1. Hrvatska nogometna liga, 23. kolo, 22.03.2009, 15:30 h, Šibenik, stadion Šubićevac, gledatelja: 2000
Suci: Ivan Bebek (Rijeka), Tomislav Petrović (Valpovo) i Tomislav Šetka (Đakovo)

Ivana Jurica • nedjelja, 22.03.2009.

Manje od pola sata igre Šibenčanima je bilo dovoljno da dođu do visoke prednosti nad iznimno slabim gostima iz Zaprešića. Hat-trick raspoloženog Ermina Zeca, minijature Govića i Alispahića u prvih pola sata oduševili su gledatelje. U nastavku tempo je pao, a o igri gostiju dovoljno svjedoči podatak da nisu niti zapucali na gol Blaževića ili stvorili priliku. Pobjeda, ostvarena rezultatom 4:0, mogla je biti i izraženija, ali i ovako su Šibenčani zadovoljni ostvarenim uoči prvenstvene pauze...

Ivan Elez
65'
9
Alen Šubić
72'
27
Hrvoje Spahija
75'
Borimir Perković

Pribojavali su se domaći nogometaši neugodne tradicije susreta sa Zaprešićanima na Šubićevcu u posljednje vrijeme koji su završavali remijima. No, vrlo brzo pokazalo se kako to ovoga puta neće biti slučaj. Već u drugoj minuti Modri su došli do prednosti. Ademi je započeo akciju, dodao Goviću koji u priliku gura Zeca, on izlazi sam pred mladog vratara Delača i bez problema ga prebacuje za prvo slavlje na Šubićevcu.

Gosti su imali loptu više u svom posjedu na početku utakmice, ali bilo je to uzalud jer lopta se ponovno već u 12. minuti našla u njihovoj mreži. Ponovno je Gović sjajnom asistencijom u odličnu priliku gurnuo svog suigrača Ivana Rodića koji je brži od svojih čuvara i nema problema u realizaciji.

Vezane vijesti

Raspoloženi domaćini redali su akcije za akcijom, raspoloženi napadači Zec i Rodić, odnosno lucidni Alispahić i Gović minijaturama su izazivali pljesak domaće publike. U 23. minuti na semaforu je već svjetlilo 3:0. Alispahić je fantastičnom asistencijom gurnuo u priliku sugrađanina Zeca, a on takve prilike ne propušta realizirati.

Sudac Bebek

Hrvatski internacionalac Ivan Bebek nije trebao imati težak posao u susretu Šibenika i Intera, ali nije ga odradio onako kako se očekuje od suca njegovih kvaliteta: neujednačen kriterij, i kod prekršaja i kod dijeljenja kartona (i kod jedne i kod druge momčadi), nepoštivanje prednosti na obje strane.

Jedina veća greška dogodila se u devetoj minuti kad je domaćem napadaču Zecu pokazao žuti karton, iako je bilo vidljivo kako je zapravo igrač Intera srušio napadača Šibenika u izglednoj situaciji i onemogućio ga da dođe u priliku za postizanje gola, te je zapravo gostujući igrač trebao dobiti karton.

Pet minuta kasnije i novi pogodak. Gović je ubacio s ruba kaznenog prostora, Rodić pucao glavom, Interov vratar Delač obranio je taj udarac, ali lopta je opet stigla do Zeca koji je i treći put šalje u mrežu. Hat-trick mladog bugojanskog napadača, njegov 13. pogodak sezone s kojim se izjednačio na vrhu ljestvice strijelaca I. HNL s Kalinićem i Vručinom.

Momčad Borimira Perkovića bila je jako loša. Domaći vratar Blažević u prvom dijelu nije imao potrebu za intervencijom. Domaćini su, s druge strane, bili iznimno raspoloženi, težili su atraktivnosti u igri. Do kraja poluvremena Šibenik je mogao i povećati svoje vodstvo, ali udarac Govića, nakon akcije s Rodićem, gosti su u posljednji trenutak blokirali.

U nastavku nismo gledali igru kao iz prvog poluvremena. Domaćini su bili zadovoljni visokim vodstvo, dok je Inter i dalje bio jednako indisponiran. Na prvu priliku čekalo se do 58. minute kad je Gović zaprijetio iz slobodnog udarca, ali pogodio je živi zid. Minutu nakon toga gosti su ostali s igračem manje. Šarić je potpuno opravdano dobio drugi žuti, dakle crveni karton, i morao je u svlačionicu.

Unatoč igraču više nisu Šibenčani do kraja utakmice uspjeli ponovno zatresti mrežu. U 77. minuti Milanović je pucao nakon kornera Eleza, ali bilo je to preslabo da bi se savladao gostujući vratar. Dvije minute kasnije Elez je pokušao i iz slobodnog udarca, ali njegov je udarac završio kao i Govićev nešto ranije, u živom zidu.

Elez, koji je u nastavku ušao u igru, bio je glavni inicijator svih prilika domaćina. U 87. minuti sam je sebi stvorio priliku i kad je već bio u padu lopta mu se odbila od jednog braniča gostiju, ali je nije uspio dobro zahvatiti tako da je udarac otišao pored gola. Odličnu priliku pripremio je i Šubić Rodiću, ali ovog puta on nije bio precizan.

Novom pobjedom Šibenčani su se približili Koprivničanima na samo jedan bod zaostatka, dok je Inter s četiri uzastopna poraza i dalje u nezavidnoj situaciji.