Zimski sportovi

Austrijska večer hat-trickova

Borna Rupnik • petak, 25.09.2009.

Austrijski dan u EBEL ligi upotpunili su Red Bull Salzburg, Graz 99ers i Linz. Svi su uvjerljivo svladali svoje protivnike u vlastitim dvoranama te kompletirali izrazito domaćinsko šesto kolo...

U Salzburgu su gostovali hokejaši iz Jesenica. Početni pritisak Red Bulla plodom je urodio u 12. minuti, kada akciju Pewala i Wilsona s igračem više realizira Tratting. Na 2:0 povisio je Latusa sredinom druge dionice, a većinu je dilema riješio jedan od najboljih strijelaca lige, Michael Siklenka samo dvije minute poslije.

Kapetan slovenskog predstavnika, Tomaž Razingar, uspio je smanjiti na 3:1, ali su Austrijanci potpunu dominaciju u zadnjih 20 minuta okrunili golovima Kocha i Ulmera za konačnih 5:1.

Vezane vijesti

Mađarski je predstavnik, SAPA Fehervar, poražen u Linzu. Junak susreta postao je Robert Shearer, strijelac sva tri pogotka, a zanimljivo je da su domaćini unatoč brojnim gostujućim isključenjima sve golove postigli s ravnopravnim odnosom snaga na ledu. Mađari su se konsolidirali tek u trećoj trećini, no samo su se uspjeli sačuvati još težeg poraza.

Najuzbudljivija utakmica večeri igrana je u Grazu. 99ersi su nakon slavlja u Zagrebu dočekali ljubljansku Tilia Olimpiju i poveli preko Norrisa nakon samo šest minuta igre. Međutim, Musič je ubrzo izjednačio na 1:1, ali Harand još brže vraća prednost domaćinima. Na prvi se odmor ipak otišlo u egalu jer je Banham pola minute prije kraja trećine poravnao na 2:2.

Remi Royer je u 24. minuti susreta doveo Slovence u vodstvo 3:2, no potom je uslijedio veliki preokret. Ponovno su Harand i Norris bili precizni za 4:3 Austrijanaca, a nezaustavljivi je dvojac još po jednom zatresao slovensku mrežu u trećoj trećini za završno slavlje 6:3. Istaknuo se i neumorni asistent Eric Healey.

Na ljestvici usprkos jučerašnjem porazu vodi Villach s deset bodova, a druga je momčad iz Linza s bodom manje. Vienna Capitalsi i Graz 99ersi dijele treće mjesto s osam bodova, dok je Medveščak na petom mjestu sa sedam.