Osječani uvjerljivi s bankarima

Željko Kubatka • nedjelja, 21.02.2010.

Osječki rukometaši su lakše i uvjerljivije pobijedili Karlovačku banku nego što se očekivalo, ponajprije zahvaljujući golmanu Martinu Juzbašiću i krilu Filipu Ivičiću osvojeni su značajni i možda spasonosni bodovi…

OSIJEK – KARLOVAČKA BANKA 37:31 (20:15)

Premijer liga – 18.kolo
SD Zrinjevac – Osijek, gledatelja: 150
Suci: Banović - Banović

OSIJEK: Juzbašić, Mišić 4, Sakač 2, H. Kordi 2, Raljević, I. Kordi 1, Androš 5(1), Ivičić 7, Begonja, Tomas 6(2), Lojaničić 8(3), Rajković, Šikić 1, Skaramuca 1, Kurtović.
Trener: Hrvoje Privšek.

Vezane vijesti

Obrane: Rajković (0+0), Juzbašić (21+1)
Sedmerci: 6/7
Isključenja: 8 minuta

KARLOVAČKA BANKA:Glumac, Benković 1, Šajatović, Zubac, Đanković 1(2), Gojković, M. Štrucelj 3, Rački, Višnić 8, Požega 4, D. Štrucelj 4, Karić, Zirdum 1, Batinić 7(4), Štajnkler 1, Bilušić.
Trener: Dražen Požar

Obrane: Glumac (0+0), Bilušić (11+1)
Isključenja: 6 minuta

Za Osječane je utakmica s Karlovačkom bankom bila biti ili ne. Morali su osvojiti dva nova boda i s njima makar malo pobjeći iz opasne zone. Osječkim mališanima, kako je netko u publici duhovito nazvao ekipu Osijeka, vratili su se iskusni Krešo Tomas i Miloš Lojaničić. Međutim, važnu pobjedu donijeli su mladi rukometaši Osijeka.

Odmah na početku domaćini su pokazali dobru i požrtvovanu igru i s dva gola Mišića iz kontre poveli 3:1, nakon čega slijedi period dobre igre karlovačkih bankara. Gostujući bekovi dobro upošljavaju Višnića koji je s crte od šest metara neumoljiv i u desetoj minuti gosti vode 5:3.

To, kao da je naljutilo osječke rukometaše, Juzbašić zatvara domaći gol, a krila Mišić i Ivičić iz brzih kontri prave seriju 5:0 za ponovno vodstvo Osijeka (8:5). Na polovici poluvremena nakon vodstva Osječana +4 karlovački trener uzima time out što je u idućih deset minuta donijelo rezultata gostima, jer su smanjili na -2. U završnici prvog dijela golovima Mirana Androša i Filipa Ivičića osječki rukometaši osiguravaju odlazak na odmor s pet golova prednosti.

Lojaničić i Tomas golovima povećavaju vodstvo Osječana na početku nastavaka, ali prvih deset minuta drugog poluvremena ipak pripadaju gostima. Batinić sa sedam metara postiže gol i Karlovčani imaju samo -3. Idućih nekoliko minuta Karlovčani održavaju -3 gola i priliku za preokretom.

Od 45. minute odlična igra osječkih rukometaša, posebno u obrani, što je dalo priliku Martinu Juzbašiću da se istakne i skupi čak 22. obrane. Pridružio mu se i Miloš Lojaničić golovima u zadnjih petnaest minuta. Pet minuta do kraja domaći imaju prvi put vodstvo od deset golova što je osječki trener Hrvoje Privšek iskoristio za uvođenje i igrača s klupe.

Osječani su osvojili dva velika boda u borbi za ostanak, dobrom igrom i velikim zalaganjem ponajprije mladih rukometaša, dojučerašnjih juniora. Martin Juzbašić je imao velike 22. obrane, no još je važnije što je sprječavao protivničke golove u prijelomnim trenucima kada su gosti dostizali prednost. Najbolji strijelci Miloš Lojaničić – osam golova od kojih tri s sedam metara, a Filip Ivičić je sedam puta bio precizan.