Splićani poraženi u Imotskom

Ivana Strahija • ponedjeljak, 12.04.2010.

Svega je bilo u 19. kolu 2. HNL. Najzanimljivija su dva poraza vodećih ekipa, Solina i Pomorca, a treba spomenuti i pobjedu Moslavine, koja je dno tablice prepustila Siščanima.

S visokih 5:2 poražen je lider prvenstva, ekipa Splita, i to kod Imotskog. Splićanima je to tek treći poraz ove sezone, pa bodovna situacija nije zabrinjavajuća, ali brine brzina i lakoća kojom su Imoćani došli do tri brza gola. Dvaput Miloš i jednom Jerković pogodili su prije isteka prvih pola sata utakmice, da bi se favorizirani gosti snašli tek u drugom poluvremenu. Odmah na početku Serdarušić smanjuje na 3:1, a 20 minuta kasnije već je 3:2, nakon penala i realizacije Žužula. Na sigurnijih dva gola razlike diže Obilinović, također iz penala, a za konačnih 5:2 pogađa Jonjić u posljednjoj minuti susreta.

Mosoru je osvojio bod na gostovanju kod Vukovara, a pogodaka nije bilo. Više razloga za žaljenje ima domaći sastav, koji je imao dosta prilika da loptu pošalje u mrežu iza vratara Šutala, no nešto rješava vratar, a nešto propuštaju sami napadači.

Moslavina se konačno makla s posljednjeg mjesta tablice, i na njega posjela svog protivnika ovog vikenda, ekipu sisačke Segeste. U prvom je poluvremenu za Kutinjane gol dao Divković, a u drugom Toš, više u derbiju dna ljestvice ni nije bilo potrebno.

Doma je slavio Solin protiv Lučkog, u utakmici koja je svakom ljubitelju nogometa dala pružila pravi doživljaj. Početak je ipak odnio status favorita na stranu gostiju, koji preko Fučeka već u devetoj minuti imaju 0:1. Domaćima treba trideset minuta da se priberu, a potom izjednačuju golom Juričića. Upravo je on u 42. minuti skrivio penal za goste, nakon što je igrao rukom. No, gostujući Fuček ne uspijeva s bijele točke matirati vrsnog solinskog vratara Višića, što domaćima daje poticaj za daljnju igru te utakmica nakon pogotka Sablića završava u prilog domaćih nogometaša.

Uvjerljivo su kod kuće slavili Junaci, koji su se doduše borili s brojčano inferiornom ekipom. U desetoj je minuti naime isključen Rudešov Herek, koji je faulirao domaćeg Midenjaka. Isti taj igrač postiže prvi, pa i drugi gol za Sinjane, no u drugom poluvremenu na travnjak izlazi mnogo bolja gostujuća ekipa. Rudešani smanjuju na 2:1 u 80. minuti, no domaći se nisu morali dugo brinuti zbog pobjede, koju pogotkom osigurava Ajduković.

S minimalnih, ali iznimno vrijednih 1:0 Suhopolje je svladalo favorizirani Pomorac. Pobjednički pogodak postigao je Menegati već u devetoj minuti, da bi u ostatku prvog poluvremena gledatelji uživali u dobroj, a u drugom se dijelu ljutili zbog slabe igre oba protivnika.