1. Hrvatska nogometna liga, 4. kolo, 13.08.2010, 18:00 h, Stadion u Kranjčevićevoj, Zagreb, gledatelja: 300
Suci: Damir Batinić (Osijek); Dražen Peić (Vukovar), Mario Živković (Vukovar)

Damir Žbulj • petak, 13.08.2010.

Susretom Hrvatskog dragovoljca i Istre 1961 otvoreno je četvrto kolo HNL. Obje momčadi puno su očekivale od današnjeg susreta jer u dosadašnja tri odigrana kola nisu osvojile niti bod. U najavama utakmice oba trenera najavljivala su napadačku igru i pohod na sva tri boda, jer bi se eventualnom pobjedom odmaknuli s dna prvenstvene ljestvice.

Crni oblaci iznad Zagreba prijetili su nevremenom čitavo popodne, da bi se nebo otvorilo 20-tak minuta prije početka današnjeg susreta. Prolom oblaka nastavio se i u prvih 20-tak minuta utakmice, stvorivši izrazito teške uvjete za igru. Treba odati priznanje igračima i malobrojnim gledateljima jer je u tim trenucima bilo nemoguće igrati ozbiljan nogomet.

Smirivanjem vremena, rasplamsala se igra. Nakon nekoliko pokušaja s obje strane, poveli su domaćini. Nakon pogreške u obrani Istre, u 30. minuti susreta, Hrvatski dragovoljac u vodstvo dovodi Švarić. Glavom, iz neposredne blizine, zatresao je mrežu gostiju. Najveću priliku za izjednačenje Istrani su imali u 35. minuti kada je Župan pogodio vratnicu. Na odmor se ipak odlazi s minimalnim vodstvom domaćina.

Drugo poluvrijeme donijelo je dopadljiv nogomet i dobru igru s obzirom koliko je natopljen travnjak to dopuštao. Gosti su bolje i odlučnije ušli u nastavak susreta i to je rezultiralo s nekolicinom izglednih prilika. Prvu veliku prigodu gosti su propustili u 60. minuti, kada je Roce s deset metara pucao ravno u vratara. Još izgledniju priliku imao je Alimi, koji je u 67. minuti susreta, s pet metara, prebacio vrata domaćina.

Međutim, kada su domaćini već polako počeli slaviti prvu pobjedu, u posljednjoj minuti regularnog vremena, šok za Hrvatski dragovoljac. Velika greška i neopreznost obrane domaćih rezultirala je pogotkom Istrana. Duga lopta preletjela je sve igrače, a Stupić je iz neposredne blizine poravnao rezultat na konačnih 1:1.

Ishodom večerašnjeg susreta vjerojatno će ponovno biti nezadovoljni igrači Hrvatskog dragovoljca, jer već u drugom susretu primaju pogodak u samoj završnici utakmice, ali prema prikazanoj igri na terenu i u izrazito teškim uvjetima za igru, neodlučen ishod je realan rezultat ove utakmice.

Dvoboju je prisustvovalo tristotinjak hrabrih gledatelja, a za obje momčadi ovo je prvi bod u dosadašnjem dijelu prvenstva.