1. Hrvatska nogometna liga, 25. kolo, 14.04.2010, 20:15 h, Stadion Varteksa, Varaždin, gledatelja: 2000
Suci: Bebek, Marijanović, Kezele (svi Rijeka)

Ivana Strahija • srijeda, 14.04.2010.

Varteks i Dinamo odigrali su zanimljiv i borben susret. Domaći nisu uspjeli doći do boda kojeg su željeli, ali nisu bili ni malo loši, a dojam je da je i Dinamo dobio malo na "lepršavosti" o kojoj je pričao trener Jurčić pred susret.

Andrija Balajić
46'
9
Ivan Jolić
62'
26
Andrej Vuk
80'
Ivica Vrdoljak
81'
Krunoslav Jurčić

U prvome poluvremenu gledali smo dosta igre po sredini terena, proboja neugodnog Vrsaljka po desnoj strani, koju su trebali čuvati F. Škvorc i Kvesić, te mnogo trčanja Varaždinaca, koje nije dalo ploda. Ipak, dobro je djelovala domaća ekipa u sustavu 4-4-1-1, sa Smrekarom i Mumlekom, te mladim Filipom Škvorcom, kojem je to bio prvi susret u Varteksovom dresu, u veznom redu.

Nakon što su izdržali početni pritisak Dinama i petnaestak minuta trčanja na sve strane, varteksovci imaju dobru priliku, to jest čak tri. Filip Škvorc sam s loptom izlijeće pred Butinu i puca, ali zagrebački vratar dobro brani. Odbijenu loptu prihvaća Smrekar i namješta za Mumleka, kapetanov udarac opet odbija Butina, a pokušava i Brezovec, no lopta završava u nogama zagrebačke obrane.

Ta je akcija dala domaćima polet, pa Mumlek razigrava i Smrekara i Punčeca, a i Brezovec ima priliku. U 40. minuti Dinamo bilježi prvi udarac na domaći gol. Akcija kreće od Sammira, koji dodaje za Cufrea, a ovaj pronalazi Antolića, no loptu zaustavlja mladi vratar Dreven.

Četiri minute kasnije, iz svoje drugog udarca na Varteksov gol, Dinamo dolazi u rezultatsku prednost. Korner izvodi Sammir, loptu u prečku glavom šalje Bišćan, a ona slijeće pravo na nogu Dodoa, koji zabija za vodstvo gostiju. Trebao je to zaustaviti domaći vratar.

U drugo se poluvrijeme ulazi golom domaćina. Brezovec izvodi korner, lopta dolazi do Mumleka, a Varteksova legenda zabija gol u mrežu Turine, kojeg je za Butinu o poluvremenu zamijenio zagrebački strateg Jurčić, za izjednačenje 1:1. Odmah Dinamo uzvraća udarac, ali pogodak Dodoa postignut je iz zaleđa.

No, u 54. minut nema zaleđa, a Dinamo je opet u prednosti. Sammir i Antolić mučili su Varaždince dok nisu uspjeli loptu dostaviti Vrsaljku, ovaj je vraća za Badelja, a on postiže gol za 1:2.

Nakon toga diže se tempo susreta i nema više bezazlenih akcija. I jedan i drugi gol je u neprestanoj opasnosti, a lopte pored vratnica šalju Antolić, Brezovec, Tkalčić, Jolić i Badelj.

U posljednjih desetak minuta najmanje jednu izvanrednu priliku imao je Jolić, koji je u igru ušao umjesto F. Škvorca, ali on je iz blizine spreman promašiti cijeli gol. Smiješne stvari pak izvodi Dinamov Dodo, koji se umalo ozlijedio u svojem skakanju.

• DamirM15.04.2010. u 07:50
    Jos jedna losa partija dinama...Pa zar mora svaki igrač imati 4,5,6 a neki i više dodira s loptom...Dodo me razveselio(jos ponisten gol,o penalima nebi),Vrsaljko napokon dobar,e da i vrsaljko je odigrao napokon dobru partiju(jos da mu kruno da neki kontinuitet)