"Šareni" Hajduk remizirao s Lechom

Bernard Jurišić • ponedjeljak, 07.02.2011.

Ogledom protiv poljskog Lecha Hajdukovci su okončali dvotjedne pripreme u Turskoj. Protiv momčadi koju čeka proljeće u Europskoj ligi splitska je momčad odigrala dobru utakmicu, ali završilo je 1:1...

Hajduk je danas utakmicom protiv Lecha završio pripreme u Turskoj i u utorak hajdučke trupe sele natrag u Hrvatsku. Dvotjedne pripreme poslužile su treneru Goranu Vučeviću da odradi glavni dio "drila" za proljetnu prvenstvenu utrku s Dinamom.

Započela prodaja ulaznica

Danas su u prodaju puštene ulaznice za nedjeljnu utakmicu između Hajduka i praške Slavije, kojom se igra u sklopu proslave stotog rođendana splitskog kluba. Utakmica se igra u 15:15 sati, a cijena za sve tribine je jednaka - 30 kuna.

Kolminacija proslave događat će se narednog vikenda. U subotu navečer najavljen je "doček rođendana", pa će se u prvoj minuti nedjelje zapaliti na tisuće baklji diljem Splita. Naručena je i satelitska snimka, a grad se već danima ukrašava Hajdukovim zastavicama i obilježjima.

U oproštajnoj utakmici s Antalyom Hajdukovci su odigrali sasvim pristojnih 90 minuta s momčadi koja je iza sebe ostavila Juventus i Salzburg u skupini Europske lige. Konačnih 1:1 tim je vrjednije zbog činjenice da Vučević nije mogao koristiti usluge Vukušića, Trebotića, Jozinovića, Andrijaševića i Sačera koji su otputovali na okupljanje mlade reprezentacije, Bulkua, koji se priključio reprezentaciji Albanije, te lakše ozlijeđenog Maloče.

Hajduk je u vodstvo doveo Marin Ljubičić nakon lijepe kombinacije s Režićem u 24. minuti. Oremuš je mogao povećati prednost u 44. minuti, ali umjesto mreže pogodio je vratnicu. Lech je izjednačio u 55. minuti iz jedanaesterca, nakon što je Jonjića lopta pogodila u ruku u kaznenom prostoru.

Hajduk je igrao u sastavu: Subašić (od 46. Kalinić) - Oremuš, Jonjić, J. Buljat, J. Barišić (od 60. Bašić) - M. Ljubičić (od 60. Milić), K. Ljubičić - Režić (od 60. M. Barišić), Tomasov, Tičinović (od 57. An. Sharbini) - Ah. Sharbini (od 60. Džoni).

Splićani tako u četiri pripremne utakmice u Tuskoj nisu poraženi; s bečkom Austrijom igrali su 0:0, pobijedili kijevski Obolon 3:2, a s bukureštanskim Dinamom i poznanskim Lechom odigrali 1:1. U četvrtak će "bili" gostovati kod drugoligaša Dugopolja, a u nedjelju ih čeka praška Slavia.

• snoopy08.02.2011. u 11:31
    dobar je k. ljubičić, samo da ne dobije prednost bulku ispred njega, da ga ne zaobilaze, može ograti sve u sredini, i ofenzivno i defenzivno
    snoopy
  • cameosis08.02.2011. u 02:00
    ajde hvala bogu da su krešimira ljubičića poštedile ozljede, momak je dobar, još za vrijeme igranja u eintrachtu.
    cameosis
  • lukacrni07.02.2011. u 23:15
    Na hajduk.hr je stavljen kratki video. Akcija kod gola je prava, jednostavna, školska. Oremuš je sa 5 m pogodio stativu, Anas je imao 2-3 šanse. Ponajbolji igrač Krešo Ljubičić. On je jedan od onih šta mogu odigravati brzo i kvalitetno. Mislim da bi tribalo probat sa K. Ljubičićem i Andrijaševićem... [više na forumu]
    lukacrni
  • The Phantom07.02.2011. u 21:27
    Ako je ko gleda neka komentira ukratko igru. Ipak je ovo dosta izmijenjen sastav, nije loš rezultat