Doviđenja do proljeća

Ivana Strahija • ponedjeljak, 23.11.2009.

Posljednje su kolo odigrali drugoligaši, a idući će put na travnjak istrčati tek krajem veljače iduće godine. Jesenski je prvak Split, s bodom više od drugoplasiranog Pomorca, dok je uvjerljivo zadnja kutinska Moslavina.

13. kolo bilo je sretno za Splićane, koji su donijeli bod s Pricvića i tako se smjestili na prvo mjesto tablice. Domaći Mosor uistinu je dao sve od sebe, a zalaganje je bilo nagrađeno u 35. minuti, kad je za 1:0 pogodio Radovniković. No, u drugom su dijelu nešto bolji gosti iz Splita, kojima Parać u 60. minuti donosi vrijedan bod.

1:1 bilo je i u Vukovaru, gdje domaći navijači nisu ostali oduševljeni kvalitetom prikazanog nogometa njihovog favorita. Iako je Kiš Vukovar doveo u vodstvo već u desetoj minuti, Suhopolje je uporno pokušavalo slomiti otpor domaćih nogometaša, i uspjelo u 68. minuti pogotkom Božića.

I Imotski je donio bod s gostovanja, bilo je 1:1 u Solinu. Domaći su poveli u 12. minuti pogotkom iz 11-terca Sabića, da bi nakon 30. imali i igrača više (isključenje Bulića), što su svakako trebali kapitalizirati. No, Imoćani nikad nisu bili lak protivnik, pa su tako pošteno "zapaprili" domaćima, vrativši rezultat u egal pogotkom Obilinovića u 80. minuti susreta. Usput su dobili još dva crvena kartona, po jedan za trenera Simunića i jedan za Ćosića na klupi.

Visokih 4:0 za domaće rezultat je susreta Lučkog i Segeste. Dvaput Zekić te po jedan puta Lončar i Sarić bili su odlični u napadu, a Siščanima je dodatni teret predstavljalo isključenje njihovog Bače u 36. minuti utakmice.

Junak je u Sinju s 3:0 slavio nad Moslavinom, a strijelci su u prvom dijelu bili Lagator i Čulić, u drugom je pogodio Midenjak. Junaci su se pobjedom još odmakli od dna tablice, na čijem dnu samuje kutinska ekipa.

Vinogradar je za kraj godine upisao pobjedu nad Pomorcem i tako zacementirao gornji dom ljestvice. Prvi gol pada već u drugoj minuti, strijelac je za domaće Lovreković, a idući, za 1:1, svega tri minute potom, kad je precizan bio Ivčić. Lovreković međutim vraća domaće u vodstvo u 26. minuti, a pobjedu Vinogradara u drugom dijelu susreta autogolom potvrđuje Marić. Iako su se gosti nadali boljem rezultatu, nije im pomoglo isključenje (pre)grubog Cona u 39. minuti susreta.

S minimalnih 1:0 Hrvatski je dragovoljac zaključio godinu, a pobjeda je Sigećanima tim slađa što se radi o Rudešu, gradskom rivalu. Pobjednika je odlučio Žugaj, preciznim pogotkom u 76. minuti utakmice.