Kup kupova: Uspješna euro-premijera Koke

Marko Breljak • nedjelja, 17.02.2002.

Koka - TMO Ankara 22:21 (9:14)

Utakmica 1/8 finala Kupa kupova. Varaždin, dvorana u Graberju. Gledatelja: 700. Suci: Ivan Kostov i Milan Kostov (obojica Bugarska).

Koka: Pilepić, Gotal 1, Horvat 2, Čop 4, Perčulija 5, Hrg 2, Sutaj 4 (4), Levanić 3, Krčar, Galkina, Veselovac 1. Trener: Nedjeljko Lalić

TMO Ankara: Fabijan, E. Maden, Sari, Gulcen 1, S. Maden, Ceren Ustun 7 (2), Iskenderoglu 5, Kisal, Vasileva 2, Coskun 4 (1), Arslan 2. Trener: Ibrahim Kabal.

U svom prvom euro nastupu pred varaždinskom publikom Koka je zabilježila pobjedu nad jakim turskim sastavom, TMO iz Ankare. Varaždinska dvorana bila je prepuna, a nakon ove utakmice za očekivati je da će u ponedjeljak, kada se također u Varaždinu igra i uzvrat, biti još veća "ludnica". Jer svi oni koji su gledali susret složit će se da je to bila jedna odlična utakmica.

Koka je krenula odlično, povela 3:1 i činilo se da nemaju respekta prema protivničkoj momčadi. No, odmah nakon tog vodstva uslijedio je šok, gošće su povele 3:6 i od tog trenutka gledamo "mučenje" domaćih rukometašica, koje nikako nisu mogle uloviti priključak. Varaždinke su igrale loše, sa previše tehničkih pogrešaka i promašenih lopti. Rezultat toga je neugodni minus od pet pogodaka na poluvremenu.

Nastavak donosi nešto bolju igru domaćih, vodstvo se smanjuje, no nikako Varaždinke ne uspijevaju poravnati. "Prelomilo" se tek desetak minuta prije kraja, kada Varaždinke od 17:19 dolaze na 21:19. Gošće ponovo poravnavaju, ali Romana Levanić postavlja konačnih 22:21. Malo, no nakon prikazanog to je i najrealniji rezultat. Obje momčadi prikazale su jednu čvrstu i borbenu igru, i čini se da se radi o prilično izjednačenim momčadima. No, domaća publika i ovaj mali gol prednosti, nadamo se, biti će dovoljna prednos za uzvrat u ponedjeljak.