Hrvatska - Saudijska Arabija: U nastavku osigurana pobjeda

Hrvatska - Saudijska Arabija 25:18 (8:10)

HRVATSKA: Kelentrić, Šola, Kaleb 4, Sulić 3, Balić 1, Jović, Lacković 6 (1), Zrnić (0), Dominiković, Džomba 1 (0), Valčić, Goluža 3 (2), Špoljarić, Metličić 7
SAUDIJSKA ARABIJA: M. Al-Saeed, Al-Shurafa; Al-Hilal 4 (1), Al- Sehati 2, Al-Harbi 2, Shakhor 1, Al-Akhwan 5 (3), Al-Dossary, F. Al- Saeed, Al-Seraihi 2, Al-Anbawy 1, Al-Jadani, Bedhy 1 Suci: Načevski D., Načevski M. (Makedonija)
Obrane vratara: Kelentrić 6, Šola 11
Sedmerci: Hrvatska 6 (3), Saudijska Arabija 5 (4)
Isključenja: Hrvatska 18 min (Balić isključenje 29.), Saudijska Arabija 12 min

Slika 1 od 1.

Samo naizgled sigurna pobjeda. Puno grešaka u napadu, ispadala su lopte, promašivali se "ziceri", ponovno i sedmerci, ovaj put tri. Sve to zbog straha od novog poraza. Srećom dečki su igrali borbeno cijelo vrijeme, vratari su branili odlično i donijeli sigurnost u igru. Kada je napokon krenuo šut počela i rasti razlika.

Nezgodno je bilo krajem prvoga dijela kada su rukometaši Saudijske Arabije došli do prednosti. Početkom nastavka bilo je i 12:9 za objektivno slabijeg protivnika. Od tada (31. minuta) kao da se nešto promijenilo u glavama naših rukometaša. Lacković je počeo zabijati (svih šest pogodaka je dao u drugom poluvremenu), pratio ga je Metličić i donekle Kaleb. Vrlo brzo bilo je 16:13 za Hrvatsku. Prednost je rasla do konačnih sedam razlike.

Vratari su najbolji dio hrvatske reprezentacije u prve dvije utakmice. Jučer je Matošević bio solidan, danas Kelentrić i Šola koji je s 11 obrana u drugome dijelu potvrdio dobru formu. "Rezultat u prvome dijelu je posljedica naše nesigurnosti poslije poraza od Argentine. Stvarno smo "usrali" prvo poluvrijeme. U drugome dijelu nismo si dozvolili da više spavamo i riješili utakmicu na očekivan način.", obajsnio je Šola razloge slabije igreu prvom dijelu.

Danas solidno izdanje i Nikše Kaleba koje je na kraju rekao: "Stegla se ruka u prvome dijelu. Dogovorili smo se da ovu utakmicu moramo dobiti kako god znamo, makar na silu. Srećom vratari su branili odlično, krenuo je šut i dobili smo uvjerljivo. Rusi? Kao i na prošlom Svjetskom prvenstvu u grupi naizgled igraju slabije, ali kad im trebaju pobjede u nizu oni to itekako dobro odrade. Činjenica je da nisu pokazali pravu igru, baš kao i mi, igraju u grču, vidjet ćemo. Imamo dan odmora, idemo se pohrvati s njima, odigrati pravu mušku utakmicu i budite uvjereni da ih možemo dobiti."

Puno isključenja posljedica je striktnog primjenjivanja uputakoje su suci dobili. Nitko nije upoznao naše igrače s tim uputama, pa su radili prekršaje koji ranije nisu kažnjavani isključenjima. Na to će trebati paziti u sljedećim utakmicama jer to može biti odlučujuće. Slijedi dan odmora, pa u srijedu susret s Rusima koji ovdje u Portugalu ne briljiraju. No, tko može računati na sigurnu pobjedu protiv Olimpijskih pobjednika.