1. Hrvatska nogometna liga, 24. kolo, 10.04.2010, 18:00 h, Kranjčevićeva, Zagreb, gledatelja: 150
Suci: Ante Vučemilović-Šimunović (Osijek), Dražen Pejić (Vukovar) Darko Novoselnik (Belišće)

Sportnet • subota, 10.04.2010.

I sesvetska Croatia pronašla je ovosezonsku mušteriju. Posljednjeplasirana momčad prvenstva opet je svladala Inter, ovoga puta još uvjerljivije nego jesenas u Zaprešiću, uz hat-trick Ante Pokrajčića...

Hrvoje Trupac
65'
98
Marko Domagoj Lončar
79'
5
Ivan Lovrić
90'
Goran Jerković
17
(do 75')
16
(do 84')

Borimir Perković

Jedina Croatijina gostujuća pobjeda ove sezone ona je iz Zaprešića, a fenjeraš naše lige uspio je pobijediti Inter i na "svom" terenu. Junakom utakmice postao je Ante Pokrajčić, sada uvjerljivo prvi strijelac kluba.

Prvu je priliku na utakmici imao Matias Zubak u osmoj minuti susreta, a samo dvije minute poslije Pokrajčić je po prvi put zapanjio sve malobrojne prisutne na stadionu Kranjčevićevoj. Njegov je udarac s tridesetak metara odsjeo iza leđa Mateja Delača.

Nije se mnogo toga zanimljivoga događalo sve do 26. minute susreta, kada na scenu opet stupa Ante Pokrajčić i drugim pogotkom kažnjava slabu reakciju Interove obrane. Miris pobjede potaknuo je igrače Croatije te su se u napadačkim akcijama okušali i Pero Pejić te Jasmin Agić.

Kakav god da je plan Interov trener Borimir Perković predstavio svojim nogometašima u svlačionici na poluvremenu, pao je u vodu nakon samo dvije minute nastavka. Naime, tada je Ante Pokrajčić upisao svoj hat-trick i zapravo riješio pitanje pobjednika.

Gosti iz Zaprešića su, doduše, pokušavali smanjiti, a nakon neuspješne akcije Antuna Palića, Ante Batarela i Tomislava Šarića bolje je sreće bio Ilija Sivonjić. No, imao je i znatno bolju priliku - realizirao je kazneni udarac za konačnih 3:1.

U završnim minutama najbliže je novom pogotku za Inter bio Bernard Gulić, no rezultat se nije mijenjao. Croatia unatoč pobjedi ostaje čvrsto na dnu, a Inter se slabim proljetnim rezultatima opasno bliži zoni ispadanja.