Split bolji od Poreča

Ivana Strahija • ponedjeljak, 15.03.2010.

U 21. kolu ljubitelji rukometa mogli su pogledati više dobrih susreta, a napet je svakako bio onaj u Splitu, gdje su domaći nakon slabijeg prvog dijela preokrenuli rezultat i na kraju pobijedili.

Split je na kraju nad Porečom slavio s +5, što je zavaravajući rezultat. Domaći su naime dobro otvorili, da bi se gosti iz Poreča odjednom sjetili da su ipak oni boljeplasirani na tablici, te ubacili u brzinu više okrenuvši rezultat u svoju korist. No, nakon 14:16 na poluvremenu Porečani nisu znali nastaviti voditi te su imali problema s realizacijom, kako iz igre tako i sa sedam metara. Domaći su priliku znali iskoristiti i s maksimalno angažiranih 30 minuta uspjeli su pobijediti.

Kad se vidi rezultat od 35:21 u korist Nexea, teško je povjerovati da su gosti iz Karlovca vodili preko 30 minuta. No, to je zbilja bilo tako, a Bankari su imali i +4 u 11. minuti. Tek u 32. minuti i nakon dva gola Blaževića Nexe je vratio stvari u "normalu" i konačno poveo s +1 (15:14). Još su jedno vrijeme Karlovčani držali priključak, no domaći prvo odlaze na +2, a potom u seriji od čak 11-1, od čega su četiri gola djelo Kasaka, a tri Velića, rade velikih +13.

Vezane vijesti

Interesantno je bilo i u Bjelovaru, gdje je gostovao Metković. Gosti su poveli s +5 (4:9), iznenadivši malo domaće koji se očito tome nisu nadali. Shvatili su međutim da je poziv na buđenje stvaran i do kraja poluvremena uspjeli preokrenuti rezultat u svoju korist. U drugome dijelu susreta i dalje je napeto, domaći se na mahove odvajaju rezultatski, ali ih uporni Metkovci svako malo sustižu na neugodnih dva-tri gola zaostatka.

U Varaždinu je gostovao Osijek, a Varteks je osvojio iznimno važne bodove. Obje ekipe su pobjedu željele, bilo je to jasno po kretanju rezultata, koji se u prvim minutama činio u korist mladaca iz Osijeka. Gosti tako imaju prednost do 15. minite, nakon čega varaždinska ekipa sa šest golova u nizu, od čega čak četiri Jeftića, odlazi na 15:9. S odmora se gosti vraćaju odlučni promijeniti stvari, rade seriju od četiri gola i vraćaju zanimljivost u utakmicu. No, Varaždinci su znali sačuvati prednost do samog kraja.

Buzet i Zamet pružili su rukometno uzbuđenje gledateljima u dvorani Osnovne škole. Domaći su otvorili bolje, gosti preokrenuli nakon 8:8, a Buzećani opet vratili prednost tek u drugom poluvremenu. Najbolji su domaći strijelci bili Šunjić (7/14) i Vrkljan (7/11), dok je kod gostiju najbolji bio Ivanković, kojem je za konačnih osam golova trebalo 17 šuteva, a pet je pogodaka postigao s linije sedam metara.

CO Zagreb je gostovao kod Medveščaka i očekivano pobijedio, no sa "svega" +7 (22:29). Zanimljivo je reći da su domaći vodili punih 44 minute, sve do 20:19, nakon čega Zagrebaši ulaze u seriju od pet golova kojima su preuzeli utakmicu. Zvijezde su, u nedostatku Ivana Balića na parketu, bili svakako vratari, pa je Slovenac Škof obranio 22 šuta Medveščaka, dok je Šunjić "skinuo" 18 šuteva CO Zagreba.

Posljednju utakmicu kola odigrali su Dubrava i Siscija, a bodovi su ostali na domaćem parketu, iako su se Siščani vjerojatno nadali uspješnijoj večeri. Domaći vode sve do 24. minute i dva pogotka za redom Bjeliša, koji izjednačuje na 9:9, a na odmor se odlazi s +1 za goste iz Siska (12:13). Razgovor u svlačionici bio je dovoljan da domaći rukometaši zaigraju odlučnije i ponovno se vrate u vodstvo, do 44. minute su imali +4 (20:16). U redovima Dubrave najprecizniji je bio Kovačević (5/5), dok je kod Siscije jednaki učinak imao Bjeliš.