Zimski sportovi

Stvari sjele na svoje mjesto

Borna Rupnik • srijeda, 24.02.2010.

Kao što se moglo i pretpostaviti, Vienna Capitalsi i Red Bull Salzburg brzo su uzvratili svojim četvrtfinalnim protivnicima u doigravanju lige EBEL...

Nedjeljnim pobjedama u Salzburgu i Beču KAC i Alba Volan priredili su nemala iznenađenja, no njihova radost nije bila dugog vijeka. Favoriti su odmah u drugoj utakmici poravnali seriju na 1-1 te tako vratili prednost domaćeg terena.

KAC je prvi gol od Red Bulla primio s - igračem više. Strijelac je bio Lynch, a nakon poravnanja Brandnera na identičan im je način zapaprio Latusa deset minuta prije kraja utakmice. To je bila kap koja je prelila čašu, dva primljena gola s igračem više u dvoboju doigravanja ne smiju se dogoditi nikome, a ponajmanje branitelju naslova. Konačnih 3:1 za Red Bull postavio je Koch.

Vezane vijesti

Capitalsi su u Mađarskoj pali u rezultatski zaostatak nakon samo šest minuta igre, zahvaljujući Ackestromu, ali nepune dvije minute poslije Gratton koristi dvostruku brojčanu prednost za 1:1. Bečane je u prvo vodstvo doveo Bjornlie, a produžetke je izborio Kovacs. Međutim, samo su tri minute bile dostatne Lebeauu da zatresu mreže Albe Volan i osigura Capitalsima vrijednu pobjedu.

I preostala je utakmica ponudila izjednačenje ukupnog omjera. Villach je na svom terenu svladao Linz 4:3, također nakon produžetka. No, domaćinima je prvo bio potreban preokret jer su Black Wingsi nakon Martinovog otvaranja preko Baumgartnera, Mayra i Shearera poveli 3:1.

U posljednjoj trećini Kristler i Lanzinger vraćaju nadu, a u šestoj minuti dodatka Lanzinger svojim drugim pogotkom osigurava Villachu prvo četvrtfinalno slavlje.