Zamet prošao Nizozemce

Igor Dragozetić • subota, 16.11.2002.

U dvije utakmice trećega kola EHF-a, što su se održale u Rijeci, rukometaši Zameta pokazali su se boljom i kvalitetnijom momčadi od nizozemskog Wealer Geleena te su sasvim zasluženo prošli u osminu finala.

Već u prvom susretu riječki rukometaši su dali naslutiti kako bi europska priča mogla biti nastavljena. Nakon prvih trideset minuta vodili su 13:11, što je bilo zadovoljavajuće kako za momčad tako i za oko 1300 navijača. Tijekom drugoga dijela prednost Zameta je rasla, a deset minuta prije kraja na semaforu je stajalo 27:20. Međutim tada slijedi pad u igri domaćih što Nizozemci koriste i do posljednjeg zvuka sirene smanjuju na konačnih 27:24, koji su sa sobom nosili i neizvjesnost za drugi susret. Najbolji strijelci za Zamet su bili Davor Šunjić i Vladimir Ostarčević sa šest postignutih golova, dok su za goste po sedam postigli Martijn Rietbroek i Jo Delpire.

U ponovnome ogledu Riječani nisu niti u jednom trenutku dopustili gostima da ugroze stvorenu prednost. Tome u prilog govori i činjenica da je Wealer samo u jednom momentu uspio izjednačiti (3:3), a ostatak susreta protekao je u vodstvu Zameta. Domaćini su do najveće prednosti došli u 43. minuti Zupičićevim pogotkom (16:10). Gosti se nisu predavali i devet minuta prije kraja stigli su na –2 (15:17), ali je to sve što su uspjeli učiniti. Zamet je do kraja utakmice uz pomoć 1500 navijača održao prednost i slavio rezultatom 20:18. Najefikasniji u redovima Riječana bio je Dalibor Zupičić s pet golova, a valja istaknuti i 15 obrana vratara Igora Saršona. Najveća nizozemska prijetnja bio je, ponovno, Martijn Rietbroek koji je mrežu zatresao šest puta.

»Jako smo zadovoljni jer smo ipak smogli snage za ulazak u sljedeće kolo. Bilo je osilacija u igri međutim to je i razumljivo s obzirom da imamo mladu momčad. Moram naglasiti da protivnik nije bio nimalo lagan iako nije zvučnoga imena. Također moram zahvaliti u publici koja nas je odlično podržala» - izjavio je nakon susreta trener Zameta, Damir Čavlović