Siščani dobri u Zagrebu, Osijek u Splitu

Ivana Strahija • ponedjeljak, 09.11.2009.

Dvije su ekipe odnijele puni plijen s gostovanja u devetom premijerligaškom kolu, Sisak i Osijek.

Siscia je u Zagrebu došla do bodova s +3 protiv Medveščaka. Domaćini su tek u prvom dijelu susreta pružali dobar otpor raspoloženim Siščanima, da bi u drugom posustali i prepustili vodstvo gostima, koji bez većih problema privode utakmicu kraju. Najbolji domaći strijelac bio je Tarabochia sa šest golova, a kod gostiju Baltić s 10.

Oba boda je u gostima osvojila i ekipa Osijeka, koja je s +2 nadigrala domaći Split. Rukometaši EMC Splita dobri su bili u prvih 30 minuta, no trebalo je s takvom igrom nastaviti i u drugom poluvremenu ako se željelo pobijediti. No, na žalost domaćih navijača Osijek je bolji protivnik u drugom dijelu, te s razlogom odnosi bodove. Najviše je pogodaka za Split postigao Mandalinić (8), dok su kod gostiju po osam golova dali Veraja i Jurić.

Vezane vijesti

Podjela bodova u Metkoviću, kojem je u goste došao Poreč. Utakmica je gledateljima pružila pravo rukometno nadmetanje, u kojem je rezultat bio pod upitnikom do samog kraja utakmice. Gosti su doduše mogli odnijeti oba boda (+5 kod 15:20), no u pravo se vrijeme angažirala domaća napadačka snaga. Najbolji strijelac za Metkovce bio je Čužić sa sedam pogodaka, a za goste iz Poreča Mataija s devet golova.

Vrlo uvjerljiv bio je Bjelovar protiv Moslavine, s +10 odnosno 37:27. Odlična atmosfera domaće dvorane, koja je pokazala pravo rukometno navijanje, te dala veliki poticaj domaćoj ekipi, koja je već u prvom poluvremenu imala veliku prednost (17:9). Najviše je golova za Bjelovar dao Dragičević, ukupno osam od čega pet s crte sedam metara, dok je za goste iz Moslavine najviše puta pogodio K. Slukan (7).