Asvel i Orleans u finalu

Branko Barić • nedjelja, 21.02.2010.

U nedjeljnom finalu Tjedna aseva sastat će se domaćin natjecanja Asvel i Orleans. Obje momčadi su u subotu uspješno prošle zanimljive polufinalne oglede u kojima su eliminirale Roanne, odnosno Vichy..

Na veliku radost domaćih navijača u Villeurbanneu Asvel je s 82:73 svladao Roanne i tako izborio svoje prvo finale u ovom natjecanju. Domaćini su susret prelomili tek u posljednjoj dionici, a prvo ime u njihovim redovima bio je Rawle Marshall s 20 poena i osam skokova. Mindaugas Lukauskis dodao je 17 poena, Eric Campbell 16, dok je na kod Roannea najefikasniji bio Dylan Page s 18 poena.

Asvelu će se u finalu suprotstaviti Orleans, koji je 82:67 nadigrao najveće iznenađenje četvrtfinala – Vichy. Iako rezultatski to izgleda prilično uvjerljivo, Vichy je držao egal više od tri četvrtine, da bi pokleknuo tek u posljednjih deset minuta. Justin Doellman predvodio je pobjednike s 18 poena, dok je na drugoj strani Jeremy Leloup ubacio 16 poena.