14, 25-17 )
( Lipicer 20, Anzanello 16, Hodge 11, Flier 10 - Pietersen 14, Utla 10 )

Dabrowa Gornicza - Eczacibasi Vitra  1-3  ( 25-20, 22-25, 16-25, 21-25 )
( Zaroslinska 18, Skowronska 14 - Darnel 21, Poljak 14, Sokolova 13, Ušić 10 )


GRUPA E

Tiboni Urbino - Tomis Constanta  1-3  ( 24-26, 17-25, 25-20, 19-25 )
( Van Hecke 22, Petrauskaite 12 - Rodriguez 29, Sevarika 13, Majstorović 9 )

Schweriner SC - Dinamo Kazan  3-2  ( 21-25, 25-14, 25-23, 21-25, 15-13 )
( Buijs 19, Souza 16, Steenbergen 15 - Gamova 25, Kosheleva 18, Bown 11 )


GRUPA F

Crvena Zvezda - Lokomotiv Baku  2-3  ( 14-25, 27-25, 25-23, 17-25, 11-15 )
( Bjelica 20, Stevanović 12, Popović 11 - Havlickova 28, Costa 21, Artmenko 15, Ssuschke 11, Monzoni 10 )


Derbi meč 1. kola

GRUPA F

Dinamo Moscow - Fakro Muszyna  3-2  ( 24-26, 25-21, 25-18, 20-25, 15-12 )

Dinamo Moscow: Morozova 8, Perepelkina 4, Makarova, Markova 1, Marchenko 21, Obmochaeva 24,
Ezhova (L), Zhadan, Osmoroković 18, Krivets, Yagodina, Akulova 7.

Fakro Muszyna: Werblinska 11, Dziekiewicz 12, Sieradzan, Bednarek 18, Kaczmar 1, Popović 20,
Kasprzak 17, Gajgal 1, Rousseaux 1, Jagielo, Maj (L), Serena 4.
[uredio Texi - 26. listopada 2012. u 17:02]
Texi
Texi
Željan dokazivanja
Pristupio: 19.01.2012.
Poruka: 941
27. listopada 2012. u 20:05
CEV Cup 2012/13 - odbojkaši  ( 1/16 finala, prvi mečevi )

CSKA SOFIA - Andreoli LATINA 0-3 ( 17-25, 14-25, 21-25 )
Selver TALLINN - Valepa SASTAMALA 3-2 ( 25-22, 21-25, 22-25, 25-22, 15-13 )
Calcit KAMNIK - Volley AMRISWIL 3-1 ( 25-14, 25-18, 23-25, 25-21 )
Posojilnica AICH - KAKANJ 3-0 ( 25-17, 25-16, 25-17 )
Aris THESSALONIKI - Precura ANTWERP 3-0 ( 25-17, 25-21, 25-23 )
Levski SOFIA - Isku TAMPERE 3-1 ( 25-16, 26-24, 20-25, 25-16 )
Milli Piyango ANKARA - Orion DOETINCHEM 3-0 ( 27-25, 25-22, 25-19 )
JASTRZEBSKI Wegiel - RENNES Volley 3-0 ( 25-22, 25-23, 30-28 )
Iskra ODINTSOVO - Maccabi TEL AVIV 3-0 ( 25-12, 25-16, 25-11 )
Chenois GENEVE - KRASNOPEREKOPSK 0-3 ( 18-25, 14-25, 19-25 )
Dinamo BUCUREST - Landstede ZWOLLE 0-3 ( 32-34, 24-26, 20-25 )
Delecta BYDGOSZCZ - Halkbank ANKARA 3-0 ( 25-22, 25-22, 29-27 )
Pokka AE KARAVA - AC CANNES 0-3 ( 23-25, 21-25, 22-25 )
Vojvodina NS Seme - Lokomotiv KHARKIV 0-3 ( 13-25, 23-25, 17-25 )
Mladost Marina KAŠTELA - Anorthosis FAMAGUSTA 3-0 ( 25-22, 25-17, 25-22 )
Chemes HUMENNE - Pamvohaikos VRAHATI 2-3 ( 25-18, 23-25, 25-12, 22-25, 13-15 )