Vodeni sportovi

Mađarski poker protiv nemoćne Hrvatske

Bernard Jurišić • nedjelja, 14.07.2002.

Mađarski vaterpolo ipak je prejak za našu "kombiniranu" reprezentaciju koja pod vodstvom izbornika Veselina Đuhe sudjeluje u natjecanju Svjetske lige. Nakon dva poraza u Dubrovniku prošlog tjedna, nova dva poraza od Mađara doživjeli smo i u Budimpešti. U petak je mađarska reprezentacija bila bolja rezultatom 16:10 (3:2, 3:3, 7:2, 3:3), a uvjerljivo poraz praktički smo ubilježili katastrofalnom igrom u obrani u trećoj četvrtini. Kod domaćina su najefikasniji bili Kasas i Kiss sa po 4 zgoditka, u našoj momčadi Franković je zabio 3, Milaković 2.

U drugoj utakmici, danas je Mađarska bila bolja s tek nešto manje uvjerljivim rezultatom - 12:7 (3:2, 3:3, 2:1, 4:1). Molnar i Kiss su postigli po tri pogotka za Mađare, Đogaš, Primorac i Premuš po dva za Hrvatsku. "Vidio sam našu šansu u razmišljanju kako Mađari neće sa stopostotnim angažmanom ući u utakmicu. No, oni su opet odigrali vrlo dobro i motivirano, iako su nas slomili tek u zadnjoj četvrtini. Moram dodati da nisam zadovoljan ni suđenjem, posebno u prve dvije četvrtine", izjavio je hrvatski izbornik Veselin Đuho.