MI: Košarkašice potvrdile polufinale

Branimir Korać • utorak, 28.06.2005.

Braniteljice naslova prvaka Mediterana, hrvatska ženska košarkaška reprezentacija, svladale su u svom posljednjem nastupu u skupini A Italiju 76:60. Ovom pobjedom naše košarkašice potvrdile su prvu poziciju u skupini...

Hrvatske košarkašice nastavljaju pohod ka zlatu na Mediteranskim igrama. Nakon što su uvjerljivo svladale Grčku prije dva dana, danas su isto tako uvjerljivo nadvisile pomnlađenu ekipu Italije. Te tako izravno omogućile Grkinjama ulazak u polufinale.

Talijanke su vrlo dobro igrale prvih 30 minuta. Nakon neizvjesne tri četvrtine, Hrvatice dodatno podižu agresivnost u obrani na što Talijanke nemaju odgovora i lako padaju. Posljednju četvrtinu izabranice Viktora Kovača dobivaju s plus 12 i bez problema dolaze do prvog mjesta u skupini A.

Odličnu utakmicu odigrala je Emilija Podrug koja je za 30 minuta provedenih na parketu ubacila 22 poena čemu je dodala i deset skokova. Za nju obrana Talijanki nije imala protuigru. Vrlo dobro odigrale su i Sandra Popović koja je dodala 13 poena i pet skokova te Marina Mazić s deset poena i devet skokova. Kod Talijanki Federica Ciampoli ubacila je 16 poena uz šest skokova a Manuela Ramon i Mariangela Cirone ubacile su po deset poena. Ramon je tome dodala i deset skokova.

S kim će igrati u polufinalu naše košarkašice saznat će kasnije večeras. Naime kao prvoplasirana ekipa skupine A idu na drugoplasiranog iz skupine B, a to će biti poraženi iz susreta Španjolske i Turske. Grkinje će, pak, igrati s pobjednicama iz tog susreta dok će Italija i Francuska igrati za peto mjesto.