Varteks i dalje na 100 posto

Ivana Strahija • četvrtak, 24.09.2009.

Varaždinci se, samozatajno i skromno, kolo po kolo pokazuju sve boljom ekipom. Nakon tri kola imaju puni plijen na svom kontu.

Varteks di Caprio, koji se konačno riješio svojih financijskih muka (barem na kratko), u trećem je kolu porazio Poreč, čije se ime jednom izgovaralo sa strahopoštovanjem, a nitko nije bio siguran može li uzeti tom klubu bod. Momčad Vladimira Canjuge bila je bolja s +8 (38:30), a trener je nakon susreta bio apsolutno oduševljen.

"Odigrali smo fenomenalnih 30 minuta, u kojima smo promašili samo dva zicera i odigrali praktički bez tehničkih grešaka. I dok je napad bio savršen nije zaostajala ni obrana, koju su krasile silne blokade i brze kontre. U drugom sam poluvremenu odmarao ozljeđenog Kneza te Batinovića, Huđa i Jagačića, koji mi trebaju odmorni i spremni za Sisak u subotu", rekao je nakon susreta Canjuga.

Od ostalih susreta 3. kola treba izdvojiti još jedan poraz Splita, koji je na vlastitom parketu "dobio po nosu" od Bjelovara, i to nakon sasvim pristojnih prvih 30 minuta.

Siščani su u gostima "ušićarili" bod, s 22:22 bili su dobri na gostovanju kod novog premijerligaša Buzeta. U gostima kod Dubrave je slavio i Medveščak, oporavivši se tako od poraza kod kuće protiv IPC-a, dok je Karlovac na domaćem parketu zadržao dva boda protiv Osijeka.

Nexe je svladao, po očekivanju, Moslavinu, a Croatia osiguranje poigralo se s Zametom, ali napunilo u Rijeci dvoranu, pa su domaći rukometaši lakše pregrmili poraz.