J-League: Pobjeda Bule, poraz Mujčina

Davor Sajko, Yasuyuki Nagatsuka • ponedjeljak, 16.07.2001.

Još je u prošlom kolu Jubilo Iwata osigurao naslov prvaka prvog dijela japanskog prvenstva (J-League) tako da na vrhu tablice nije moglo doći do promjene. Međutim, Jef United Edina Mujčina nakon što je poražen od Urawa Red Diamonds u gostima 3:1, pao je je na treće mjesto. Edin Mujčin odigrao je svih 90 minuta, a bio je i asistenet pri jedinom pogotku Jef Uniteda u devetoj minuti susreta. Velik broj ozljeđenih standardnih prvotimaca najveći je razlog ovom porazu.

Gamba Osaka je u pretposljednjem kolu prvog dijela prvenstva u gostima savladala FC Tokyo, a nekadašnji "pjesnik" Nino Bule dobio je priliku do 62. minute susreta. Drugi hrvatski igrača u redovima Gamaba Osake, Mirko Hrgović ni ovaj puta nije dobio priliku da zaigra, a nije ni sjedio na klupi za pričuve.

Nakon 14. kola nedostižan je na prvom mjestu Jubilo Iwata s 35 osvojenih bodova, a slijede na drugom mjestu Shimizu S-Pulse (26), treći Jef United Ichihara (24), četvrta Nagoya Grampus (24), dok je Gamba Osaka na petom mjestu s 22 osvojena boda.

Ujedno se od aktivnog igranja u japanskoj ligi oprostio Dragan Stojković Piksi jedan od igrača koji je obilježio svjetski nogomet krajem 80-tih i početkom 90-tih.