CO u Sisku proslavio titulu

Ivana Strahija • subota, 01.05.2010.

Zagreb je prvak postao pobjedom nad Siskom, matematički osiguravši da ga više nitko ne može stići. Od ostalih rezultata, Buzet je uzeo bod Dubravi, a Medveščak je kod kuće slavio protiv Zameta.

Iako se nije očekivalo ništa drugo, vrijedno je spomenuti da je CO Zagreb u Sisku još jednom postao prvak Hrvatske, 19. je to titula najboljeg kluba u Hrvatskoj. Gosti su vodili od samog početka susreta, Siščani su priprijetili rezultatu pred kraj prvog poluvremena, kad su u seriji 3-1 (golovi Bogunovića, Bjeliša i Nuića) došli na gol zaostatka (15:16), ali se na odmor ide s 18:21 za CO Zagreb. Drugo poluvrijeme pogocima otvaraju Bešlić i Bogunović, ponovno je –1 za domaće, ali nadu publike u neizvjesnu završnicu brzo satiru Vukić i Marić te Kopljar.

U dresu Zagreba nije bilo inače najvećeg mamca za publiku, Ivana Balića, koji ima probleme s leđima. Skromni pak je učinak, od svega jednog gola, upisao Mirza Džomba, koji je nedavno najavi svoj odlazak iz CO Zagreba. Najviše je golova za Zagrepčane postigao Kopljar (12/13), dok je Zlatko Horvat upisao devet iz 12 šuteva. Škof je imao 17 obrana, uz jedan sedmerac. Kod domaćih se sa šest golova i 50-postotnim učinkom istaknuo Bogunović, a po pet su golova dali Bjeliš i Bešlić.

Buzećani, koji igraju svoju debitantsku sezonu u Premijer ligi, ostali su ugodno iznenađenje. U Dubravi su uzeli bod, dobrom igrom u 60 minuta susreta. Domaći rukometaši ponadali su se da će ipak oba boda ostati njima, imali su +3 kod 13:10 u 28. minuti, ali gostujući Šunjić i Vrkljan izjednačavaju prije odlaska na odmor. U Drugom poluvremenu Dubrava ima čak i šest golova prednosti (23:17, 25:19), što se dokazalo nedovoljnim za sigurnu pobjedu, nakon što je Buzet u seriji d pet golova opet izjednačio. Najbolji domaći strijelac bio je Šandrk (9/16), najbolji gostujući Vrkljan (8/10).

Medveščak je uspio kod kuće obraniti dva boda. Gosti iz Rijeke kao da su snagu čuvali za drugi dio utakmice, pa su izjednačili nakon vodstva domaćih na 20:20 i zatim 22:22, ali ekipa iz Zagreba nije kanila dopustiti odnošenje svojih bodova. Uz Tarabochiju (10/20) i Šprema (9/10), Medveščak je susret priveo kraju na zadovoljstvo svoje publike.