Eurokupovi: Podravaka i Koka uspješne

Davor Sajko • subota, 16.02.2002.

Hrvatske predstavnice u eurokupovima, Podravka i Koka zabliježile su pobjede 4. kola Kupa EHF i Kupa kupova. U Koprivnici je Podravka igrala protiv beogradskog Radničkog i slavila s 31:27, dok su Varaždinke protiv Turkinja slavile s pogotkom prednosti.

Imale su Beograđanke prednost u Koprivnici od jednog pogotka nakon prvih 30 minuta, ali su u nastavku Koprivničanke uspjela preokrenuti rezultat i susret završiti s prednošću od četiri pogotka razlike. U redovima domaće momčadi najefikasnija je bila Snježana Petika s postignutih sedma pogodaka, a slijedile su Čuljak i Peršinović s po pet pogodaka. Uzvratni je susret na rasporedu sljedećeg vikenda u Beogradu.

Varaždinska Koka je na svom parketu bila uspješnija od gošći iz Anakare, u 4. kolu Kupa kupova.. Minimalnu pobjeda od 22:21morat će "kokice" već za dva dana braniti također u Varaždinu kada je narasporedu uzvratni susret protiv Turkinja.