Rukometaši u generalnoj probi bolji od Tunisa

Ivan Varat • utorak, 21.06.2005.

Naša rukometna reprezentacija koja se priprema za Mediteranske igre odigrala je u Kostreni prijateljsku utakmicu protiv kompletnog Tunisa, polufinalista posljednjeg Svjetskog prvenstva i pobijedila rezultatom 32:29 (16:12)...

Mediteranci su pobijedili jaki Tunis i pokazali da su sjajan kolektiv od kojeg u budućnosti možemo očekivati lijepe stvari. Ovim susretom otvorena je i nova prelijepa dvorana u Kostreni (u kojoj će igrati drugoligaš Kvarner Kostrena), a susret je pratilo oko 1500 gledatelja.

Šesnaestorica za MI

Nikola Blažičko, Vjenceslav Somić (vratari), Tomislav Huljina, Branimir Koloper (pivoti), Zlatko Horvat, Ivan Ćupić, Ljubo Vukić, Ivan Pongračić (krila), Josip Čale, Krešimir Ivanković, Vladimir Ostarčević, Drago Vuković, Damir Bičanić, Denis Buntić, Marin Knez i Mario Obad (vanjski).

U prvom poluvremenu igra naše reprezentacije bila je odlična, vodili smo i s pet pogodaka razlike. U nastavku povećali smo prednost na 24:17, no izabranici Seada Hasanefendića od tada pa do 55. minute pokazali su kako su došli do polufinala SP-a. Serijom 10:4 smanjili su na samo gol zaostatka 28:27, ipak u samoj završnici naši su izborili pobjedu.

U našim redovima najbolji su bili Zlatko Horvat i Denis Butnić sa po sedam pogodaka, dok je Tunižane predvodio novi igrač francuskog Montpelliera Wissem Hmam sa sedam golova.

Strijelci za našu reprezentaciju bili su: Huljina 3, Ivanković 4, Koloper 1, Ostarčević 2 (1), Bičanić 2, Vuković 3, Horvat 7, Buntić 7, Pongračić 3.

Rukometaši za Almeriju kreću u utorak, a izbornik Smajlagić izabrao je šesnaest igrača koji će nas tamo predstavljati.