Bivši igrač nadmudrio Osječane

Ante Zovko • srijeda, 07.07.2010.

Osijek je u prvoj pripremnoj utakmici u Sloveniji upisao poraz 0:2 od austrijskog drugoligaša WAC St. Andrä kojeg vodi legenda bijelo-plavih Nenad Bjelica.

Utakmica protiv Austrijanaca bila je prva na završnim pripremama za prvenstvo osječkih nogometaša. Iako je najavljivao da će prije odlaska u Sloveniju skratiti popis igrača, Tomislav Steinbrückner poveo je sve raspoložive kandidate na Pohorje.

Osječani su se našli u minusu već u šestoj minuti, kad je zabio Kreuz, da bi konačni rezultat u 38. minuti postavio Falk. Drugi dio bijelo-plavi su odigrali s izmijenjenom postavom budući da je trener htio svima dati priliku.

Razočaranje je tim veće što je Osijek prije nekoliko dana svladao mađarski Ferencvaros. Povratak na pobjedničke staze Osječani će imati već u četvrtak protiv rumunjskog Univerzitata. Nakon toga slijedi još jedan ogled protiv Rumunja, protiv Astre, a dogovara se i susret s albanskim Dinamom.