Pula prvoligaš nakon jedanaesteraca

Bojan Purić • nedjelja, 16.05.2004.

Nakon što je u Čakovcu izgubila 0:2, u uzvratu u Puli, domaća je Pula 1856 pobijedila istovjetnim rezultatom, a potom i nakon jedanaesteraca izborila nastup u Prvoj HNL u sezoni 2004/05. Bilo je čak osam serija jedanaesteraca.

Pred 6.000 gledatelja na stadionu Aldo Drozina domaće je u vodstvo doveo brzi Lošinjan Josip Jerneić u 38. minuti, a isti igrač je postavio konačnih 2:0 u 59. minuti. Jedanaesterci su tekli ovako: Domjanić 0:1, Ostović -, Ribić -, Deranja 1:1, Šarić 1:2, Raić-Sudar 2:2, Ratković -, Trešnjić 3:2, Perić 3:3, Iftić -, Sesar -, Dobrić -, Haxhiu 3:4, Pauletić 4:4, Andre -, Jerneić 5:4. Utakmicu je sudio Edo Trivković, međunarodni sudac iz Splita.

Međimurje još nije posve izgubilo izglede za članstvo u elitnom razredu, ima priliku za to u dodatnim kvalifikacijama, protiv vinkovačke Cibalije koja je zauzela pretposljednje, 11. mjesto u Prvoj ligi.