Čakovčanima derbi kola

Ivana Strahija • ponedjeljak, 11.09.2006.

Najzanimljiviji je susret drugog kola I Hrvatske rukometne lige zasigurno bio onaj između zavađenih rivala, Agram Medveščaka i Perutnine Pipo IPC. U vrlo atraktivnoj i brzoj utakmici slavili su gosti iz Čakovca, tijesnim rezultatom od 37:36...

Od prve su minute igrači Perutnine pokazali da sa njima nema šale, pa već u petoj minuti imaju plus četiri, pri rezultatu 5:1, a tu prednost zadržavaju do kraja prvog dijela. I u drugom poluvremenu Čakovčani su bolja momčad na parketu, no ni njihova koncentracija nije bezgranična, pa nekoliko oscilacija u igri Perutnine dovodi Agram na nešto pristojnijih pogodak zaostatka.

Svi su ostali domaćini grupe B na vlastitim terenima odnijeli pobjede. Bodove su posebno lijepo slavili u Našicama, novom prvoligašu, koji je uz podršku mnogobrojne publike deklasirao Dubravu sa čvrstih plus šest, a tijekom utakmice su Našičani vodili i osam golova prednosti. Đakovo je svladalo Moslavinu 29:27, nakon vrlo izjednačenog susreta u kojem je presudila sportska sreća. U Metkoviću je gostima na početku susreta krenulo mnogo bolje, vodili su tri gola prednosti, da bi domaćini tijekom susreta ipak uspjeli povratiti kontrolu i osvojiti bodove minimalnom razlikom 24:23.

U grupi A najveću je gol razliku, što je bilo i za očekivati, ostvarila momčad Zagreba, koja je na domaćem terenu pobijedila mladu momčad Crikvenice s 34:21. Ekipa Gorice je u susretu s Koteks Splitom pokazala svu svoju agresivnost, brzo dolaze do plus pet, a tu razliku drže, pa i povećavaju, sve do isteka 60. minute. Pri tome su pohvale zaslužili odlični vratari domaćeg tima, koji su zabilježili preko dvadeset obrana. Karlovac na svom parketu nije imao sreće jer je varaždinski Varteks ponio bodove kući rezultatom 25:24.

Slika 1 od 2.

Osijek Elektromodul je na domaćem terenu dočekao vrlo raspoloženu momčad Poreča, koja je nakon pobjede nad Koteksom u Splitu prošlog vikenda tražila još gostujućih bodova. U šestoj minuti osječkog susreta Porečani se već raduju novoj pobjedi, imaju plus tri pri rezultatu 4:1, no Osijek se ne predaje tako lako pa u desetoj minuti konačno vodi 5:4. Još jednom Poreč preuzima vodstvo pri 22:21, nakon čega je konačno proradila obrana Osijeka i domaćini se polako, ali sigurno dižu. Do kraja susreta Osijek pobjeđuje s respektabilnih pet golova viška.