Međimurje ostalo u prvoj ligi

Bernard Jurišić • nedjelja, 05.06.2005.

Nogometaši Međimurja uspjeli su spasiti prvoligaški status, nakon dvostrukog ogleda s paškom Novaljom. Nakon 2:0 u prvom susretu, Čakovčani su uspjeli izdržati u uzvratu na Poljudu...

Novalja je pred oko 1.000 svojih navijača na splitskom Poljudu prepolovila prednost Čakovčana pogotkom Cona u 52. minuti. Momčad s otoka Paga pritiskala je vrata Međimurja tijekom cijelog drugog poluvremena, no sjajni čakovečki vratar Tihomir Bulat branio je pogodak prednosti svoje momčadi.

U posljednjim sekundama susreta Šarić je kaznio odlazak vratara Novalje u napad, a Međimurje je s 1:1 ostao u 1. HNL i u drugoj sezoni uzastopno.