Remi Splita i Crikvenice

Ivana Strahija • ponedjeljak, 02.10.2006.

Uz dva već odigrana susreta o kojima smo pisali, skupina A odigrala je svoje peto kolo do kraja. Najzanimljivije je bilo u Splitu, gdje je domaći Koteks ugostio Crikvenicu. Unatoč činjenici da su Splićani tijekom cijelog susreta vodili (poluvrijeme 17:14), sreća im je okrenula leđa u posljednjih petnaestak minuta susreta, kad su gosti pokazali vrsnost kako u napadu tako i u obrani te zasluženo osvojili bod.

Gorica je slavila na domaćem terenu porazivši Karlovac sa uvjerljivih 30:23. Karlovčani su ovim porazom ostali uvjerljivo posljednji na ljestvici A skupine, a bodove će teško tražiti u sljedećem kolu, kad gostuju kod Osijeka.

U skupini B Moslavina i Zamet odigrali su zanimljiv susret, koji je završio u korist domaćina, 28:26. Gosti su ipak započeli bolje, vode +3, što Moslavljani dostižu do isteka prvog dijela utakmice. Poučeni iskustvom iz prvog dijela domaćini u drugom brzo dižu razliku na +5 kod 21:16, što budi igrače Zameta no oni uspijevaju tek smanjiti na –2.

Dubrava je na domaćem terenu slavila protiv Metkovića, koji je zbog tog poraza morao drugo mjesto ljestvice Skupine B prepustiti Moslavini. Nakon vrlo izjednačenog prvog dijela susreta, domaćini drugi otvaraju serijom od četiri pogotka, a tu su razliku uspjeli zadržati do kraja.