Zimski sportovi

Powers i Fox nedovoljni za slavlje u Ljubljani

Borna Rupnik • četvrtak, 26.08.2010.

Medveščak je u slovenskoj prijestolnici upisao drugi pripremni poraz. Olimpija je bila bolja rezultatom 4:2...

Zagrebački Medvjedi odigrali su svoj treći prijateljski susret uoči nove sezone EBEL-a, a u Ljubljani nisu najbolje ušli u utakmicu. Slovenci su mogli povesti već u prvim sekundama preko Ropreta, a pogodak su zabili u petoj minuti. Strijelac je bio Berlisk s plave linije.

Ipak, to je probudilo Medveščak i Powers uzvratio za 1:1 već u sljedećoj minuti, ali Olimpija je do novog vodstva stigla prije kraja prve trećine. Za prednost domaćina 2:1 pogodio je Dervarič.

Novo poravnanje osigurao je oporavljeni Fox tik što se ponovno izašlo na led i potom su mreže mirovale sve do 37. minute, kada je precizan bio Ryhänen. Olimpija je u međuvremenu preko Sachla pogodila i okvir gola.

Brzopotezni odgovor Prpića zaustavio je Sila, dobrim se potezom u zadnjoj dionici iskazao i Banham, koji je ovoga ljeta dres Olimpije zamijenio onim Medveščaka, a Kristan je spriječio pokušaje svojih sunarodnjaka s dva igrača više na ledu.

Konačnih 4:2 postavio je Sachl u zadnjoj minuti dvoboja usprkos brojčanoj prednosti Medvjeda.

Prijateljska utakmica:
Olimpija Ljubljana - Medveščak Zagreb 4:2

• unspoken26.08.2010. u 14:33
    Još nije napomenuto da je Sator operiran i u bolnici, pa on nije vodio ovu utakmicu, sigurno je i to utjecalo na rezultat.
    unspoken
  • ivos26.08.2010. u 12:27
    Bubici ili možda na slovenskom ajmo fantje
    ivos
  • Coltrane26.08.2010. u 11:24
    I Powers je dao gol, a Fox zabija na svakoj tekmi, s pravim Foxom će biti opaki napad.