Vodeni sportovi

MI: Vaterpolisti ostali bez medalje u posljednjoj četvrtini

Nikola Raguž • nedjelja, 03.07.2005.

U utakmici za treće mjesto na Mediteranskim Igrama vaterpolska reprezentacija Hrvatske izgubila je od Srbije i Crne Gore s rezultatom 9:8. Španjolska je pobjedom nad Italijom osvojila zlato...

HRVATSKA - SRBIJA I CRNA GORA 8:9 (1:2, 0:2, 5:1, 2:4)

XV MI Almeria, vaterpolo, utakmica za 3. mjesto
Plivalište Las Almadrabillas
Suci: Sungu (Turska) i Cabello (Španjolska)

HRVATSKA: Car* (6 obrana), Jurin, Jelača*, Dobud* 4, Žanetić, Joković*, Marković*, Santini*, Sukno, Milaković 1, Buljubašić 1, Muslim 1, Šetka* 1. Izbornik: Emil Nikolić

SiCG: Mitrović, Danilović* 2, Raden, Korolija* 1, Vukčević 1, Janović* 2, Cuk*, Vejzagić, Brguljan, Filipović* 1, Prlainović*, Ivović 2, Šćepanović* (6 obrana). Izbornik: Dejan Udovičić

Igrač više: Hrvatska 3 (4), SiCG 7 (9)
Četverci: Hrvatska -, SiCG -
* - početna postava

Hrvatska je imala veliku prigodu doći do medalje. Unatoč deficitu od tri pogotka razlike, u trećoj smo četvrtini imali vodstvo od 6:5. No u tom smo preokretu potrošili svu energiju i dopustili protivniku da sa četiri pogotka u posljednjoj dionici uzme treće mjesto Mediterana.

Već treći put na vaterpolskom turniru u Almeriji naši igrači su prepustili igru protivniku odmah od početka. SiCG je na poluvremenu vodila sa 4:1, postigavši sva četiri pogotka sa igračem više. I dok su momci u plavim kapicama dobili pet prilika, naša reprezentacija samo je dva puta imala igračku nadmoć iz koje je postignut jedini pogodak prvih 14 minuta. Strijelac je bio Kristijan Santini. Miloš Korolija, Nikola Vukčević, Mladan Janović i Aleksandar Ivović pogodili su za SiCG u prve dvije četvrtine.

Janović je postigao svoj drugi pogodak u trećoj četvrtini, prvi s jednakim brojem igrača na utakmici. Nikša Dobud je realizirao drugog hrvatskog igrača više i započeo preokret. Na kraju treće četvrtine bilo je 6:5. Drugom Dobudovom pogotku nadovezala su se dva Ivana, Milaković i Buljubašić, a Petar Muslim je upotpunio veliku predstavu treće dionice.

Srbija i Crna Gora sigurno je bila u šoku, propustivši veliku prednost, ali Ivovićev drugi pogodak u posljednjoj dionici bio je iznimno važan za njihovo psihičko stanje. Hrvatski reprezentativci kao da su sve snage potrošili u trećem dijelu, pa su Damjan Danilović sa dva gola i Filip Filipović SiCG doveli u vodstvo od 9:8. Naš sedmi i osmi pogodak djelo su danas izvrsnog Dobuda. Centar Juga tri je svoja pogotka postigao sa svoje pozicije. Sudački dvojac Mehmet Sungu i Jose Carlos Cabello su čak devet puta isključivali naše igrače, dok su vaterpolisti SiCG-a samo četiri puta bili u igračkom deficitu.

Domaćin Španjolska se okitila zlatnom medaljom. U finalnom dvoboju bili su bolji od Italije s rezultatom 9:7.

Utakmica za 3. mjesto: HRVATSKA - Srbija i Crna Gora 8:9
Finale: Španjolska - Italija 9:7