1. Hrvatska nogometna liga, 1. kolo, 24.07.2009, 20:00 h, Stadion ŠRC Zaprešić, gledatelja: 1500
Suci: Alan Gerek (Zabok), Damir Volf (Rijeka), Robi Kezele (Rijeka)

Mario Lešković • petak, 24.07.2009.

Na otvaranju nove prvoligaške sezone Inter i Varteks su u Zaprešiću remizirali. Iako je Inter imao više izglednijih prigoda za pobjedu, Varteksov vratar Krklec ispao je mudriji od Interovih napadača.

Roberto Punčec
46'
14
Karlo Šimek
71'
23
Zoran Lesjak
83'
Dražen Besek

U Zaprešiću se okupio iznenađujuće velik broj gledatelja na otvaranju nove sezone. Viđeni su i neki visokopozicionirani dužnosnici HNS-a, kao i ostali koje se kreću u nogometnim krugovima.

Inter je u sezonu krenuo s pomlađenom momčadi u kojoj je okosnica igrača iz omladinskog pogona, a neki iskusniji igrači poput Pecelja i Krznara svoje mjesto pronašli su na klupi.

U početnih pola sata nijedna momčad nije pokazala ništa vrijedno spomena. Vidio se neki grč u obje momčadi, kao da još nisu bili svjesni da je počela borba za bodove. Udarci koje su uputili iz slobodnih udaraca Jonjić i Stipković bili su opasni samo za ljude koji su u tom trenutku prolazili pokraj stadiona.

A onda u 30. minuti Dodo odlično proigrava Boseca koji je idealno izbjegao zaleđe, ali je loše primio loptu i prilika je otišla u nepovrat. U 40. minuti Inter je poveo. Repriza akcije iz 30. minute, ovaj put loptu Bosecu odlično servira Miroslav Šarić, a Bosec izlazi pred Krkleca i hladnokrvno postiže prvi pogodak u ovoj sezoni.

Na poluvrijeme je Inter otišao s tim pogotkom prednosti i činilo se da će Varteks otići poražen jer nisu stvorili nijednu opasnu prigodu pred vratima Delača.

U nastavku slično kao i u prvom dijelu. Inter ima laganu inicijativu, a Varteks odlično blokira sve Interove pokušaje. U 52. minuti igrač utakmice Mumlek odlučio je sve sam napraviti. Na centru je oduzeo loptu Cavriću, povukao kojih desetak metara i odapeo u sami gornji desni kut Delačevih vrata. Bio je to udarac sa 30-ak metara i Delač nije imao šanse to obraniti. Majstorski potez majstora.

I nakon toga Interovi nogometaši nisu pali, nego su nastavili ugrožavati vrata Krkleca, koji je uz Mumleka najzaslužniji a bod, a Dodo 68. minuti i Bosec u 80. minuti ne koriste situacije kada su mogli donijeti Interu početna tri boda. Bile su to matne situacije, Dodo je izašao sam na vratara, Krklec brani, a Bosec u 80. minuti umjesto da se odluči na udarac, nesebično je htio odigrati za Dodoa, ali čisti to Varteksova obrana.

Još samo vrijedi izdvojiti slobodni udarac Grgurovića u 90. minuti, loptu odbija Krklec, natrčava Buden i postiže pogodak, ali pomoćni sudac Volf opravdano diže zastavicu zbog zaleđa.

Od domaćih odlično su odigrali napadači Bosec i Dodo, dok su se kod Varteksa posebno izdvojili Krklec i Mumlek koji više možda ne može trčati kao nekad, ali znanje mu nitko ne može oduzeti.