Split 1:2 Mosor
Mosor

Prava fešta u Splitu

Ivana Strahija • nedjelja, 30.05.2010.

U Splitu se slavilo od popodneva, kad je krenula povorka navijača od Plinarske ulice, preko Starog placa prema Parku mladeži. RNK Split je posljednju utakmicu u 2. HNL izgubio, ali ni to nije moglo umanjiti slavlje u subotu u crveno odjevenog Splita.

Posljednju svoju utakmicu u 2. Hrvatskoj nogometnoj ligi RNK Split je izgubio. Možda bi situacija bila drukčija da je kapetan Splita Ante Žužul uspio u 34. minuti realizirati kazneni udarac, no on puca slabo, a lopta je lak plijen za Mosorovog vratara Matka Obradovića. Na odmor se tako odlazi bez pogodaka.

U drugom dijelu susreta nije trebalo dugo da Split svoje navijače digne na noge. Gol za 1:0 u 51. minuti djelo je Joška Paraća, koji je vrlo spretno iskoristio zaspalu obranu Mosora.

Mreže potom opet miruju, a rezultat se mijenja tek u samoj završnici utakmice, kad su Splićani već počeli slaviti. U 89. minuti i zatim u sudačkoj nadoknadi gostujući Ivan Jovanović je s dva gola uzeo tri boda za svoj Mosor i dodatno odmaknuo taj klub od linije ispadanja iz 2. HNL.

Poraz nije deprimirao ni igrače ni navijače Splita, koji su prvo slavili na travnjaku, a zatim svoju feštu preselili iza sjevernog gola, kod kojeg je bila postavljena pozornica za koncert.