Vodeni sportovi

Primorje lagano u finale

Tea Lokas • subota, 11.12.2010.

U drugoj utakmici polufinala Kupa Hrvatske u vaterpolu Primorje je očekivano osiguralo finale protiv Mladosti, koja je u prvom susretu porazila dubrovački Jug. Riječani su dominirali u dvoboju s Jadranom i rezultatom 14:6 projurili utakmicom koja je već i prije starta proglašena jednosmjernom ulicom...

Primorje EB - Jadran ST 14:6 (3:2, 4:2, 5:2, 2:0)

Kup Hrvatske, polufinale
Zadar, Bazen u Višnjiku

Primorje EB: Car, Glavan 2, Paškvalin 1, Krapić 2, De. Varga 3, Franković, Tiškivski 1, Brala, Da. Varga 2, Barać 1, Beltrame, Garcia 2, Jurišić, Krizman. Trener: Zoran Roje

Jadran ST: Kačić, Saratlija, Vukić 1, Vlaić, D. Wigo, Gluhaić, J. Wigo 1, Vuleta, Brnas, Peričić, Banovac 1, Visković 1, Koljanin 2, Divković. Trener: Mirsad Zajmović

Igrač više: Primorje 4/6, Jadran 4/5
Peterci: Primorje 0/1, Jadran 0

Primorje je u Zadru potvrdilo ulogu "debelog" favorita u utakmici polufinala protiv splitskog Jadrana.

Nije se velika nadmoć osjetila u prvoj četvrtini, koja je okončana rezultatom 3:2 u korist momčadi s Kantride. Što je utakmica više odmicala, Riječani su postajali superiorniji. Tako je odmor u poluvremenu dočekan s tri pogotka prednosti za Primorje (7:4).

U posljednjih 16 minuta momčad Jadrana nije se imala čemu više nadati. Momčad trenera Zorana Roje upisala je pet pogodaka u trećoj (12:6) i dva u četvrtoj četvrtini (14:6), dok su Splićani stali na dva pogotka postignuta u trećem dijelu.

Za ekipu Primorja istaknuo se Denes Varga s tri pogotka, dok su po dva imali Daniel Varga, Krapić, Garcia i Glavan. Strijelac broj jedan kod Splićana bio je Koljanin s dva pogotka, a dobar dan imao je i vratar Kačić obranivši jedini peterac na utakmici.

Nešto prije 16 sati u nedjelju će se sastati dvije najbolje momčadi ovogodišnjeg Kupa - Mladost i Primorje. Mladost je gladna trofeja nakon pet godina suše, dok Primorje ne skriva ovosezonske ambicije potaknute odličnim pojačanjima.