Domaćini uvjerljivi u majstoricama

Branko Barić • subota, 05.06.2010.

U velikom finalu francuske Pro A lige sastat će se dvije momčadi koje su tijekom sezone to i najviše zaslužile. Nakon što su Cholet i Le Mans u regularnom dijelu sezone izborili pozicije jedan i dva, u polufinalnim dvobojima su maksimalno iskoristili prednost domaćeg terena i u majstoricama potvrdili karte za Bercy..

Cholet će 13. lipnja u Bercyju imati priliku osvojiti svoj prvi naslov prvaka u povijesti. Tu veliku priliku izborili su nakon što su potpuno deklasirali Gravelines u trećoj utakmici polufinalne serije. Krajem treće četvrtine njihova prednost je iznosila i 30 poena razlike, a do kraja su gosti to uspjeli smanjiti na prihvatljivijih 84:71. Randall Falker s 18 poena i osam skokova prvo je ime Choleta u ovoj utakmici, dok je kod poraženih Yannick Bokolo ubacio 20 poena uz osam asistencija.

Roanne se dobro držao tri četvrtine majstorice u Le Mansu, no u posljednjoj dionici domaćini serijom 8:0 bježe na sigurnu distancu, te na koncu slave s 80:65. Zack Wright još je jednom predvodio svoju momčad s 23 poena, devet skokova i sedam asistencija, a pratili su ga Maleye Ndoye s 19 poena i šest skokova, te Dewarick Spencer s 15 poena, šest skokova i pet asistencija. Jedini donekle raspoleženi na drugoj strani bio je Phelippe Pape Amagou s 13 poena i šest skokova.

Finale francuskog prvenstva sastoji se od samo jedne utakmice koja se tradicionalno igra u Bercyju. Le Mans i Cholet imaju tjedan dana da se pripreme za taj veliki događaj, budući da je susret zakazan za 13. lipnja, 18 sati.