Cholet novi prvak Francuske

Branko Barić • ponedjeljak, 14.06.2010.

Košarkaši Choleta na najbolji mogući način okrunili su za njih ovu odličnu sezonu i u velikom finalu protiv Le Mansa osvojili svoj prvi naslov prvaka Francuske. U prekrasnom ambijentu u dvorani u Bercyju igrači turskog trenera Ermana Kuntera sjajnom obranom izludili su Le Mansove zvijezde i posve zasluženo došli do velikog trijumfa.

Nošeni velikom podrškom svojih navijača Cholet je furiozno ušao u susret i već u osmoj minuti došao do dvoznamenkaste prednosti (23:12). Le Mans se uspio od toga oporaviti i već u 13. minuti smanjiti na poen zaostatka (29:28), a 18. minuti i izjednačiti na 36:36. Poluvrijeme je završilo rezultatom 40:38 za Cholet, a prvo ime tog dijela susreta bio je Antywane Robinson s 15 poena.

Nastavak susreta ponovno je obilježila čvrsta i agresivna obrana prvoplasirane momčadi nakon regularnog dijela prvenstva, a to najbolje dočarava tek osam poena Le Mansa u čitavoj trećoj četvrtini. Cholet je već tu ponovno uspostavio dvoznamenkastu prednost, koju više nije ispuštao do samog kraja.

U konačnih 81:65 Robinson je ugradio 15 poena, Randal Falker poen manje, a Samuel Meija 12 poena, sedam asistencija i šest skokova. Na drugoj strani jedna od najvećih zvijezda Pro A lige Dewarick Spencer ubacio je 21 poen, no izostao je doprinos njegovih suigrača.