Split nezaustavljiv

Ivana Strahija • ponedjeljak, 29.03.2010.

U preostalim susretima 18. kola 2. HNL svi domaćini su upisali pobjede. Među njima je i Split, koji je očito nezaustavljiv, a ove je nedjelje kutinsku Moslavinu svladao s 4:0.

Park mladeži dočekao je povratak svojih junaka, a s njima i nogometaše iz Kutine, koji se nisu imali previše čemu nadati. Split je naime, nakon pobjede nad Moslavinom, na pet bodova prednosti pred takmacem za drugo mjesto, ekipom Pomorca, i sve je izglednije da ga nitko neće zaustaviti u proboju do 1. HNL. U nedjeljnom su susretu Splićani u vodstvo došli pogotkom Žužula s bijele točke u 21. minuti, a na njega su se do sučevog zvižduka za kraj nadovezali Parać i Serdarušić, dok je za konačnih 4:0 Žužul ovog puta bio precizan iz igre.

Rudeš je uvjerljivo pobijedio goste iz Segeste. Već u 14. minuti domaći su imali 1:0 nakon pogotka Loze, a do kraja poluvremena imali su još par prilika povećati vodstvo. Par su izglednih situacija imali i Siščani, ali ni jedna nije imala dobru završnicu. Početkom drugog dijela Rudeš diže na 2:0 golom Raića, koji je ponovno precizan u 60. minuti kad postavlja 3:0 i susret je praktički bio gotov.

Vezane vijesti

Vinogradar je Suhopolje svladao s 2:1, a pobjeda domaćina je s obzirom na poziciju na tablici bila potpuno očekivana. Tako je i započelo, u 20. minuti Lovreković je pogodio za 1:0, no u 49. minuti iznenađuje Prlić, koji vraća rezultat u egal. Muke po semaforu rješava u 78. minuti Povrženić.