Pipo i Zagreb i dalje 100 posto

Ivana Strahija • nedjelja, 17.09.2006.

Lideri skupina nakon trećeg odigranog kola nesumnjivo ostaju Zagreb i Perutnina Pipo IPC, jedine dvije momčadi prvenstva sa stopostotnim učinkom...

U grupi A jedini je na domaćem terenu izgubio varaždinski Varteks, koji se nije mogao suprotstaviti jakim Zagrepčanima. Varaždinci su čak postigli prvi pogodak, zaostaju svega za jedan gol sve do 3:4, kad Zagreb odlučuje pojačati tempo, pa do 30. minute vodi 17:5. I u drugom se dijelu susreta domaćini trude, postižu čak 12 pogodaka, no ni to nije bilo dovoljno da smanje vodstvo državnih prvaka.

Crikvenica je za susret protiv Osijeka najavila oprez i odlučnu igru u obrani, no možda su morali malo više trenirati napad. Naime, zbog učestalih pogrešaka domaćina Osječani lako dolaze do nekoliko izjednačenja, a do kraja prvog dijela ostvaruju i vodstvo od +2. Nakon kratkog odmora igrači Crikvenice ipak preuzimaju svoj parket natrag, izjednačuju kod 17:17, te prelaze u vodstvo kojeg su zadržali i povećali do kraja susreta.

Koteks Split odlučno je krenuo protiv Karlovca i do 20. minute imaju +6. Karlovčani smanjuju razliku, što podsjeća igrače Splita na oprez i odmak na sigurnu gol-razliku. Tako do 45. minute imaju solidnih +10, što do isteka 60. minute Karlovac ipak smanjuje na 29:24.

Slika 1 od 2.

Poreč je nastavio svoju tradiciju s Goricom i pobijedio sa dva pogotka razlike. Premda je domaća momčad temeljito pomlađena, a ostali su bez nekih zvučnih imena, svejedno izgleda da se u tom klubu i dalje dobro radi s igračima.

U grupi B najvažnija je vijest treći poraz Agrama, koji još uvijek stoji na začelju ljestvice, bez osvojenog boda. Tako je i Moslavina uspjela na domaćem terenu zadržati bodove, a utakmica kojoj su putem televizijskih ekrana svjedočili mnogi zaljubljenici u rukomet, bila je vrlo atraktivna i zanimljiva.

Perutnina je rutinirano došla do pobjede nad Metkovićem, zabilježivši 35:27. Iako su neki igrači domaćina igrali na mahove loše, u drugom su se dijelu uozbiljili i držali Metković na udaljenosti.

Zamet je kod kuće slavio pobjedu nad Našicama. Nakon početnog vodstva gostiju, domaćini uspijevaju doći do 15:11 po isteku 30. minute. Drugo poluvrijeme donosi angažiraniju igru Zameta, vode +7 kod 24:17, da bi Našičani pojačali pritisak i smanjili razliku na 29:27. Riječani su se morali oznojiti da bi stigli do završnih 34:28.

Dubrava je pobijedila Đakovo 29:22, u zanimljivoj i izjednačenoj utakmici. U prvih je 15 minuta omjer snaga na terenu bio vrlo ravnopravan, domaćini do poluvremena stvaraju tek 13:10, da bi u drugom dijelu susreta ipak povukli i završili sa +7.