Pipo preuzeo apsolutno vodstvo, Agramu prvi bodovi

Ivana Strahija • nedjelja, 24.09.2006.

Fanovi i dalje mogu uživati u rukometnoj groznici, koja se tek zahuktava. Nakon ovog vikenda klub s najviše bodova u obje skupine ostaje Perutnina Pipo IPC, Agram Medveščak konačno je ostvario prvu pobjedu, dok je Zagreb nakon dugo vremena na parketu u Poreču osvojio tek jedan bod.

Najvišu pobjedu u Skupini A ostvario je Osijek Elektromodul, pobijedivši Goricu sa 47:30. Premda su domaći Osječani već u 16. minuti imali +9, malo se opustili u drugoj polovici prvog poluvremena, pa su gosti uspjeli smanjiti na 20:14. U drugom sijelu susreta Osječani su mnogo raspucaniji, pa u 30 minuta postižu čak 27 pogodaka.

Crikvenica je također slavila na domaćem terenu, porazivši Varteks di Caprio 32:30. Domaćini su bili na visini prvoligaškog zadatka, imali su čak i +5. Prema kraju susreta nešto su spretniji Varaždinci, no momčad Crikvenice uspješno privodi utakmicu kraju.

Svi smo mogli uživati u televizijskom prijenosu utakmice 5. kola između Poreča i Zagreba. Gosti, iako nedvojbeni favoriti, previše su se nehajno postavili prema Poreču, pa su domaćini čvrstom igrom uspjeli uzeti Zagrebu bod.

Poreč je dobro odigrao i u Karlovcu, gdje je podjela bodova na kraju bila sretan ishod po domaćine. Karlovčani dobro započinju, imaju +7, da bi Poreč lijepim akcijama sustavno smanjivao razliku, do konačnih 26:26.

U Skupini B Perutnina Pipo IPC uzela je Zametu na vrućem riječkom parketu sve bodove. U vrlo izjednačenoj igri, gdje je najveća prednost iznosila tek +2, Čakovčani su imali više pucačke sreće te pobijedili minimalnom razlikom 30:29.

U ostalim susretima kola slavili su domaćini. Tako je Metković zabilježio već treću pobjedu u prvenstvu, prikazavši na terenu vrlo dobru igru. Njihov protivnik Moslavina uspjela je do kraja susreta prednost domaćina od +8 smanjiti tek na +5.

Novi prvoligaši iz Našica nastavljaju s dobrim igrama, ovog su puta gostujuće Đakovo pobijedili čak 34:20. Raspoložena domaća momčad i dalje ima veliku potporu svojih navijača.

I za kraj, Agram Medveščak se dočepao prvih bodova, pobijedivši Dubravu 37:31. Prvi dio susreta protekao je u znaku Dubrave, gosti su konkretniji i agresivniji te sve do 22. minute drže vodstvo. Agram izjednačava u 30. minuti, a do kraja susreta prelazi u vodstvo zahvaljujući većem angažmanu svojih igrača.