Uzbudljivije nego je trebalo

Ivana Strahija • srijeda, 23.09.2009.

Čakovčani su u srijedu uveče ugostili Metković i mnogo teže no što je to trebalo izborili dva nova prvenstvena boda.

MKA*IPC – METKOVIĆ 27:24 (13:13)

Čakovec, dvorana GOC-a, gledatelja 250
Suci: Lovrić (Zagreb), Tanasić (Dugo Selo)

MKA*IPC: Pažin 4, Varga 2 (1), Barić, Balog, Karačić 5 (2), Zadravec, Rodik 1, Turk, Mesarić 3, Krajner 6, Pašalić 1 (1), Herman 2, Žavar 3, Jelinić 1

Obrane: Lončar 6, Sladoljev 14
Isključenja: 8 minuta
Sedmerci: 4/6

Metković: Ilić, Kolovrat 4, Nikolić 2, Sabljić 2, Kežić 2, Arapović 3 (3), Sladoljev 2 Karabatić 7, Jurković 1, Pušić 1

Obrane: Granić 6 (2), Pušić 7
Isključenja: 10 minuta
Sedmerci: 3/3

I nakon trećeg kola Međimurci ostaju stopostotni, no ujedno su u trećem kolu Premijer lige odigrali najtežu utakmicu do sada.

U najavi susreta nije se dalo naslutiti da će domaćin tako teško do bodova. Trener Metkovaca Zdenko Dragović najavljivao je izostanak ključnih karika svoje ekipe, a i dosadašnji rezultati tog kluba (dva poraza) nisu najavljivala opasnost po MKA*IPC, koje je bilo upisalo dvije pobjede.

Kreće dobro po domaće i u 17. minuti MKA*IPC ima 7:4. No, pregršt promašenih zicera u 22. minuti dovode Metković, s preciznijim strijelcima unatoč raspoloženim čakovečkim vratarima, na 9:9. Gol za gol igra se do posljednje minute prvog poluvremena, kad nakon dvije obrane Sladoljeva Karačić zabija za 13:12, s čime se trebalo na odmor. Ipak Metkovci iznuđuju penal, a Arapović je precizan za 13:13.

Zato je drugi dio mnogo bolji što se Čakovčana tiče, i već za 10 minuta imaju +5 kod 20:15. Tada se ponovno javlja žuta minuta i promašivanje, pa su pogotkom Kolovrata Metkovci u 55. minuti na 24:24.

I dok se činilo da će posljednje minute biti uistinu napete, zabija Herman, pa Varga, i premda Ćavar u čistom kontranapadu silovito pogađa u vratnicu umjesto u mrežu, pogrešku ispravlja Herman i postavlja konačnih 27:24. Treba ipak spomenuti zadnjih 60 sekundi, kad je Mesarić isključen po treći puta, a Pušić brani sve što ide prema njegovom golu, no Karabatić na sreću domaćih rukometaša nije znao iskoristiti pružene mu prilike za postizanje gola.