Varteks - Dinamo: Kastel spasio nade "krojača"

Tomislav Pacak • srijeda, 05.05.2004.

Varaždinci su u svoj četvrti pokušaj osvajanja Kupa krenuli u najavljenom sastavu, dok se Nikola Jurčević odlučio malo promiješati sastav iz derbija, a nakon nekog vremena u prvom sastavu našao se zaliječeni Edin Mujčin.

Otvaranje nije ponudilo pravu igru, a pogotovo prilike, pamti se tek 18. minuta kad su se domaći (ne)opravdano bunili kada Kovačić start na Benku, koji je išao sam prema golu, nije kaznio crvenim kartonom, štoviše, nije ni sudio prekršaj.

Već u 21. minuti Jurčević mora ubaciti u igru Zahoru zbog ozljede Bošnjaka, no to nije omelo Dinamo da zaigra sve bolje. U 24. minuti Mijatović je glavom svladao Vasilja, ali ne i Varteksovog braniča koji s crte izbija loptu.

U tim trenucima odlično je igrao Niko Kranjčar, no njegove asistencije suigrači nisu znali pretvoriti u opasnije prilike. Međutim, u 33. minuti proradili su najbolji Dinamov asistent i strijelac - Mitu je izveo slobodan udarac, a najviši u skoku bio je Goce Sedloski, Makedonac je neobranjivo poslao loptu uz lijevu stativu.

Drugo poluvrijeme odvijalo se prema željama "modrih", Varteks nije pokazivao znakove da bi se mogao vratiti u utakmicu. Prvu pravu priliku "krojači" su skrojili u 77. minuti, kada je na ubačaj Petričevića Jolić pokušao petom, no Turina izvrsno brani.

Turina, međutim, nije imao šanse u 86. minuti. Opet je Petričević nabacio, Kastelov udarac glavom Turina brani, no Varteksov veznjak ne griješi iz "odbijanca" - 1:1 za spas varaždinskih nada. Uzvrat na Maksimiru je 19. svibnja...