Suci: Matija Gubica (Petrijevac), Boris Milošević (Osijek)

Perutnina Pipo IPC: Marko Bagarić 7, Risto Arnaudovski 3, Tihomir Baltić 3, Davor Varga, Igor Balog 1, Josip Borković 5, Karlo Zadravec 3, Nikola Džono 4, Alan Belko 1, Danijel Mesarić 3, Boris Batinić 5, Mario Obad
Metković: Josip Buljubašić, Nikola Govorko, Ante Zovko 1, Vladimir Zelić 8, Rudolf Ćužić 7, Danijel Arapović, Gordan Suton 1, Stipe Borovac, Andrej Paponja 4, Vido Vlahić 1, Josip Ilić 1, Darko Družijanić 4

Perutnina Pipo IPC: 3/5 (Josip Borković 2/3, Risto Arnaudovski 1/2)
Metković: 4/5 (Gordan Suton 1/2, Rudolf Ćužić 2/2, Andrej Paponja 1/1)

Perutnina Pipo IPC: Mislav Lončar 15, Marin Šego 2
Metković: Bojan Ljubišić 7, Ivan Karabatić 6

Isključenja
Perutnina Pipo IPC: 6 minuta (Nikola Džono 2, Tihomir Baltić 2+2)
Metković: 10 minuta (Darko Družijanić 2, Andrej Paponja 2, Vido Vlahić 2, Josip Buljubašić 2, Stipe Borovac 2)

Domaćini su poveli pogotkom Belka, potom su uspješno osujetili napad Metkovića i izborili sedmerac, kojeg je Borković očito vježbao proteklog tjedna, pa u 2. minuti vode kod 2:0. Gosti iz Metkovića ne ostaju im dužni, pa prvo iz sedmerca zabija Suton, a nakon greške domaćih Baltića i Bagarića u dodavanju, Družijanić u kontranapadu poravnava na 2:2.

Pat pozicija ne ostaje dugo na semaforu, Čakovčani nakon odlične obrane svog vratara i ulaska Batinića imaju 5:2. Do 21. minute susreta domaća momčad povećava razliku na +5 kod 12:7 te je zadržava do kraja prvog dijela.

Pogocima Džona i Baltića u 34. minuti Perutnina vodi 19:12, a nakon obrane Lončara, i još jednog pogotka Džone, domaćini su na solidnih +8.

Slika 1 od 1.

Uskoro potom isključen je domaći Baltić, prvo radi prekršaja dobiva dvije minute, a pri izlasku s terena još dvije zbog prigovora. U tom su vremenu gosti nanizali nekoliko lijepih pogodaka (strijelci Paponja, Družijanić i Zelić), dok se domaći kolebaju, pa se Metković približava na –4 kod 24:20. Ipak, sa 15 minuta do kraja, igrači Perutnine ubacuju se u višu brzinu i vraćaju razliku na konačnih 35:27.

U ovom je susretu domaći trener Vladimir Canjuga imao probleme s oscilacijama ekipe. Bagarić, novi hrvatski reprezentativac, je do 7. minute postigao tek jedan pogodak, ali je zato četiri puta pogriješio, dok je Šego, hvaljeni novi vratar, od samog početka krenuo loše. Zbog toga je Šego zamijenjen drugim vratarom Lončarom, koji je posao obavio odlično: "Takvih problema s vratarima nisam imao kad je Martinović bio ovdje, no na sreću, obojica su naših vratara iznimno dobra, a svakom se može dogoditi loš dan. Pobjeda je bila lagana, no nisam zadovoljan jer smo na mahove pokazali veliku neozbiljnost kod šutiranja i dodavanja, a igra u obrani bila nam je mlaka. No, moram priznati da smo trenutno više usredotočeni na trening, kako zbog Finske tako i zbog gostovanja kod Zameta, pa su dečki i umorni", rekao je Canjuga.

Trener je još naglasio da će u gostima kod Zameta zasigurno pobijediti, te da je jedina momčad koja bi eventualno mogla zaustaviti 100 postotni učinak Čakovčana Moslavina, koja je pokazala odličnu igru protiv Agrama.