Dinamo - Varteks: "Modri" remijem do "sunca"

Davor Sajko, Tomislav Pacak, Dario Dodić • srijeda, 19.05.2004.

Dinamo je, unatoč "mršavih" 0:0 u uzvratu finala Hrvatskog nogometnog kupa, došao do toliko željenog trofeja na kraju sezone. Nakon varaždinskih 1:1, "modri" su i s ovim, nepopularnim rezultatom sedmi put uzdignuli "Rabuzinovo sunce"...

Prva faza utakmice poremetila je plan obojice trenera - Jurčević je morao uvesti Zahoru umjesto Bošnjaka, dok je kod Varteksa Mujanović zamijenio ozlijeđenog Kristića. Prilično nezanimljiv susret prilikom je otvorio Dinamo u 16. minuti. Mitu je s desne strane, s otprilike 17 metara, uputio jak udarac prema vratima Varteksa koji je završio pored gola.

Slika 1 od 1.

U 27. minuti ponovno je priprijetio Dinamo. S lijeve strane slobodan udarac izveo je Mujčin, Sedloski je opasno tukao glavom preko gola. Dvije minute kasnije prekrasnu Dinamovu akciju započeo je Mitu, Kranjčar je izvrsno pronašao usamljenog Zahoru koji je pucao s 14 metara, no lopta je odsjela na gredi. U 32. minuti u izvrsnoj prilici našli su se igrači Varteksa. Jedan prekršaj na centru izabranici Miroslava Blaževića izveli su brzo, te su se u kontranapadu "krojači" našli u situaciji dva na jednog, no Karić je bio sebičan pa je izgledna situacija brzo propala.

Nedugo zatim u prilici se našao Leon Benko, no ometan upućuje slab udarac točno u vratara Šarliju. Posljednja prilika u prvom dijelu pripala je "modrima". Drpić je ubacio s desne strane, lopta se od obrambenog igrača nezgodno odbila do Zahore koji u padu loptu šalje preko gola.

Drugi dio nije donio puno novosti u igri. Na prvu priliku čekalo se više od deset minuta. Slobodan udarac s lijeve strane dobro je izveo Branko Strupar, no krajnjim naporom Vasilj je izbacio u korner. Slijedeću priliku dočekali smo tek u 72. minuti. Kranjčar je odlično tukao s 22 metra, no umjesto mreže naciljao je spojnicu. Nakon toga Mujčin je uputio opasan udarac, no Vasilj još jednom dokazuje svoju klasu.

Slika 2 od 2.

Najljepši trenutak na utakmici dogodio se u 80. minuti u koprodukciji Mitua i Vasilja. Rumunj je s otprilike 25 metara iz slobodnog udarca naciljao same "rašlje", no Vasilj je fantastičnom obranom još jednom spasio svoja vrata. Posljednja prilika na susretu umalo je donijela prvi trofej varaždinskoj momčadi - Kastel je minutu prije kraja opalio s ruba šesnaesterca, no ovaj put se izvrsnom paradom iskazao Šarlija te je sačuvao trofej domaćem sastavu.