Segesta se vratila u Drugu HNL

Branimir Korać, Ivana Strahija • četvrtak, 21.06.2007.

Nogometaši sisačke Segeste vratili su se tamo gdje im je u najmanju ruku i mjesto - u Drugu HNL. Klub velike tradicije furioznim drugim dijelom sezone u Trećoj HNL izborio je kvalifikacije za popunu Druge HNL i u dva susreta bio bolji od Suhopolja...

Segestaši su u prvom dvoboju u Sisku slavili s tijesnih 2:1 što je Suhopolju davalo nade za prolaz u Drugu HNL obzirom da im je "igrala" i minimalna 1:0 pobjeda. Nou srazu bivših prvoligaša, pred više od dvije tisuće gledatelja, Siščani su pokazali na gostovanju da su dosta kvalitetnija ekipa i na kraju visoko porazili domaćina.

Sve je riješeno već u prvih 45 minuta, a ponovno je u glavnoj ulozi bio najbolji igrač Segeste i prvi strijelac trećih liga Antonio Hrnčević. Prvo se u 20. minuti bio precizan s 11 metara, a zatim u 43. minuti povisio na 2:0 nakon prodora Kovačevića.

Na startu drugog dijela domaćin je smanjio preko Miličića, ali u samoj završnici sve nade su im potopljene. Segesta postiže još dva pogotka (Oštrić i Deronjić) te s visokih 4:1 u uzvratu prelazi u rang više.

Nakon što su se emocije malo slegle, predsjednik Segeste Milivoj Šarko bio je spreman dati izjavu: "Naši su igrači i stručni stožer ostvarili nemoguću misiju, sve bi to dakako bilo nemoguće bez velikodušne potpore sponzora i uprave, kao i Grada Siska. Još uvijek slavimo, ali kroz par dana započinjemo s detaljnim planiranjem."

Uz to, spomenimo još da slavni Srećko Bogdan ostaje za kormilom prve ekipe Segeste i u novoj, sada drugoligaškoj, sezoni.