1. Hrvatska nogometna liga, 22. kolo, 27.03.2010, 15:00 h, Stadion Veruda, gledatelja: 1500
Suci: Zlatko Šimčić (Koprivnica), Kučina (Sv. Ivan Žabno), Hudika (Varaždin)

Matej Milanović • subota, 27.03.2010.

Osijek je uspio u Puli doći do prve proljetne pobjede i time prekinuti pozitivnu seriju Istre 1961. Domaći su imali nekoliko prilika, ali su svoje šanse daleko boje iskoristili protivnici koji su slavili s 3:1...

Istra 1961
Osijek

U utakmicu u Puli su domaći krenuli sa serijom od tri pozitivna rezultata, a Osijek u četiri proljetne utakmice nije bio upisao niti jednu pobjedu. Oba sastava su krenula u utakmici tražeći gol. Domaći su bili malo agresivniji, no izuzev nekoliko pokušaja iz daljine nisu imali pravih prilika.

Do gola je tako došao Osijek. U 34. minuti su gosti odigrali timsku akciju u kojoj su sudjelovali Jugović i Nikšić, a koju je u gol pretvorio Tomislav Šorša. Do kraja prvog dijela su domaći pokušali dodatno pritisnuti protivnike u potrazi za izjednačenjem, ali je Osijek izdržao do odmora.

U prvoj trećini nastavka Istra 1961 je igrala bolje, ali i dalje nije uspijevala naći put do protivničke mreže. U 58. minuti u igru je uveden Khalilou Traore kako bi pomogao domaćem napadu, a svega dvije minute kasnije novom golu su se veselili Osječani. Ubacivanje Miličevića je skrenuo Barišić, a u gol je pretvorio Domagoj Pušić za dvostruku prednost gostiju.

Nakon toga se nije promijenilo puno na utakmici. Domaći su gradili igru, no nisu uspijevali dolaziti do pravih šansi, a gosti su i bez velike igre dolazili do golova. U 73. minuti je Osijek ponovno zabio i trećim golom riješio utakmicu. Ponovno je ubacio Miličević, a glavom je zabio Vedran Jugović.

Do kraja utakmice stigao je tek počasni pogodak domaćih. Zabio ga je Asim Šehić u 92. minuti.

Istra 1961 je prekinula niz dobrih rezultata. Domaći su odigrali dobru utakmicu, no nisu uspjeli stvoriti prave prilike kojima bi tu premoć u igri i rezultatski okrunili. Osijek je pak odradio svoj posao. Odigrao je solidno, nije vodio igru, ali je znao maksimalno iskoristiti sve pružene prilike. Gosti su u Puli došli do prve proljetne pobjede i prekinuli su seriju utakmica bez pobjede.