1. Hrvatska nogometna liga, 30. kolo, 13.05.2010, 17:00 h, Zaprešić, Stadion ŠRC Zaprešić, gledatelja: 500
Suci: Bruno Marić (Daruvar), Kraljević (Zadar), Faletar (Bjelovar)

Borna Rupnik • četvrtak, 13.05.2010.

Mislav Oršić svojim je hat-trickom omogućio veliko slavlje u Zaprešiću. Inter je na ljestvici preskočio Zagreb...

Opuštena Lokomotiva došla je zaključiti sezonu u Zaprešić, gdje se Inter pred svojom publikom pokušavao maknuti s posljednjeg kritičnog mjesta na tablici. A prvo je poluvrijeme odigrano u skladu s potrebama: Inter je bio osjetno bolja momčad.

Lokomotivin čuvar mreže, Ivan Kelava, morao je intervenirati već u 15. minuti, ali samo dvije minute poslije više mu nije bilo spasa. Pokušao je istrčavanjem nadoknaditi slabu reakciju svoje obrane, no Mislav Oršić je bio spretniji i osigurao Interu vrijedno vodstvo.

Oršiću je to bio ovosezonski prvijenac, no od njega je to bio tek početak, a zanimljivo je da je na prošlom ogledu ovih protivnika, onom u Maksimiru, zaradio crveni karton.

Goste ni taj pogodak nije prodrmao, Zaprešićani su i dalje imali više od igre, što su naplatili desetak minuta prije odlaska na odmor. Kelava je donio jednu pogrešnu odluku, a kazna je stigla u liku Ilije Sivonjića, koji je tako postigao svoj treći pogodak po povratku u žuti dres.

Tako se na poluvrijeme ušlo s ugodnih 2:0 za domaće nogometaše, ali sve dobro što su gradili tijekom prvih 45 minuta Interovi su igrači prokockali u narednih osam.

Prvo je smanjio Ivan Peko, jedan od ponajboljih Lokomotivinih igrača u debitantskoj prvoligaškoj sezoni, a vrlo brzo iskusni Nino Bule šalje slobodan udarac u mrežu za iznenadnih 2:2.

Pokisli su tako igrači Intera, i doslovno i rezultatski. Ipak, na vrijeme se ukazao Mislav Oršić - u 82. minuti pronašao je put do Lokomotivine mreže za 3:2, a tri je boda potvrdio u sudačkoj nadoknadi i tako upotpunio svoj hat-trick.

Lokomotivi poraz neće mnogo značiti, ekipa Roya Ferenčine ostaje osma u poretku, a Inter je, ovisno o broju prvoligaša iduće sezone, ostvario zacrtani cilj.

• Kao1014.05.2010. u 00:13
    Nakon 10 godina gledas tablicu i mislis kako sad ovo, sa -6 gol razlike Zagreb ispod Intera koji ima -14. Onda moras gledati medjusobni omjer, ako imas statistiku utakmica, to je.
    Kao10
  • Kao1014.05.2010. u 00:09
    Koji debili u nas, sve moraju okrenuti naglavacke. Sto je falilo odlucivanju poretka na gol razliku?
  • boby13.05.2010. u 19:40
    Ispod toga piše, ako plasman odlučuje o prvaku, odlasku u Europu ili ispadanju, onda odlučuje međusobni omjer a tu je Inter bolji, nažalost