Zimski sportovi

Medveščak atraktivan u Njemačkoj

Borna Rupnik • nedjelja, 29.08.2010.

Hrvatski predstavnik u EBEL-u odmjerio je snage s njemačkim prvoligašem Ingolstadtom. Domaćin je slavio, no Zagrepčani su pokazali što znaju i mogu...

Igrači Medveščaka u pripremnoj su fazi odlučili testirati svoju snagu i protiv jednog njemačkog kluba. Medvjedi su se vrlo dobro suprotstavili favoriziranom protivniku, pokazali atraktivan i brz hokej, no naposljetku pobjedu upisali Nijemci.

Nakon samo četiri minute naše je hokejaše u vodstvo doveo novopridošli Gazdić, no Ingolstadt je kaznio isključenja i u 15. minuti poravnao dalekometnim udarcem Husseya. Odmah u sljedećoj minuti domaći su preokrenuli: precizan je bio Walsh.

No, početkom druge trećine, nakon nekoliko obrana raspoloženog Gašpera Krošelja, uslijedila je serija Medveščaka. Sertić s plave linije izjednačava na 2:2, a zatim Kanađanin MacLean u samo 11 sekundi dva puta trese mrežu za prednost zagrebačke momčadi!

Ingolstadt se tada trgnuo pa je Motzko prvo smanjio rezultat, a do odlaska na drugi odmor stigao je i vratiti rezultat u egal (4:4).

Posljednja dionica ipak je protekla u dominaciji njemačkog sastava, koji je s tri pogotka riješio susret u svoju korist. S igračem više zabio je Degon, na 6:4 povisio je Greilinger, a konačnih 7:4 bilo je djelo Wagingera pet minuta prije kraja.

Prijateljska utakmica:
Ingolstadt - Medveščak Zagreb 7:4

• ljimi29.08.2010. u 12:55
    o pranju mozga mi prica frajer sa CCCP na avataru... kaos :D
    ljimi
  • Ameba29.08.2010. u 12:46
    mislim da ste malo fulali za mcleana, al dobro, evo sluzbene statistike... STRIJELCI: 0:1 MED Guidarelli (Gazdic, 4) 1:1 ING Hussey (St. Jacques, Chartier, 15) PP1 2:1 ING Walsh (Daschner, 16) 2:2 MED Sertich (Guidarelli, Kinasewich, 20) PP1 2:3 MED Kanaet (24) 2:4 MED McLean (Lovrenčić, 24) 3:4... [više na forumu]